Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (60)


Recommended Posts

Gata [bis][bis][bis], poze noi aici. Dar probabil mai dureaza juma de ora pana pot fi vazute toate, nu din vina mea.....id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Mariaid="purple"> (22.06.2005)

 

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mickyyyid="red">,eu una as fi preferat sa ma lase acasa mai repede, ma simteam bine, ma ridicasem in picioare la 5 ore dupa operatie, vanturi am avut imediat...deci totul decurgea perfect, dar nu m-au lasat din cauza lu Raulica...sa sti ca si operatia mea a stat tot la aer...mare grija, sa te stergi din cand in cand cu apa oxigenata si sa nu faci dus...

Ce noroc ai ca Daria doarme...sa-i tina D-zeu naravu![pup]

 

Ma duc sa vad pozele si revinid="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Mickyyy id="red">ce-mi plac pozele alea doua in care sunt printesele tale...Ce dulce e Malina cum se uita la Daria[:D][pup]

 

Rayule id="red">sa nu crezi ca scapi...un webcam ceva??[zz] Mai olecuta si ne pupam (eu cu Catalin[;)]) Uau daca ai sti tu ce bine pica Catalin, exact cand sunt zilele Aradului...un cutit ceva, madmoizel??[zz]id="navy">id="Comic Sans MS">id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikyyyid="red"> ce scumpe ai printeseleee [il] Mi-au dat lacrimile cand am vazut-o pe Malina langa Daria cum statea ea si se uita la surioara!!!![il][il][il] Le mananci nu alta!!! Cred ca iti e greu c doua mandre asa mici si frumoase... dar cine o sa fie experta cand o sa fim si noi in postura de bebe 2 [:D] Nu ma mai satur sa ma uit la poze nu alta!!! In toamna acu il pun pe tati la treba pentru bebe 2 [:D] gata am decretat![^]

 

Pe Sebi l-am dus la mama sa il intarc si nu are el habar de mine sau tati! Mergem saptamana viitoare sa il luam ... daca mai rezistam pana atunci![:I] Ca asa pustie e casa fara pui de imi vine sa urlu![q] De cateva seri nu pot inchide ochii decat pe la 2 juma 3 dimineata!!! Ma tot gandesc la pui si la ziua cand o sa il tin tare strans la piept sa il pupacesc si sa il pap tooot![il]

 

Gata sa nu va plictisesc cu vaicareala mea!

 

Pup [pup] toti puii scumpi si dragi ccare au crescut asa de mari de nu imi ivne sa cred cand ma uit la pozele lor![il][il][il]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004)

 

Sebi la 1 An! [foto]

 

Poze nou-noutze cu Sebastian!!![foto]

 

Poze...Poze...Poze [foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy,ai toate motivele sa fii fericita,ai doua fetite frumoase.Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele!!!

Ai scapat de febra laptelui? Eu cand mi-aduc aminte ce am indurat eu ma ia iar cu frisoane;am avut o noapte in care am crezut ca mor,a fost chiar mai rau decat la nastere.Sper sa fi trecut cu bine de acest episod si sa ai laptic pentru scumpetea cea mica.

Intr-un final am reusit si eu sa-mi fac album,asa ca va invit sa-l vedeti.

http://photos.yahoo.com/vladhana

(sper sa nu fi gresit;daca da,revin)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hana id="red">inca nu am reusit sa-ti vad pozele ca cica e ceva eroare de la ei...s-a mai intamplat si alta data!

 

Alinaid="red">, bine ca mai dai si tu pe la noi ca uite asa aflam ca ai baiat mare, cuminte si fara laptic de la mama[:D] Offf eu nici nu-mi imaginez cum ar fi sa nu-l am pe Raul langa mine 24 din 24 [bang] Azi de ex, dis de dimineata a plecat cu tacsu la plimbare si mi s-a facut un dor nebun dupa el, de m-a apucat plansu...i-am sunat si m-am topit toata cand i-am auzit gurita la telefon...a zis MAMA[:D] Iar dupa masa iar aveau doar flacai mei program dar n-am rezistat si am iesit impreuna si culmea Raul a fost extrem de cuminte si ascultator...de fapt pe tacsu il asculta pe mine NU [bang]

Bravo voua ca-i mai lasati si pe la bunici![flo]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

Mikyy inca o data felicitari ptr comorile tale! Sunt adorabile amandoua!

