Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de mai-iunie 2004 (48)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mammy2706,iti multumesc ca impartasesti cu mine experienta ta!Da,si eu il las pe puiul meu sa exploreze casa...desigur,bucataria e prima tinta...si cum se ridica foarte usor in picioare si merge pe langa mobile ajunge la butonul esspresorului...trebuie sa fiu mereu pe faza...are atata energie,incat ne termina pe toti[:-)))]Cea care rezista cel mai bine,este fetita mea cea mare...Acum a reusit sa-l faca sa sufle(desi a trecut ziua lui,noi tot ne bucuram ca i-a reusit in sfarsit faza...si are o mutrita cand ii spui "sufla",ca iti vine sa-l mananci cu totul!...

 

Sa iti traiasca puiul Andrei si da-i multi [pup],sa creasca mare,sanatos si fericit alaturi de voi!

 

cius22

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut o saptamana atat de "inghesuita" ca nici nu mai stiu de cand nu am m mai intrat si ce am scris ultima oara. asa ca daca ma repet scuzati-ma ca am si eu o varsta innaintata...

duminica am taiat si noi motul si a ales Cata stetoscopul, siringa, prezervativele si pixul si banii asa ca-l fac ginecolog.

 

In rest sunt chiauna ca e si Andu acasa si acum e o nebunie pe aici. Se scoala pe rand (primul e Cata al 2lea Tati care pleaca la servici dupa care Andu). Mananca pe rand si niciodata acelasi lucru. E o nebunie. Pana in septembrie cred ca o iau razna.

 

Nally, multumesc pentru aprecieri. Esti o scumpa. Cum e in luna de miere? Mai rezistati?

 

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)POZE NOI, EXCURSIE

POZE

PRIMA ANIVERSARE, SFARSITUL CLASEI I

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

La multi ani Julia si Alexandra Elena!id="size5">id="red"> [s] [s] [s]

 

Irinusha, m-ai intrebat cum am scapat de suzi. Sa stii ca a fost mai usor decat crdeam, de fapt, mai multa rezistenta am intampinat din partea sotului meu, care m-a acuzat, mai in gluma mai in serios, ca ii rapesc copilului placerea de a sta cu suzeta in gurita![:D] Marturisesc faptul ca am fost insensibila si i-am redus treptat intalnirile cu suzi. Adica i-o dadeam numai daca facea scandal rau, daca doar se mataia nu-l bagam in seama. Te avertizez ca iti trebuie rabdare, la inceput adoarme mai greu. Daca ii dadeam suzeta adormea in max. 15 min, daca nu cam 30 min. Dar asta a durat 2-3 zile, s-a obisnuit repede, si ne-am intors la prgramul dinainte, adoarme f repede, rar mai face scandal. Sa stii ca n-as fi avut curaj, daca n-as fi citit experientele altor mamici, care povesteau ca pe masura ce cresc devine tot mai greu sa-i dezobisnuiesti. Si eu mai am o goanga: ma topesc dupa bebelusii cu suzeta, dar nu-mi plac deloc copiii de 2-3 ani care alearga prin parc cu suzi in gura. Asa ca, am luat taurul de coarne si nu-mi pare rau, pana acum nu are tendinta sa-si suga degetul sau alte jucarii.

 

Carmen, sanatate multa puiului, ce-a fost greu a trecut, acum o sa mai dureze o zi doua pana isi recapata pofta de mancare, da' sa vezi dupa aia cum recupereaza!

 

Cristina (Mammy), i-auzi, ce plimbaret avem printre noi! Bravo si tie pt curajul de a-l lasa singur pe frumusel (am vazut pozele, asa ca vorbesc in cunostinta de cauza[:)]) Eu sunt mai fricoasa, de cand e biped, ma plimb dupa Darius prin toata casa, altfel isi baga nasul te miri pe unde, baga in gura cea mai mica scama de pe covor, linge pantofii din cuier, etc

 

Laureta, o pupam pe Inisa mult-mult, sa-i treaca supararile cauzate de vaccin. Suntem pe urmele voastre, luni la 11 trecem si noi la intepat![q]

 

Cius, eu tot astept sa vad pozici cu piticutul tau! Am citit si eu povestea ta, m-a impresionat profund, esti o femeie puternica si o mamica fericita cu asa o pereche! Felicitari![flo]

 

Irinel, vad ca ai avut o sapt. grea. Te asteptam in we cu vesti proaspete!

