Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spre ce spital ne orientam pentru nastere


moki

Recommended Posts

O colega de-a mea a nascut saptamana trecuta la Municipal unde trebuie sa nasc eu si m-am ingrozit cate lucruri urate a povestit! A dat o groaza de bani si efectiv n-a fost bagata in seama..nu a sprijinit-o nimeni,copilul era ignorat total,a stat si nemancat vreo doua zile ..si de cate ori o sunam,plangea non-stop,era total descurajata!exact ca-n jungla!! Astept pareri si impresii despre alte maternitati,chiar daca majoritatea merg la un spital anume pentru ca acolo e doctorul in evidenta caruia au fost! Totusi,conteaza cred si mediul,si conditiile,si personalul! Va pup! Moki,26+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Moki, cred ca in nici un spital din bucuresti nu o sa fim tratate exact asa cum ne dorim, peste tot o sa dam si de bune si de rele. Si oricum dupa nastere o sa avem probabil acea depresie postpartum, oricum o sa plangem si n-o sa ne intre nimeni in voie.

Eu am cam studiat toate maternitatile, si la final am ales intre municipal si CFR 2 , la ambele am facut practica cand eram la scoala. Pana la urma am ramas la municipal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Hop si eu!

 

Cam aiurea sa dau vre-un sfat avand in vedere ca nu sunt in Ro dar din cate am auzit de la prietenele mele care au nascut prin spitalele din Bucuresti, cel mai indicat ar fi CFR care au saloane super faine si te trateaza omeneste, atat pe mama cat si pe bebe...

Eu am nascut in Copenhaga, iar aici conditiile sunt excelente, nu trebuie sa dai bani in stanga si-n dreapta ca astia se uita la tine foarte urat. Nici macar o cutie amarata de praline nu primesc.

 

Pupici

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

http://photos.yahoo.com/piticii2003id="blue">

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot pt CFR2 optez si eu. Eu am nascut la Municipal, vara-mea la CFR2, anul trecut, iar diferentele sunt majore si-n conditii si in facilitati. Nu stiu daca peste tot e asa, dar un maaare avantaj la CFR2 mi s-au parut paturile rabatabile, pe cand eu la Minucipal trebuia sa ma cocot cu tot cu cusatura si cu bebe pe langa patul copilului... si cica sa nu stai in fund dupa nastere [bang][alcool]

Nastere usoara si bebe sanatos indiferent unde vei naste! Si sa nu-ti intre-n cap ca trebuie sa ai depresie post-partum ca atunci chiar vei avea [:D][pup]!

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la municipal, tare curat, cu citeva asistente si neonatolog dragut, dar te costa , te fac sa te simti cu o anumita musca pe caciula daca nu cotizezi stai cu un anumit stress ca daca nu dai , nu vin cind ii chemi. Bila foarte negra pentru doctorita Ina

Acum nasc la Cantacuzino, cu dc Maniu sper sa fie bine si sa nu reiterez experienta de la municipal

 

Lavi

http://community.webshots.com/user/lavinia295

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dar in mod normal ar trebui sa existe conditii pentru mama si bebe in orice spital din Bucuresti si nu numai... Ce este chestia asta sa ne orientam unde este mai bine? Si sa mai si dam bani sa nasti? Este revoltator... Bine ca am nascut aici, ca altfel nu stu ce faceam... Defapt scoteam bani din buzunar, asta faceam... Offf...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Povestea nasterii micului Alex:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49885

 

foto: http://photos.yahoo.com/piticii2003

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...