Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa-l aleg pe el sau pe copil? ....Final nefericit


Recommended Posts

Eliza, daca as fi vazut mesajul tau mai devreme as fi putut sa trec dupa-amiaza asta pe la tine, caci am avut treaba in zona. Dar poate am sa trec maine, caci inca nu am rezolvat problema. Multumesc pentru invitatie.

Katalina am renuntat la servici de 2 ori pana acum pentru a fi cu el. Mi-am dat demisia de la primul loc de munca la jumatate de an dupa ce a ajuns el in Germania, ca sa putem fi impreuna. A doua oara s-a intamplat anul asta, cand in martie mi-am dat iarasi demisia, dupa ce ma angajasem anul trecut in octombrie. Ma angajasem mai mult fortat, ca sa-l determin pe el sa se hotareasca daca vrea sa fim tot timpul impreuna sau nu. Ca urmare el mi-a propus sa hotaram o data pentru casatorie. Imi atinsesem scopul. Insa se pare ca cu cat ne apropiam de acea data, el a devenit tot mai speriat. Imi pare tare rau de turnura pe care au luat-o lucrurile. Si nu inteleg de ce s-a intamplat asa..

 

 

estera

http://photos.yahoo.com/narcesteh

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Creat
  • Ultimul răspuns

estera,buna din nou! :) ma gandeam sa impartasesc cu tine ceva ce mi-a venit in gand azi , acum cand am intrat pe forum si am mai citit ce s-a mai postat la subiectul scris de tine.te-ai gandit vreo data ca fostul tau iubit ar putea fi gelos si de aici i s-ar putea trage frica ca daca s-ar casatori cu tine,daca ai ajunge in germania,te-ar putea pierde,s-au mai bine zis tu l-ai lasa?? ma gandesc ca poate el medita la diferenta de varsta dintre voi, iar apoi sunt convinsa ca era constient de frumusetea ta, de faptul ca barbatii te admira si poate de aici lupta intre da si nu pt casatorie.daca a luat verighete,daca a stabilit data, cred ca nu era atat de inconsteint sa nu stie ce face.mai degraba inclin sa cred ca ceva il framanta.poate se gandea ca tu ai doar 25 de ani,pana la 35 de ani inca vei inflori,vei putea fi mai atragatoare,pe cand el ....are 40...merge mai repede decat tine spre varsta a III-a.poate e aiurea ce scriu,dar asa mi-a venit un gand in timp ce citeam ce mai scrie aici si am vrut sa-l impartasesc cu tine.asta nu scuza gestul lui sub nici o forma,dar ceva gandea el de a renuntat,de ceva ii era lui teama.daca chiar nu avea de gand nicidecum sa se casatoreasca cu tine,cred eu o lasa balta si gasea el un motiv inainte de a lua verighete si inainte de a stabili o data pt casatorie.poate gandea ca tu te vei mai maturiza ( in gandire) si iti vei schimba ´´gusturile´´ , iar asta l-a determinat pe el sa stea pe ganduri pana in ultima clipa,cand a renuntat la planurile facute.tu il cunosti mai bine,dar te-ai gandit vreo clipa ca poate sa fie si ceva de genul asta la el in cap??? estera,repet! nimic nu-l scuza pt ceea ce a facut!! e doar un gand de al meu pe care am vrut sa-l impart cu tin! [flo]

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by estera

 

Katalina am renuntat la servici de 2 ori pana acum pentru a fi cu el. Mi-am dat demisia de la primul loc de munca la jumatate de an dupa ce a ajuns el in Germania, ca sa putem fi impreuna. A doua oara s-a intamplat anul asta, cand in martie mi-am dat iarasi demisia, dupa ce ma angajasem anul trecut in octombrie. Ma angajasem mai mult fortat, ca sa-l determin pe el sa se hotareasca daca vrea sa fim tot timpul impreuna sau nu. Ca urmare el mi-a propus sa hotaram o data pentru casatorie. Imi atinsesem scopul. Insa se pare ca cu cat ne apropiam de acea data, el a devenit tot mai speriat. Imi pare tare rau de turnura pe care au luat-o lucrurile. Si nu inteleg de ce s-a intamplat asa..

