Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Inca odata am nevoie de ajutorul vostru.....


Recommended Posts

Porumbita,

cred ca tu vrei de fapt sa ma ambitionezi......

eu chiar sunt o luptatoare!

pt. ca viata mea n-a fost prea usoara,am avut unul dintre parinti bolnav,foarte bolnav.........eu eram foarte mica atunci,aveam doar 8 ani si a trebuit sa ma descurc singura,sa ma zbat,sa lupt,sa rezist.....si in plus aproape 10 ani am avut grija si de parintele acesta al meu!pt. ca nu se mai putea misca din pat si pt. ca nu am avut pe altcineva sa ne ajute........si a murit cu cateva zile inainte sa dau admiterea la facultate....am facut facultatea fara ajutorul lui,fara sprijinul lui....apoi s-a imbolnavit si mama mea si ani de zile am luptat ca ea sa fie putin bine,macar ea......dar in cele din urma Dumnezeu a chemat-o la el si pe ea!

Am crezut ca macar pe el(pe sotul meu!) il pot tine langa mine,ca poate pot sa nu-l pierd cum am pierdut pe cei dragi sufletului meu,dar nu s-a putut.....acesta a fost motivul pt. care am luptat si nu am renuntat din prima,pt. care m-am umilit atat.....am crezut ca daca exista iubire poti sa faci sacrificii,ca pot incerca sa-i asigur copilului meu familia pe care eu niciodata nu am avut-o.....

Dar am inteles,poate prea tarziu.......am inteles ca fara iubire nimic nu exista!

Pt. ca daca m-ar fi iubit nu ar fi putut sa-mi faca atata rau...........

Si n-am mai plans,ieri n-am mai plans....insa sunt trista,dar sper,am speranta ca Dumnezeu are ceva mai bun pentru mine!

Va multumesc ca va ganditi la mine,acum ,simt ca nu sunt sunt singura ca am atatia prieteni ......virtuali!

 

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns

violeta, inteleg foarte bine de ce ai tinut cu dintii de casnicia ta, si pana la un punct, ai facut bine. Dar daca el s-ar intoarce si l-ai primi, nu cred ca ai lua decizia cea mai buna.. E intr-adevar greu sa n-ai pe nimeni si sa te agati cu tot sufletul de sotul tau, care a fost familia ta, dar omul asta nu merita pur si simplu.

 

Cunosc pe cineva, un tip in aceeasi situatie ca tine, insurat (cumva cu anasâna, ca ramasese ea gravida, ah si o chestie care ar fi de ras daca n-ar fi de plans, nevasta-sa povestea ca in ziua nuntii el a avut asa o "sclipire" - plangea ca el nu vrea sa se insoare, dar a facut-o totusi). E, baiatul asta este (din afara, e drept) o persoana deosebita, job bun, doua facultati, arata bine, politicos, bun simt, maniere, tot ce vrei.

Buba e la doamna soata care se intinde cu oricine ii arunca o privire, si asa asa, fara jena, cu stirea lui. Pleaca in excursii cu amantii de ocazie, ba chiar a fost plecata prin Italia, tot asa, cu unu'. Se intoarce acasa de fiecare data. Toti cei care-i cunosc nu-si revin din uimire - bai nene, cum dracu' tine asemenea femeie?! E, uite ca o tine. Pentru ca e singur pe lume, nu mai are pe nimeni, decat pe ea si copii lor. Bine, ea se scuza pentru "aventuri" spunand ca ea cu Tibi nu mai are nici o treaba de nici un fel, decat ca locuiesc in aceeasi casa..Nu vreau sa ma gandesc ce-o sa iasa din copiii aia, mai ales din cea mare, fata la varsta periculoasa (14-15 ani)

Pentru binele tau si al copilului tau incearca sa nu te mai gandesti la el. Nu e el familia ta. Familia ta e copilul tau si asa va ramane. Meriti mai mult decat un nemernic care pleaca si mai spune - culmea cinismului - sa nu schimbi yala, ca cine stie.. poate i se scoala sa revina.. (scuze pentru limbaj, da' asa ce mi s-a pus pata...[bang])

 

"Daca n-as avea sentimente as putea deveni cea mai inteligenta femeie de pe pamant" - Anais Nin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate cumva si sa te ambitionez... dar eram si trista; am o cunostinta in situatia ta (el mai are pe una de vreo 2 anisi ceva, nu are copil cu ea dar e 3 seri pe acolo, o seara pe acasa, si atunci scandaluri)... ea l-a primit inapoi... saptamana trecuta le-a fugit copilul de acasa (baiat de 5 ani si ceva) ... cand l-au gasit, disperata l-a intrebat de ce imi faci si tu asta? pustiul i-a raspuns ca in filme... eu nu iti fac nimic, voi imi faceti mie... pustiul incerca sa ajunga la bunici, ca acolo oamenii sunt "normali"; pe mine m-a intristat cat de matur pare un copil la 5 ani!!! :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna draga Violeta,

