Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi de mai-iunie 2004 (48)


Recommended Posts

Eu nu i-am dat nimic cu cacao si nici nu ma grabesc. Doar nu e un aliment atat de important...

Tortuletul nostru a fost de fructe, mai mult ananas dar culmea! el se intindea dupa cupa de sampanie a bunicii.

 

Si aici la Ploiesti caldura mare. Tocmi au plecat invitatii si e o nabuseala in casa...incat nici bebe nu poate sa adoarma.

 

mamica lui Andrei (27.06.2004)

http://community.webshots.com/user/mammy2706

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[harp][s]id="size3">LA MULTI ANI ANDREI!!!id="blue">

lA MULTI ANI,AVIA!id="red">

id="size1">Sa cresteti mari,sanatosi si frumosi!...sa fiti fericiti si sa va bucurati impreuna cu parintii voastri de viata!

 

mammyid="size3">id="purple">id="purple">multumesc,asa ma gandeam si eu ca nu e graba cu cioco...desi o prietena mi-a zis ca are magneziu si ca in loc de alte dulciuri ar fi de preferat...

 

Fetelor,am reusit sa pun si eu 2 pozici de la ziua lui Victor...sper ca pun link-ul bun...[:p]

POZICI!:http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi

 

cius22

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Andrei ! [s]id="blue">

 

La multi ani Avia! [s]id="red">id="size3">

 

Sa cresteti mari si cuminti! [pup]

 

Ciusid="red"> Sebi a avut tort de ciocolata la ziua lui dar nu a papat din el!!! L-a distrat mai mult sa se mozoleasca si sa il intinda prin casa decat sa duca la gurita! In schimb i-am facut tortul diplomat cu multe fructe si din acela i-am dat sa pape! I-a placut la nebunie! Tortul de cioco era mai mult pentru mami [:D] care e mare faaan de cioco![:o)]Au mai apucat si invitatii din el un pic! Noi am avut tortul pe 14 cand a fost ziua lui (joi) si pe 16 am avut petrecerea cu copii cu tort diplomat! [cool]

 

Eu nu sunt asa de exclusivista in ce trebuie si ce nu sa ii dau sa pape! A mancat si capsuni de la 11 luni... si un pic de cioco de pe degetele la ziua lui si a descoperit ca nu ii place... i-am dat voie sa puna gurita in paharul cu pepsi sa vada cum e cu bule ... nu place si nu mai cere ... si in general la tot ce mancam noi i-am pus si pe buzele lui sa vada daca e bun sau nu! A mancat si un pic de sarmaluta cu carne de porc in ea... ii dau rar dar ii dau sunca presata, muschiulet de porc... si nu a avut reactii negative la nici una! Din contra se spune ca dupa un an se poate da ou moale la copil ... mie mi-a facut o reactie pe piele tare urata! Asa ca nu ma iau dupa carti cu fel de fel de reguli ci dupa inima mea de mama care stie ce sa ii dea si cand sa ii dea copilului ei! Si cred ca asa trebuie sa se ghideze fiecare mamica! [flo]

 

Va pupic dulce [pup]

Plec la Buzau sa imi iau printul ca nu mai pot de dorul lui![:o)] Sper sa ajungem pana joi in bucuresti! Tati vrea sa stam mai mult acolo! Poate il conving sa venim mai devreme! [;)]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004)

 

Sebi la 1 An! [foto]

 

Poze nou-noutze cu Sebastian!!![foto]

 

Poze...Poze...Poze [foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Avia!id="Comic Sans MS">id="size4">id="red">

La multi ani, Andrei!id="Comic Sans MS">id="size4">id="blue">

 

La multi ani tuturor sarbatoritilor pe care nu am reusit sa ii felicit la timp!

Sa cresteti mari si sanatosi!id="Comic Sans MS">id="size3">

 

La multi ani, Cristina si Diana! Multa sanatate si numai zambet alaturi de puisorii scumpi!

 

Noi suntem bine. Ne cam curge nasul si astfel am amanat vaccinul... Adevarul este ca nici nu i-am facut tratament, am preferat sa o las sa se vindece singurica...

In rest, toate bune si frumoase. In continuare nu prea mananca, daca ar fi toata ziua tzitzi ar fi perfect.

 

S-a stabilit locul de intalnire din Herastrau?

Pupici la mamici si la pitici!

 

 

Ioana si [copil] Rebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="red">id="size4">

 

LA MULTI ANI ! Avia

 

LA MULTI ANI! Andrei Alexandr

[/red][/size=4]

 

Buna fetelor. Se vade ca a fost frumos afara si ca e vacanta.

Noi am fost ieri la peste toata ziua si a fost super. Tati a prin peste, noi ne-am jucat si ne-am bronzat, mai mult eu ca pe Bia am dat-o tot timpul cu crema. Ne-am balacit in ga galetusa cu apa si am facut o plimbare prin padure. Bia nu prea a dormit asa ca aseara cand am ajuns acasa i-am facut un dus am uns-o cu crema din cap pana in picioare si apoi nani. Ad dormit de la 8 seara pana la 10 dimineata, cred ca mai dormea dar s-a trezit de foame. Eu m-am suparat pe tati ca-mi promisese 2 ore de relas dar nu le-am primit. Defapt cand pleca cu ea la plimbare ii tregea pestele de lansete si trebuia sa se intoarca la ele si Bia era foarte incantata cand vedea pestele, iar dupa ce il baga in plasa din apa se ducea la mal si zicea PIS, PIS si dadea din maini cand ii vedea ca balacesc apa.

Diseara o sa prajim pestele si o sa-l mancam ca aseara n-am mai apucat. Si o sa pun si poze dar nu cred ca azi.

