Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisori, pestisori...(12)


Recommended Posts

Buna pestisori,

 

elyanna nu e adevarat ca timp de 5 ani nu poti pleca din Canada.Poti pleca ziua urmatoare daca ai chef.Teoretic in 2 saptamini primesti cardul de rezidenta permanenta si apoi poti circula unde doresti.

 

revin ca urla gaza

 

 

Emilly cu[/url"] gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mutumesc de urari!

 

Concediu placut Nally!

 

Daniela_daneza, noi suntem 3 saptamani prin Ro, asa ca o sa fim in viteza....

 

Astazi plecam la ora 15 din casa si inca mai robotesc ca este dimineata la noi!

 

Mi-a fost tare bine timpul asta cat "m-am conversat" cu voi.

 

De calculatoare prin ro, slabe sanse poate cand merg in vizite sa intru nitel.

 

Emilly iti doresc multa rabdare in ale programarii somnului de noapte pt Ilinca.

 

 

 

Crismir, suucces in ale volanului!

 

O vara placuta si racoroasa!Orhidee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult de tot pentru urari!

 

Emilly nu stiam... oricum nu m-am interesat cine stie ce... poate imi conving sotul pana la urma...

 

Noi mai avem un pic si plecam la mare... abia astept... Vineri plecam... Azi am fost la cumparaturi... n-am luat chiar tot, dar marea majoritate...

 

[pup] Elianaid="size4">
id="right">


Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">

 

Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emily,id="red"> buna, uite te gasesc si aici, nu mai intrasem demult la pestisori[:D].

elyanneid="blue">asa e cum spune Emily, poti iesi si a 2-a zi din canada , totul e insa la cetatenie sa iti scazi aceste zile de vacantza, in rest e ok.

Nallyid="purple"> sa te linsitetsi dupa ce vezi pe Sebi.

Orhidee id="orange">drum bun spre RO, voi merge si eu la anul prim mai-iunie, vreo 4-5 saptamini, priam data dupa 4 ani jumate.

Va salut pe toate si va[pup]

 

Denisa

[gravi]9+

[/url"]BEBIK

Zambeste, si maine e o zi!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mandrelor ... eu m-am dat cu rolele-n Herastrau ... eu si copii de 5 ani [;)] ... a fost super ... in rest m-am sucit de colo colo ...

sunt mandra sa va anunt ca am slabit 3-4 kg ... si merg tot inainte ... tineti-mi pumnii

 

elyanne - nu mai fi suparata [flo]

 

va doresc o saptamana frumoasa

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pestisori!

Multumesc la toate de incurajari[pup]!

Acum am un program si mai incarcat[bang],ieri am apucat sa va citesc dar nu am apucat sa scriu...azi sper sa recuperez un picut[:D].

ELYANNE,aici nu e chiar asa de rau cu spaga,adica sunt si din aia,dar daca mergi bine primeste oricine permisul...sper sa ramana asa,macar lucrul asta ca altele[bang],vai de noi![pup] voua,si distractie placuta la mare,abia astept sa te intorci si sa-mi zici cum a fost,ca eu anul asta nu vreau sa merg cu gandacelul ca am un fix,am zis ca e prea mic[:D]!...avem timp de la anul in colo![:)]

EMILLY,draga de tine,stiu cum este cu trezitul,am si eu o prietena al carui baietel s-a trezit pana la 1 si 8 luni sa bea ceai noaptea pt ca ii inlocuise laptele cu ceaiul,dar el tot se trezea si il bea,era groaznic...la un moment dat ii dadea sticluta lui singur,o bea si se culca singurel la loc[:D],scumpul,iti dai seama?..pana la urma s-a dezobisnuit singur de pe la 2 ani[bang]...da ce sa-i faci ,fiecare cu ale lui,puiutul meu de exemplu,are nopti cand se trezeste plange un pic si apoi doarme la loc,fara sa pape...altele ma mir ca nu se trezeste pana dimineata la 5-6 cand papa lapticul...vezi tu cum te descuci,de la noi un milion de [pup]![:)]

NALLY,asa fac bunicele,ii umfla pe nepotei[:)],din prea multa dragoste!....eu mai fac urat cateodata cu mama si chiar si cu soacra mea,ca ii tot dau incontinuu de mancare,si mai ales prostioare[:D],am o obsesie sa nu devina obez[bang]....stiu ca sunt dusa ,dar am tot vazut copilasi care se chinuie la 9-10 anisori sa slabeasca,iar altii chiar si-au dereglat metabolismul...ma rog cred ca exagerez si nu e cazul acum,dar ce sa-i faci,eu is cam [alcool][:D]...[pup] lui Sebi,si voua drum bun si distractie placuta!