Am urmarit povestea ta de la inceput si acum intru doar sa-ti spun ca ai facut fffff bine ca te-ai hotarat (sper sa si ramai decisa). Nu pot sa-mi inchipui prin ce treci dar mai greu imi este sa-mi inchipui prin ce ai trecut. Cred ca punctul critic a trecut si de acum te poti gandi cu speranta la viitor. As vrea tare mult sa mai deschizi un topic...sa zicem peste un an, si sa ne povestesti cat de bine iti este. Nu neaparat ca ai pe altcineva dar ca esti linistita si fericita cu puiul tau cel mic si cu prietenii tai alaturi (conteaza calitatea, in nici un caz numarul de prieteni).

Iti doresc sa fii fericita si increzatoare in viitorul tau. In ciuda celor spuse de alte fete (sunt convinsa ca nu au avut intentii rele) eu cred ca esti o femeie fff puternica. Nu stiu cate dintre noi ar fi rezistat daca am fi fost in locul tau...

 

Cu mult drag,

 

Alina si Luca nazdravanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by ileanacz

 

Mor pe femeile care spun:

"ii mai acord o sansa...a gresit" (de parca nu ar mai gresi niciodata! cine crede povesti din astea se imbata cu apa rece)

 

 

 

Aici as vrea sa te contrazic ileanacz.

 

Sotul meu a calcat strimb la inceputul casniciei, eu eram gravida (doi gemeni) si i-am acordat aceasta sansa.

 

Anul trecut am sarbatorit 10 ani de casnicie si suntem f fericiti.

 

Mai sunt si exceptii de la regula.

 

Dana si gemenii

Voiculestii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ileanacz

Ma bucur ca ai putut sa ma contrazici. NU vreau sa ma iei la trei pazesti, dar, de curiozitate...de unde stii ca in acesti ani nu te-a mai inselat NICIODATA?In rest, felicitari pentru anii de casnicie impliniti si va doresc tot binele din lume.Pupici[:D].


id="quote">id="quote">bey ileano, no offence, dar vad ca iar vrei sa ne impartasesti bucatzoaie inecacioase din intelepciunea ta arhicunoscuta in ale cuplului...[alcool]Poate daca fata cu gemenii zicea "m-a inselat cand eram gravida, nemernicul, porcul, magarul gica bucatarul, si m-a implorat sa-i mai dau o sansa si eu Nu si NU !!" ai fi aplaudat-o si sa te tii bezele si floricele.. dar doi copii ar fi crescut fara tata. Brava conceptii..Draga mea, unii dintre noi traim in lumea reala, daca tie sintagma asta iti spune ceva.In rest, numai de bine, multa bafta si succes in casnicie si unde mai vrei tu. [flo]"Daca n-as avea sentimente as putea deveni cea mai inteligenta femeie de pe pamant" - Anais Nin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Bey" Bruxinha...cred ca vrei sa ma enervezi[xx(]!

 

Treaba ei ca l-a iertat. Foarte bine! Asa a considerat femeia ca e mai bine. De unde dracu ai tras tu concluzia ca as fi zis ca nu a facut bine? Eu am spus destul de simplu: cine inseala o data, poate insela si a doua oara! Ca au acum 10 ani de casnicie NU inseamna nici ca a mai inselat-o, dar nici ca nu. Asa ca...ce-ai sarit ca arsa, fato?

 

Si inca ceva: si eu tot in lumea reala traiesc, mandro, insa mi-ar fi greata sa traiesc langa cineva care ma raneste constant!

 

Iar ceea ce gandesc eu vis-a-vis de viata de cuplu nu e nicidecum intelepciune, ci asta imi e parerea: cine vrea sa stea langa un barbat doar de dragul amorului sau mai stiu eu ce (copii, bani...ca sunt destule materialiste pe lumea asta...etc) sa fie sanatos!

 

Si inca ceva: daca femeile ar avea mai multa putere de decizie asupra vietii lor nu ar mai fi atat de nefericite cum sunt o gramada pe forumul asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bruxinha

bey ileano, no offence, dar vad ca iar vrei sa ne impartasesti bucatzoaie inecacioase din intelepciunea ta arhicunoscuta in ale cuplului...[alcool]


id="quote">id="quote">Aici era vorba de o femeie maritata, de un sot care isi insela nevasta de 3 ani, de o amanta, de un copil cu nevasta, de un posibil copil cu amanta, iar parerea mea a fost sa nu mai stea alaturi de un astfel de barbat.Ce parte din aceasta parere ti se pare inecacioasa, draga? Si de ce ti se pare ca trebuie sa ma iei in fente pentru o astfel de parere?TU ai trai langa un asa barbat?Doamne, cat imi e de mila de unele femei...pentru cele care se complac in nefericire...sunt chiar jalnice! Daca asta inseamna ca sunt eu tampita[bang], bine-ar fi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...