 

 

Monet, ce zenzatie placuta. Sa-ti traiasca ingerasii si sa te bucuri de ei. Am vazut si filmuletul cu Baby Maya e tare frumos.

 

Cristina, nici eu nu i-am dat ciocolata si nici nu ma grabesc, dar cred ca domnisoara a facut cunostinta cu ea cand o duceam la soacra-mea. Ca pe acolo mai sunt si alti copii mai mari ca papa la grau cioco si fimea e tare pofticioasa. Da de fata cu mine nu i-au dat.

Ce spuneai de prostioare? Pai Bia face in fiecare zi cate ceva, da cea mai mare s-a comis intr-o dim. de sambata cand eu eram foarte obosita, Bia se trezise si se juca linistita langa pat. Pe atunci nu pleca singura din dormitor si la un momendat m-am trezit ca era prea liniste, pana atunci Bia bombanea pe limba ei. E si ce crezi ca facea? Desfacuse pampersul care era plin de kk si se juca cu mainile in el si era foarte incantata. Si cand am intrebat-o ce face acolo a ridicat mainile si a inceput sa rada. Na, ca a comis-o si pasta.

 

Alus, naspa petrecere, la ce au mai facut-o? Daca nu aveau bani de petreceri puteau sa o faca pe neve si va spuneau dupa aia ce au facut. Da acu nu da, ca eu sunt umpic cam dusa si eu cand m-am maritat am fost doar eu si sotiorul si am avut martori un coleg de-al mei si unul de-al sotului si gata. Si alor nostri le-am spus dupa o saptamana.

 

 

 

 

 

Nicoleta si [copil] Alexandra Bianca

[foto]

http://community.webshots.com/user/tnicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna fetele!

 

La Multzi Ani, Avia si Andrei Alexandru!id="size3">id="purple">

 

Noi suntem mai liberi (cica!) in vacantza si incep sa ma pregatesc incet-incet, pentru botezul finutzei[il]

Cius22, nici eu nu i-am dat Clarei ciocolata sau cacao. Tortul ei a fost din ciocolata cu nuca, da' nu prea a avut chef atunci sa guste. Pe de alta parte ii dau dreptate si lui Nally... E bine sa ii dai cate un pic din toate, desi nu a gustat, inca, carne de porc. In schimb, copiii cei mari au uitat o ciocolata nedesfacuta pe masa... Clara a luat-o a desfacut-o, cutia era pe jos, poleiala la fel si ea musca cu maree pofta din ea. Noroc ca era ciocolata alba...

Tnicoleta, ce m-a amuzat Bia mica...[pup] Lasa ca se zice ca cine face chestii de astea cu kk, mic, are noroc in viatza![pk]

Alus, felicitari pentru primii pasi ai vorbaretzei Julia![pup]

Vanessa are dreptate... Unde, mai exact, ne intalnim?!

Carmen, Eric e mai bine?!

 

Va pup si mai vorbim...

 

Madalina

http://community.webshots.com/user/madalina160

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele,

Sunt atat de obosita incat abia vad sa citesc.

Prietena mea de suflet (suntem prietene de 13 ani neintrerupti) a avut sambata nunta. Si am tinut-o 2 zile in chefuiala. Am dansat fete...yu-hu de ma dor picioarele de mor.

In 2 zile n-am dormit decat 6 ore.

A fost supeeerrrrr.

 

Nally, bine ai revenit !!!

Sunt perfect de acord cu tine in ceea ce priveste alimentatia copilului [cool]

 

BebeBeca, multumesc de urare [pup][pup][pup]

 

Tnicoleta, ce fain cred ca a fost la peste, la aer curat...Eu nu am avut curajul pana acum sa plec cu Amalia la iarba verde. Ma gandeam la somnicul de dupa-amiaza, ca va fi maraita...bla bla bla.

Dar vad ca se poate. Avem copilasi mari, mey.

In we. asta o sa dau adunarea la un picnic in padure cu prietenii nostri. Gata, m-am hotarat ! Gratar si tot tacamul [papica] [pofta]

 

Mami Cristina & fetita mea dulce - Amalia (data nasterii:20.04.2004)

 

Povestea nasteriiid="red">

Poze Amaliaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris, depinde si de copii. Bia nu doarme deloc daca nu e locul ei sau sa fie obisnuita cu locul. Si cum pe balta erau foarte multe lucruri interesante de vazut adio somn. Adica ce-o fi zis in sinea ei domns'oara: mama asta vrea sa dorm si eu inca nu am vazut tot pe aici?

 

 

Nicoleta si [copil] Alexandra Bianca

[foto]

http://community.webshots.com/user/tnicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani! AVIAid="red">id="size3">id="pink">

 

Multumim mult pentru urari; multa sanatate si bebicilor vostri!

 

Am serbat aseara ziua intr-o caldura infernala. Din toate pregatirile pe Andrei l-a atras sampania, din care a si gustat nitel...[ups]avea o fata tare caraghioasa cand a simtit gustul.

Cadoul meu a fost sa zica ma-ma; facea el repetitii de cateva zile dar ieri mai mult asta a bombanit (ca ma si enerva cu da-da ta-ta, doar taica-su se intoarce peste doua luni in tara si eu stau cu el).

 

In rest, a inceput sa se joace cu jucarelele lui, masinute, lego lopatelele si galetusa de nisip. Nu stiu ce o fi cu el, dar imi convine ca sta locului mai mult si nu mai masoara toata ziua casa.

 

Ciusid="blue"> sa-ti traiasca Victoras! cred ca o sa iasa inginer...[:D]

 

mamica lui Andrei (27.06.2004)

http://community.webshots.com/user/mammy2706

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...