Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Inca odata am nevoie de ajutorul vostru.....


Recommended Posts

Carmen(banuiesc ca asa te cheama!),iti multumesc pt. povestea pe care mi-ai spus-o....aveam nevoie sa stiu ca se poate si mai bine........

pt. ca-mi e teama ca voi ramane singura si de aici probabil ca am indurat atatea.......

.....si cum se spune nimic nou sub soare.....povesti ca a mea au mai fost......

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns

violeta, fii tare! Este o incercare prin care trebuie sa treci... Mi se rupe inima pt. tine, insa, dupa cum zicea si karmenutza, NU TE MERITA!!! Nu are rost sa mai privesti inapoi, lasa-l sa plece, si nu-l mai primi inapoi (la primul hop cu "ea" o sa incerce sa-ti planga pe umar)! Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!... De-ai sti cat adevar e in vorba asta...

O sa treaca... incearca sa te linistesti si-o sa vezi ca o sa te simti muuult mai bine; gandeste-te la toate lucrurile pe care voiai sa le faci si nu le-ai facut pt. ca ai fost ocupata sa-l multumesti pe el, priveste partea plina a paharului. D-zeu stie intotdeauna ce e mai bine pt. noi si chiar daca noua ni se pare ca e nedrept, mai devreme sau mai tarziu ajungem sa-I multumim pt. ca a lasat sa se intample asa.

 

Nu-l lasa sa te vada doborata, nu-i da satisfactie. Fa un efort, fii tare pe pozitie, fa-l sa inteleaga ca, de fapt tu esti cea care ai de castigat pt. ca pleaca si ia cu el toata nebunia din ultimul timp.

 

Ne rugam pt. tine sa-ti dea D-zeu putere si liniste!

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma, ce tehnica are baiatul asta!

Stai linistita, ca face figuri.

Eu zic sa nu astepti sa "plece" el. Da-l tu afara!

Faze de-astea n-ar trebui sa accepti. Adica ori taci din gura si il lasi in pace, ori te ameninta ca-si ia jucariile si pleaca la ailalta!

Sa se duca linistit.

Isi bate joc de tine si isi bate joc cu arta.

Iar tu nu poti sa-l lasi sa plece... stii de ce? Pentru ca esti orgolioasa. Ca majoritatea dintre noi. Daca ar fi sa-l parasesti tu, da. Dar nu sa te paraseasca el pe tine.

Nu-i un capat de tara, valoarea ta nu sta in aprecierea sau dezaprobarea unui cretin.

Curaj!

 

 

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

.......ce credeti ca a plecat?!Credeti ca s-a terminat?

Nu, telenovela continua.....

Mi-a spus ca de data asta s-a terminat,ca vrea sa ramana langa mine si langa copilul nostru....ca nu poate pleca, ca sa-l iert,ca o fi ca o pati.....si tot tacamul.....

I-am spus ca nu-l iert,insa nu sunt nici genul care sa stau imbufnata si sa nu vorbesc cu cine e langa mine!I-am spus ca nu pot trece peste ce a facut,ca n-am cum sa-l dau afara din casa,dar asta nu inseamna ca o sa fim impreuna......s-a ratat toate sansele......

Si bineinteles ca iar a inceput,ca el nu ma lasa, ca el nu renunta.......

Si evident ca eu trebuie sa suport toate astea,pt. ca aseara credeam ca o sa plece,ma linistisem,imi facusem alte planuri de viitor,chiar l-am intrebat daca sa-l ajut sa-si duca bagajul la masina......

Asta e viata,iar eu nu ma pot impotrivi.......deocamdata!

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta draga e absolut de necrezut ce povestesti tu ! si nu l-ai dat afara?? ca parca isi facea bagajele, nu? se razgandeste dupa cum bate vantul? incredibil, comportamentul individului astuia frizeaza absurdul.

 

Nu stiu ce-o fi in sufletul tau, probabil teama de singuratate te face sa ai atitudinea asta, dar eu as fi de parere sa nu-ti mai pui sperantele in specimenul de fata (iarta-ma dar om nu pot sa-i spun) pentru ca ai baza-n el ca-ntr-un prezervativ gaurit.. nu stiu cum o suporti viitoarele scene, pentru ca or sa mai fie, dar eu in locul tau, la urmatorul telefon al amantei sau proxima interferenta de orice natura i-as pune bagajul la usa si duca-se unde o vrea.

Nu stiu cati ani ai, dar noi femeile, de la o varsta incolo... ne e mai greu sa ne gasim un partener, decat lor la aceeasi varsta. Lor un rid in plus sau parul grizonat le vine bine, pe cand noua...

Eu as zice sa te gandesti bine ce vrei sa faci cu viata ta de acum incolo.

 

 

"Daca n-as avea sentimente as putea deveni cea mai inteligenta femeie de pe pamant" - Anais Nin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, mai inghiti multe? Mey io n-as putea, pe cuvantul meu, daca-mi facea asa ceva il ajutam la bagaje una doua.Si NU mai deschideam usa. Tie ti-e frica ca imbatranesti, ca nu vei mai gasi pe cineva sa te iubeasca..etc. Da' daca stai cu el ce capeti? Iubire: IOC. Respect: IOC, tandrete: IOC. Bataie de joc: PE SATURATE.

So: mai bine singura insa fara sa-si bata joc de tine. Si din cate imi amintesc eu ai pana in 40 de ani, pai mai ai timp sa gasesti un barbat care sa te iubeasca. Ori poate crezi ca s-a terminat lumea barbatilor o data cu el?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, imi pare rau ca trebuie sa suporti in continuare sicanele lui. Isi bate joc de tine. Dar parerea mea este ca asa cum joaca el, trebuie sa joci si tu. Adica sa-i faci sicane. Daca esti hotarata in privinta lui, daca nu mai vrei sa te impaci cu el "never", trebuie sa-l ignori complet. Ca si cum nu ar exista in casa. Sa iti faci program in care el sa nu fie inclus. Doar pentru tine si copil. Sa pui masa doar pentru tine si copil, sa gatesti doar pentru tine si copil, sa speli doar pentru tine si copil etc. In felul asta il vei face sa plece singur. Isi va da seama ca e in plus, si ca tu te descurci si fara el. Cu datul afara, e mai complicat pentru divort. Poate spune la tribunal ca tu l-ai dat afara si l-ai indepartat de copil. Dar asa, daca pleaca singur, e mai bine. Si-a parasit de buna voie familia si copilul. Tu doar trebuie sa-l "ajuti" un pic in luarea deciziei. Nu sa-l scoti tu afara.

Daca vrei sa te impaci cu el, atunci iarta-l si pune-i in vedere ca trebuie sa inceteze orice fel de legatura cu "mandra" lui. Dar nu cred ca va vrea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...