 

 

estera

http://photos.yahoo.com/narcesteh

 


id="quote">id="quote">

 

PACAT.MARE PACAT!Cite sacrificii ai facut pentru el,si el s-a dovedit a fi un las.Ce vei mai face, iti mentii hotarirea?

Sunt si eu cu gindul alaturi de tine.[grup]

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katalina, atata vreme cat nu-i aud vocea, voi ramane hotarata sa nu-l mai primesc inapoi. Deocamdata nu stiu cum voi reactiona cand el va incerca sa reintre in viata mea. Acum sunt bine, mai puternica pe zi ce trece. Am trimis deja CV-uri la cateva firme, am sperante ca-mi voi gasi relativ usor un loc de munca. Incetul cu incetul mi-l scot din minte si incerc sa-mi planific un altfel de viitor. Insa, dupa cum am mai spus, nu stiu cum vor decurge lucrurile cand el va incerca sa vorbeasca iar cu mine.

Inca o zi [pup] inca o data demonstrezi ca ne cunosti sufletele. Da, el e gelos. Am avut multe discutii pe tema asta: ca ii este frica sa nu il las pentru altcineva mai tanar si cu mai multi bani. Este complexat, in ciuda eforturilor mele de a-l face sa se simta cel mai iubit barbat de pe pamant. Cred ca si acest lucru l-a facut sa dea inapoi. I-a fost frica de un nou esec. Insa in viata trebuie sa-ti asumi niste riscuri, nu? Nu cred ca exista un lucru sigur 100% in lumea asta. Pai asa, nu mai ies din casa ca poate trece o masina peste mine si ma omoara, sau nu mai beau apa ca poate ma inec..

Mi se pare un pic ridicol sa nu mai vrei sa te casatoresti ca poate ai parte de un nou esec. Dar.. asa e mintea lui. Intoarce lucrurile pe toate partile, le analizeaza pana la absurd si foarte greu ia o hotarare. As fi avut foarte mult de munca cu el toata viata, din punctul asta de vedere si nu numai. Insa eu eram decisa sa-mi asum toate riscurile si sa-mi dau tot interesul ca viata noastra sa fie frumoasa si fericita.

Asa suntem noi femeile..

 

Din cand in cand ma mai gandesc ca acum ar fi trebuit sa fiu doamna ..., ca ar fi trebuit sa fiu femeie maritata, ca am fi fost in luna de miere [q]

 

estera

http://photos.yahoo.com/narcesteh

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga estera,

 

sa nu-ti para rau si nu te mai necaji asa...[pup]..uite ...ia de aci niste pupici!

Tipul este cam egoist dupa parerea mea si cam las...mult bla bla bla care ascunde adevarul :lui ii este tare bine asa cum sunteti acum ! ..si nu cred ca vrea mai mult. Omu se distreaza, se simte minunat, vacante, o femeie frumoasa care il iubeste...deci nu prea vrea sa schimbe cacatei sau sa aiba pe cineva care sa ii ceara socoteala de una alta...el vrea sa fie liber...

 

In cazul vostru , daca el avea intentii serioase, te lua de sotie de mult. E clar ca pentru ca tu sa poti trai alaturi de el in Germania fara sa faci naveta va trebuie acte iar el nu mai este un pustan care nu stie pe ce lume traieste (sau poate ca este!!!)!

 

Deci, fugi de cumpara "Fleet" sau Flit si, cand il vezi din nou (ca pot sa fac pariu ca mai apare pe firmament , asta ti-o zic din proprie experienta) goleste tubul de insecticid pe dumnealui! ...esti prea tanara si frumoasa ca sa iti pierzi timpul "jelind" un individ ca el...

 

PS: Daca vrei copii nu reunta la asta pentru un tip ca el...vei regreta enorm mai tarziu..orice mamica de pe acest forum iti poate confirma acest lucru.

Iar despre partea materiala (care conteaza si ea)..sa stii ca toate vacantele, tot confortul , toate masinile luxoase...TOTUL devine obisnuinta la un moment dat si vei vrea mai mult pentru ca satisfatia materiala nu o poate inlocui pe cea sufleteasca...si atunci, cand toate acestea vor deveni rutina (cam in 3-5 ani) il vei vedea si pe omul de langa tine care nu vrea copii,care te-a lasat balta cu nunta la un moment dat, etc etc.... si atunci vei plange mult mai mult decat plangi acum...