 

Fetelor,cat imi place sa conduc[biz],abia astept sa mai ies...ieri a fost prima zi in oras si chiar nu a fost asa de groaznic cum am crezut[:D]....sper sa fie totul bine si sa ma descurc!...acum trag tare cu invatatul,ca nu prea am timp si vreau sa iau din prima permisul,sa nu mai stau o luna si alte chestii din astea,sper sa ma ajute Dumnezeu,[:D]!

ORHIDEE,drum bun spre Ro,si vacanta placuta[pup]!

DANIELA_DANEZA,[pup] si speram sa nu mai ai probleme cu locuinta!

 

Gata,fug ca am atatea de facut,si azi merg si sa ma fac frumoasa,adica la manichiura si pedichiura[:D],va pup si va doresc o zi buna!...pe maine dragi pestisori!

 

 

 

 

 

 

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot am uitat ceva[bang]!

ELIANA,La multi ani!,si sa fiti fericiti in continuare 100 de ani![pup][pup][pup]

Si apropos de carne in mancare,eu nu pap nici un fel de carne in mancarea gatita[mariaj],ciorbe sau tocanite,ufffff,sa nu o vad...dar fac mancare cu carne,insa il umflu pe sot cu carnita[:D]....dar culmea,in rest mananc carne,nu o suport fiarta,cred ca asta e explicatia[:D]...mare nebuna,nu?!

Hai ca va pup!

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruta [pup] Mi-a trecut... probabil am fost intr-o perioada mai proasta... Cine stie... Acu' alta problema... se discuta la legislartiv de un proiect de lege... ar vrea sa micsoreze indemnizatia pt. CIC de la 85% la 35% sin salariu mediu brut [bang][bang][bang]... nu ma mai mira nimic si nu ma mai enerveaza nimeni si nimic... m-am hotarat [:D]

 

CRISMIR multumim, la fel si voua. Si mie imi era teama ca e prea mica, dar pediatru ne-a spus ca e foarte bine si ca oricum si la mare se nasc copii, deci ce rau sa-i faca... Doar sa ma oboseasca pe mine, daca nu se adapteaza usor la noua locuinta [:D]... orcum plecam cu tarcul, asternuturile si aparatorile de la patut, ca daca nu isi vede ratele de pe aparaotri nu se culca... probleme... nu doarme decat la ea in patut. Bine ca e masina mare si are loc tarcul...

Tinem pumnii sa iei permisul din prima... Ai vazut iti place sa conduci... [;)]

 

[pup] Elianaid="size4">
id="right">


Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">

 

Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pestisori dragi,

Am luat testul la daneza, acu astept sa vorbesc in particular cu profa sa-mi povesteasca despre greselile care le-am facut...., ca nu am facut chiar perfect.

Oricum ce e important, e ca am invatat ceva si incep sa inteleg si eu daneza.... si mai ales ca trec la nivelul urmator, pe care il voi incepe pe 15 august.

Va pupic pe toate.

In rest burtica creste, bebelusul e bine..., inca nu simtim picioruse si minute dar asteptam, ca ar fi timpul, saptamana asta facem 4 luni.

Pupici!

 

Salisa 15saptamani + 5 zile

 

 

AO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by elyanne

...se discuta la legislartiv de un proiect de lege... ar vrea sa micsoreze indemnizatia pt. CIC de la 85% la 35% sin salariu mediu brut [bang][bang][bang]... nu ma mai mira nimic si nu ma mai enerveaza nimeni si nimic... m-am hotarat [:D]

 


id="quote">id="quote">

 

Elyanne, se pare ca statul nu vrea sa mai incurajeze natalitatea, asa ca hai in Canada[:D] aici primesti pentru 1 an de zile 85 % iar alocatia, in functie de venitul familiei, e suficienta sa-si acopere bb cheltuielile.

 

In Irlanda tot ca sa nu incurajeze natalitatea concediu postnatal era de 3 luni platit undeva pe la 80% iar alocatia lui bb e undeva la 50 de euro sau poate 100 nu mai retin oricum foarte putin pentru Irlanda.

 

 

 

 

Emilly cu[/url"] gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...