 

Nally, bine ai revenit! Chiar ma intrebam unde ai disparut! Ce mai face Sebi?

 

Am citit si eu ca la 1 an trebuie triplata greutatea de la nastere, dar la noi nu e valabil. Darius s-a nacut cu 3700, deci ar trebui sa aiba 11.100 kg, dar are 10.700 kg, ceea ce e bine, zic eu. Nu mi se pare deloc slab, ba din contra, din grasan nu-l scot toata ziulica!

Ieri a varsat un castron cu coji de seminte pe covor si nu va spun cat m-am chinuit pana le-am adunat pe toate, ca v-am spus ca nu trebuie sa fie nimic pe covor. Am inteles atunci ce inventie minunata e aspiratorul, pe care nu l-am putut folosi pt ca nu a fost curent![bang]

 

Abia astept sa se trezeasca sa plecam la plimbare, ieri am stat numai in casa, a batut vantul f tare.

Pupici!

 

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, helppppp, iar am vrut sa-mi trec ziua de nastere pe listuta si iar n-am reusit.[bang] Am dat click si degeaba. Cred ca de la atata [bang], mi s-a tocit firavul neuron de tot! E clar, nu ma duce capul, asa ca ajuta-ma tu cand ai timp, sunt nascuta pe 03.11.1978.

multumesc

 

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna diminineata

 

Carmen, [pup] dulce bolnaviorului sa se faca bine

 

Irinusha, super ziua de intalnire si locatia, da eu nu pot la ora 10 pt ca sunt la serviciu . Da, oricum ma bucur ca va intalniti o sa astept pozici si povesti.

 

Aseara au verit proprietarii si au luat o canapea din bucatarie, frigiderul (lor) si o masuta.

Bun. Loc in bucatarie sa joci fotbal si pe jos gresie. Si Bianca aseara a descoperit ca e foarte interesant sa plimbe scaunele spre disperarea lu' tasu' care zicea ca il zgarie pe urechi. Da eu am lasat-o in pace.

Si o faza foarte proasta pt mine cred ca nu-i place Biancai locul unde o duc acum, sau nu o place pe matusi-mea ca de cum intru cu ea pe usa se lipeste de mine ca un magnet, iar daca ttrec dintr-o camera in alta incepe sa planga si bineinteles ca plange si cand plec.

Pana acum doua zile o duceam sa vada puii de pisica si plecam, acum daca ii spun de pisoi incepe sa planga si nu vrea la ei. Si imi pare asa de rau sa o vad plangand da nici nu am alta solutie pt ea.[q][q]

 

Nicoleta si [copil] Alexandra Bianca

[foto]

http://community.webshots.com/user/tnicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="purple">IRINUSHA,multumesc de urari;azi nu ma mai puteam desprinde de pe albumul cu [copil]tau...este SUPERB! sa-ti traiasca,sa te bucuri de el si sa fiti fericiti,intreaga familie...te rog da-i un[pup]acelei mici "bomboane"...(asa rade el mereu?)

 

cius22

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna fetele!

 

Trebe sa imi vina copiii din tabara, asa ca sunt intr-un zor...

Irinusha, pentru mine e OK! O sa ne mobilizam sa fim la 10 acolo, dat fiind ca e vacantza ne sculam mai tarziu, da' nu-i bai...

 

Va pup si un weekend cu soare (la noi ploua![xx(])

 

Madalina

http://community.webshots.com/user/madalina160

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna fetele!

 

Trebe sa imi vina copiii din tabara, asa ca sunt intr-un zor...

Irinusha, pentru mine e OK! O sa ne mobilizam sa fim la 10 acolo, dat fiind ca e vacantza ne sculam mai tarziu, da' nu-i bai...

 

Va pup si un weekend cu soare (la noi ploua![xx(])

 

Madalina

http://community.webshots.com/user/madalina160

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...