 

Te pup si iti doresc sa iei decizia cea mai buna (si inteleapta) pentru tine.

 

Cu prietenie,

Andreea

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea esti o scumpa [pup] Multumesc pentru gandurile tale. Ai si tu dreptate.

Si acum mi-am mai adus aminte o chestie: dupa discutia serioasa pe care am avut-o in privinta copiilor (cand am creeat acest subiect), cand el a spus ca nu vrea, iar eu i-am spus sa-mi aduca toate lucrurile mele din Germania, ca nu voi putea trai fara copii, noi am incercat sa ne calmam pe urma si credeam ca l-am mai inbunat si ca lucrurile merg spre bine.. De fapt, el era pregatit pentru o despratire, pentru ca adusese lucrurile mele cu el cand a venit pt nunta, asa.. in caz ca nu vom ajunge la nici o intelegere.. Asta nu pot sa inteleg. Cum poti sa vii pt nunta, dar tot odata sa fii pregatit sa te desparti? Sau poate ca de fapt nici nu a mai vrut sa incerce sa rezolvam problema si m-a dus cu vorba pana in ultima clipa. Doamne, nu-mi vine sa cred.. Credeam ca dragostea noastra va trece peste orice. Credeam ca suntem indeajuns de puternici si intelepti sa stim cum sa rezolvam orice problema.. Cat de tare m-am amagit!

 

estera

http://photos.yahoo.com/narcesteh

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by estera

 

Ma angajasem mai mult fortat, ca sa-l determin pe el sa se hotareasca daca vrea sa fim tot timpul impreuna sau nu. Ca urmare el mi-a propus sa hotaram o data pentru casatorie. Imi atinsesem scopul. Insa se pare ca cu cat ne apropiam de acea data, el a devenit tot mai speriat. Imi pare tare rau de turnura pe care au luat-o lucrurile. Si nu inteleg de ce s-a intamplat asa..

 

 

estera

http://photos.yahoo.com/narcesteh

 


id="quote">id="quote">

 

probabil ca el si-a dat seama ca il manipulezi si ca nu era ceea ce dorea cu adevarat!!! Cum poti sa obligi pe cineva sa se casatoreasca? Si in ce scop? Doar ca sa poti divorta apoi? Nu are nici un sens .... o casatorie inseamna mai mult decit a merge in fata primarului si a spune "DA", o casatorie e un angajament pe viata, la bine si la rau impreuna...

 

La liberté de chacun s'arrête là où commence celle des autres.

 

[roker]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chatonel dupa 5 ani impreuna cred ca meritam sa stiu daca ma vrea cu adevarat sau numai pe bucatele. Si cred ca el m-a manipulat pe mine mult mai mult, tinandu-ma atata timp pe drumuri intre Galati si Dusseldorf, profitand de dragostea imensa pe care i-o purtam, uitand de faptul ca de cand ne-am cunoscut a stiut cat de mult uram relatiile de concubinaj si ca ne facusem de mult planuri de casatorie. M-a cerut de nevasta de nenumarate ori. Si apoi nu am facut pregatirile de nunta de capul meu. S-a implicat si el. Nu atat de mult cum si-ar dori o viitoare mireasa de la viitorul ei sot, insa indeajuns, in conditiile date.. Stiam ca pt el e oarecum neplacut o a doua nunta, dupa ce prima fusese un fiasco.

As fi zis ca suntem pe drumul cel bun, insa se pare ca el nu era pregatit. Oricum ar fi, cred ca aveam dreptul sa stiu cum stau lucrurile intre noi. In urma celor intamplate au iesit la iveala niste probleme de care nu eram constienta. Ca am facut bine sau nu, nu stiu sa spun acum. Probabil ca timpul imi va arata asta.

 

estera

http://photos.yahoo.com/narcesteh

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

estera, nu stiu ce sa spun.... ce e clar e ca e mai bine pentru tine sa stii ca el nu e un om pe care iti poti pune baza. Era si mai bine daca ai fi stiut mai inainte, dar poate ca el spera sa nu fie "pus la zid" si sa fie obligat sa aleaga....

E trista povestea ta.

 

La liberté de chacun s'arrête là où commence celle des autres.

 

[roker]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...