Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisori, pestisori...(12)


Recommended Posts

Mey pestisori meyyyy asa slaba activitate ... zau asa... [bibe]

 

Denisaid="red"> am primit pupicii!!! [:D] ii trimitem inapoi! [pup]

 

Danielaid="red"> [pup] !!!

 

Chiar asa Emillyid="red"> pe unde umblii mami? Ce iti mai face motata scumpa? [pup]

 

Marutaid="red"> undeeeeee eeeeestiiiii???? id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004)

 

Sebi la 1 An! [foto]

 

Poze nou-noutze cu Sebastian!!![foto]

 

Poze...Poze...Poze [foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna pestisori!

 

Iar nu am avut timp sa va citesc de vreo saptamina.

Da mult ati mai scris de atunci!

 

Profit de faptul ca a mea a mica cred ca isi face somnul de noapte , doarme de 3 ore jumatate. S-a trezit dupa 2 ore si mirr, si mirr, eu trebuia sa plec de acasa si i-am dat-o la taica-su in brate, care saracu era obosit ca tocmai venise de la servici si a intins-o linga el in pat.

 

Asa ca a readormit si ea , ce sa faca daca toti din casa dorm [cool]

 

Dupa cum va spuneam am citit acum aproape 8 pagini , m-am intristat (ba am si plins) la mesajul danielei si m-am inseninat la mesajele lui Nally.

 

Le multumesc fetelor care mi-au dat sfaturi.

Asa suntem si noi, cind suntem aici ne e dor de Romania, cind suntem acolo vrem sa ne intoarcem cit mai repede.

 

Pina acum nu am incercat sa obtinem ceva stabil aici ca sa raminem definitiv, dar cred ca ma voi zbate dupa terminarea doctoratului sa ne stabilim aici.

Mai ales cind citesc presa din tara si vad ce le mai da prin cap guvernantilor!

 

Salarii marite la profesori ioc, alocatie de 3000000 cind tot ce cumperi la copil e mai scump decit aici.

 

In tara noi am trai cu doua salarii de profesor , la ora actuala am avea 11 000 000 lei amindoi , degeaba ne amagim cu gindul ca vom putea pune deoparte ceva aici ca sa traim mai bine apoi acolo nu cred ca vom putea sa le oferim fetelor aceleasi conditii ca si aici. Nu stiu ce am fi facut in Romania cu doua randuri de pampers-uri, lapte hainute, etc.

 

Ca tot ati vorbit de alocatii sa va spun si cum e sistemul de aici.

Aici primesti 160 euro/luna pentru un singur copil pina la virsta de 3 ani. Daca ai doi copii primesti automat o alocatie familiala de 115 euro/luna. Daca ai trei copii alocatia familiala creste la 250 e/luna.

 

Deci noi deocamdata primim 160 e/luna pentru cea mica (cind am nascut-o pe Stephanie aceasta alocatie s-a intrerut automat pentru cea mare chiar daca nu avea inca trei ani) + 115e/luna alocatia familiala (pina cind cea mare implineste 20 ani).

 

 

 

 

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ura, merge si la mine netul, super repede si fara probleme!

Chiar ma deprimasem si mai tare si din ac. cauza...dar sa speram ca s-a remediat si sa nu fie de deochi, sa o tina tot asa.

Crismir, multumesc de pupici si ti-i returnez si tie.Sa stii ca nu stau prea mult singura , pt. ca am nepotul , care sta cu mine, e student in anul 3 , prietena lui, alte prietene....Uneori e ok, alteori nu, dar ce pot sa fac...

 

Va multumesc de gandurile voastre.Va sarut pe toate.

 

Cu Maruta am vb .eu acum 2 sau 3 zile si era aglomerata tare la servici..E ok, cel putin asa m-a asigurat.

 

Dia_codat, bine ai venit in randul nostru si multumesc .Sa iti traiasca printesele!De ce nu esti pe lista pestisorilor?

 

Nally, pupici si tie si luiSebita?Ce nazdravanii a mai facut pe la bunici?

 

Emily, sanatate maxima tatalui tau!

Pupici pe burtici, viitoarelor burtici!

 

 

Dana

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primiti printre voi si pestisori mici? Fetita mea, Diana, e nascuta pe data de 11 martie 2003.

 

Ati putea sa-mi spuneti (poate din experienta voastra) cum sunt copiii din zodia Pestilor? Diana e incapatanata-foc, foarte activa si cu o gurita maaaare-mare [:D] Ma intreb si eu daca voi ajunge vreodata sa ma inteleg cu ea...[ups] id="size1">

 

[pup]

 

Laura

_________________________________________________

 

"We build too many walls and not enough bridges." Sir Isaac Newton id="size1">id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LAURA, DENISAM...id="red"> multe spun, putine fac... ca nu ma lasa sufletul!...

ex: Incep si zic de soacra-mea ca de cate ori merg pe la ea imi trezeste cupilu cand are somnu mai bun... Daca sunt aproape de ea ii dau telefon sotului "Sunt aproape de mama, Mihai doarme...." vine raspunsul "Nu treci pe la ea"- deci sunt acoperita... Cand ajung in zona, trec totusi pe la ea.... ca nu ma lasa sufletul sa trec pe acolo si sa nu-l vada pe nepota-su.... Bineinteles ca mi-l trezeste si atunci imi vine sa ma dau cu capul de pereti si sa zic ca nu mai trec pe la ea niciodata daca doarme fii-miu... Asta pana data urmatoare...[:D] Da cin' m-aude, ma si crede...[:D]id="purple">id="Century Gothic">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis , ai dreptate, de multe ori spunem ca nu facem cutare lucru si totusi il facem, asa asuntem noi, milosi, nu ne lasainima sa nu facem...In rest "painea lui D-zeu" DAR SA NU NE CALCI PE COADA CA E VAI SI AMAR....

vA DORESC O ZI MINUNATA!

pUPICI!

 

Dana

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_daneza

In rest "painea lui D-zeu" DAR SA NU NE CALCI PE COADA CA E VAI SI AMAR....

Dana

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 


id="quote">id="quote">

 

Asta cam asa e ...[alcool]id="purple">id="Century Gothic">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi pestisori pupici intr-o noua zii de vara cu mult soareid="green">!

Draga Laura bine ai venit la pestisori!

Sa stii ca si eu sunt ca fetita ta...si sunt nascuta pe 12 martie...dar incapatinarea se mai pierde cu trecerea anilor....

Multe pupici si numai bine la toatele fetele!

Salisa 17+ in asteptarea primelor miscariid="limegreen">

 

AO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...