Malina - faina casa ai!Mare, dichisita.. Super fain! Ma bucur tare ptr voi! Sa o stapaniti sanatosi!

Laura - concediu frumos! Mult soare si sa veniti cu puteri insutite!

 

Mikyyy - cum e cu lapticul? E ok? Daria a vrut sa pape tzitzi? Mie dupa cezariana mi-a venit f greu laptele (a 4a zi cred), a fst mult tare la inceput, dar cum David se invatase cu seringa (fiind atat de micut, era prea mare biberonul), a refuzat tzitzi, si am pierdut lapticul. E super fain ca tie ti-a venit asa repede!

Ptr operatie, e super ca ti-au lasat-o desfacuta. Sa stii ca eu am facut dus de la maternitate. Nu cred ca in primele 3 zile, dar din a 4a sigur am intrat la dus. Nu vei avea voie sa faci gimnastica ptr burtica f repede. Eu am asteptat vreo 3 luni. In privinta centurii - mama ma incuraja sa ma incing, la spital imi spunea sa nu o fac ca se lenevesc muschii. Am ramas cu burtica. Deci - nu stiu daca e bine sau nu sa te incingi.

Ce mai vroiam sa iti spun?..Da: ptr operatie, ptr cicatrice, ca sa se vindece mai repede, e bun ceaiul de pelin; nu sa il bei!! Sa te tamponezi acolo din cand in cand.

Laptic mult, nopti linistite, si pupici multi la printese!

 

Noapte buna!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai primiti? Cu mai putini muci...

Am citit din urma si mama, cate aveam sa zic, asta pana sa trec la scris, dar stiti voi cum e!

 

M-am gandit sa o iau pe puncte, intr-o ordine aleatoare, dupa cum imi zboara gandurile [:D]:

1. In primul rand, Mickyyyid="blue">, felicitari pentru a doua minune mica, sa aveti doua fete sanataoase si frumoase, care sa va aduca numai bucurii! Daria e o dulcica, ma uitam la pozele de la spital cat de mica poate sa fie (ce repede am uitat cum era!). Iar pozele in care sunt amandoua surioarele sunt superbe. Chiar, spune

1. LA MULTI ANI, LUMINITAid="blue"> (cu intarziere)!!! Multa id="red">sanatate si numai bucurii alaturi de cei dragi!

2. Ma bucur ca v-au placut pozele, in timp ce ma luptam cu ele ma apucase un dor de duca... Si vineri au mai plecat si vecinii de deasupra la Paralia. Imi pare rau ca nu am facut poze in camera, caci hotelul avea un mobilier deosebit - o nuanta de verde sidefat, sculptat cu flori si pasari ca un mozaic (motive populare ziceau ei). Si oglinzile aveau astfel de rame, mi-au placut mult. Zicea patroana ca un prieten de-al lor, artist, s-a ocupat de designul hotelului, iar tablourile erau pictate toate de el.

3. Referitor la mancare: pai ce ati scris voi pe aici e muuuult pentru Cristina. Ne bazam in continuare pe formula dimineata si seara, cand ii pun si 2 lingurite de cereale in biberon (cam 500-550 ml in total); in timpul zilei mai papa un iaurtel de 125 g, un mar ras (uneori nici pe ala tot), 100 ml de ciorbita (nu intotdeauna), un fir de carne, ~200g cereale piure... Mai nou a facut pasiune pentru pufuleti, am luat odata o punga din parc, daca ii vede nu-i mai trebuie nimic altceva.

4. Malina, frumos apartament si pare mare, intr-adevar. Sa-l stapaniti sanatosi si sa fiti fericiti in el! Oricum, Danut pare incantat de spatiul pe care-l are.

