Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Daca tot vorbiti de meniuri, sa va povestesc ce prefera fi'miu mic.

-dimineata-cereale cu lapte(alternam CHERIOS cu cele pt.bebelusi)

-iaurt cremoso

-suc la storcator(portocale,morcov,piersica)orice am prin casa,azi i-am pus si rosie,bea saracutul,ce sa faca.

-in week-end - omleta cu verdeata,sunca si cascaval ras puse in ea,prajite fara ulei(pe-asta o papa singurel)

 

prinz - i-am format un obicei:zilnic serveste ciorbita(de oricare,cu perisoare,de pui,de vita,sa contina si taitei,eventual cu bors si smintina),si SUPA cu taitei de casa,sau supa crema de legume.Se satura cu asta,astfel ca felul II il papa cind se trezeste:

-piureuri cu de toate(de ex. astazi avem-toata familia-piure cu sos si carnita de vita).Adora pestele cu legume!Spanacul cu ficatel,piureul cu ou fiert.

-desert-iaurt cu fructe sau sucul ramas de dimineata.

 

seara - depinde ce a mincat la cele doua mese.

 

NU II PLACE:-brizica, legumele crude,orezul,grisul,pastele cu lapte,carnea simpla.

 

Am facut special pt.el si i-au placut:Snitelele de pui(mai rar ca-s prajite), pastele cu sos,

 

Prefera Fulga-cam 500ml(o sticla noaptea,una dimineata)cu 2 lingurite de cereale Nestle(8 cereale).

 

Ela,daca citesti pe topicul nostru,punem de-o intilnire pe la sf.lui iulie.Daca nu ajungi atunci,ne vedem noi oricind.(voi aveti cumva masina rosie,sau v-am confundat?)id="size1">

 

LA MULTI ANI Petre sau Petrica!!!!Inclusiv sotului meu.

 

Mickyyy, ce nume frumoase au fetele tale:IOANA SI MARIA.id="Comic Sans MS">id="teal">

 

 

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kata - sa-ti traiasca sotul, La multi ani! Sa aveti vreme buna la mare si sa ne povestesti cum a fost. Roby mananca bine-bine. Deja a inceput sa aiba mancaruri pe care le refuza categoric? La fii-mea e azi asa, maine altfel, deci nu pot spune ca e ceva care chiar nu-i place. Ma tenteaza "intalneala", poate reusim sa ne vedem.

Oana - habar nu am de Veve, si eu m-am gandit la ea zilele astea. Veveeeee, da un semn, mic-mic-mic [:)]

 

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE-SI SERBEAZA ZIUA NUMELUI MAINE: PETRE, PETRUTA, PAUL, PAULA, PAVEL...

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hanaid="red">, zis is eu ca Ela - frumosi baietii amandoi!![;)]

 

Elaid="red">, si Mia e cam la fel cu mancarea - e o enigma. Azi mananca, maine nu... Asta este. Avem fete fotomodele. Zvelte... Ela draga, iti doresc macar al doilea copilas (cand o fi sa fie...[:)]) sa-ti fie mancacios, sa ai si tu satisfactia unui copil mancacios, sa vezi ce bine e! Eu stiu de la Lucas. Macar el mananca bine. Nu chiar ca ceilalti flacai de aici cu care s-au laudat mamicile [;)] - dar papa biniso, eu sunt multumita.

 

Katalinaid="red">, chiar bine mananca Roby mic si scump... Bravo lui! Cu asa mama gospodina buna, cum sa nu pape? [:)] Vrem poze de la serbare!!!

 

Marianaid="red">, pupam degetelul lui Stefan cel scump.

 

Oanaid="red">, pupici de la Lucas pt. Alex, sa treaca durerea de maselute. [pup]

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...