5. Laura, prin telepatie, iti trimit ganduri bune si concediu placut! Daria parea tare fericita in curte, la bunici, deci stati fara griji!

6. Marianaid="blue">, aseara, de la ora 11, a fost pe National Geographic un documentar "In burta mamei" cu filmari si simulari pe calculator super-super despre evolutia fatului de la conceptie pana la nastere. A fost emotionant si sa stii ca m-am gandit la tine cand au ajuns la saptamana 30. Poate vor mai da reluarea, sa nu o ratati, fetelor!

7. Lavinia id="blue">- (daca mai e de actualitate) intrebai de bilete mai ieftine, uite aici, niste prieteni chiar au zburat cu ei si au fost multumiti: http://blueair-web.com/

8. Feteleee, m-a sunat Anca (Alona), id="blue">e la parintii ei, la Baia Mare, ce surpriza frumoasa mi-a facuuut! I-am auzit si gurita lu' Thea pe acolo [pup] Imi spunea ca i-a fost greu pe avion singura cu doi copii, ca e surprinsa de preturile destul de mari din Romania... M-a intrebat de voi... tare rau imi pare ca nu ajunge si prin Bucuresti sa ne vedem! Mi-a spus sa va transmit pupici la toate!

9. Clauid="blue"> - gata renovarile? Vreau pozeeee!! Si mie mi se face dor de Cristina daca nu o vad cateva ore, desi uneori simt nevoia de o "pauza" [:D] Vad ca te pregatesti de intalnirea de gradul 3! Rayuleid="blue">, hai si tu mai repede cu o zi in Bucuresti si tragem noi o petrecere separata aici, sa se oftice Aradul [;)] (ca si asa imi pleaca sotul in week-endul acela (10 saptamani [:(])

10. Asa cum tocmai ziceam/scriam, fiindca al meu beloved husband zboara 10 saptamani la specializari pe afara, o sa decolez si eu cu zbantzuita mea pe la Odobesti, sa stam la curte si la aer curat cat mai mult (si sa ma plictisesc cat pentru un an, dar asta-i secret, sa nu ma spuneti [:D])

11. Asadar, cum vorbeam si cu Oanaid="blue">, haideti sa mai punem repede de o intalneala, poata chiar intr-o dupa-amiaza/seara intr-un parc sau la o terasa?

12. Hana id="blue">- vazut poze, [pup] flacau frumos!

13. Catalinaid="blue"> - poate vom reusi sa ne vedem si noi prin Focsani in vara asta, ce zici? Imi place de tine ca esti harnica, io-s mai cu lenea, adica doar le asist pe mama si pe soacra-mea, ele-s maestre la tot felul de bunatati!

14. ...mai vorbim... va pup [flo]

 

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caludeluid="red"> ce sa facem mami daca era din ce in ce mai terorist cand ieseam pe afara el una stia una facea : TZITZI!!![alcool] Nu vroia ceai sau apa nuuuuuuuu el tzitzi intindea mana si tragea de mine si de hainele dupa mine de nu ma mai intelegeam cu el si o dadea in urlete!!![alcool] Asa ca am vrut nu am vrut a trebuit sa facem pasul ca nu se mai putea!!!

 

E super bine la mama si nu stiu ce am sa fac cu el cand o veni ca s-a invatat sa stea numai afara in curte iar la bloc de unde atata spatiu!? eu am o durere continua in piept de dimineata de cand m-am trezit si nu stiu ce sa fac? de la ce o fi? Cred ca de la dor ca nu mai pot daca ma gandesc la pui si mai tare ma doare serios! Nu stiu daca mai rezist cat am zis ca voi rezista! Tati imi zice si el sa mai am rabdare pana joi ... dar mi se pare o vesnicie!!![V] Am terorizat-o pe mama cu telefoanele![:D] Deja a inceput sa ignore cand suna telefonul ei [:D][:D][:D]!

 

Pupici cu lipici la pui mici! [pup]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004)

 

Sebi la 1 An! [foto]

 

Poze nou-noutze cu Sebastian!!![foto]

 

Poze...Poze...Poze [foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...