Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (60)


Recommended Posts

OOOO ftelor ce veste extraordinara!

 

[bis][bis][bis]Adrianaid="red"> milioane de felicitari, refacere cat mai rapida si mult mult laptic![bis][bis][bis]

[bis][bis][bis]Daria Mariaid="red"> multa sanatate si sa fi cuminte cuminte sa nu-mi faci la mami zile fripte[:D] [bis][bis][bis]

id="blue">id="size6">
id="Script MT Bold">

 

Mai fetelor azi n-am avut net, tot intru de dimineata, sa vad a nascut Mickyyy, ce-o fi cu ea si nimic...l-am sunat pe Clau nervoasa ca eu n-am net si nu stiu ce a facut Mickyyy[alcool] Apoi dupa masa ne-a scos tati la o bere pe strand (pentru cele care stiu strandu din Arad - nu-l ratati[:D])id="size1"> A fost super fain, Raul si-a facut de cap, s-a distrat la maxim, l-a fugarit pe tacsu de l-a inebunit[:D] No sa vada si el cum e cu treaba asta[:D] Am venit acasa si au cazut ca eroi amandoi[:D]

 

Avem si o veste noua...ne-a iesit dintele mult asteptat...deci avem 8 incisivi[bis]

 

Elaid="red">, multa sanatate la amandoua! Nu dispera ca Raul chiar de e sanatos nu mananca...ma dispera[bang] Cred ca i-am dat din gresala la Simo toata pofta de mancare[:-)))] da nu-i bai[;)]

 

Lauraid="red">, cand fugiti in concediu si cat stai???

 

Oana id="red">pai sa-l vad si eu pe Raul facand asa pai cred ca m-as umfla de ras[:-)))]

 

Mai eu maine am de gand sa o sun pe Mickyyyid="red">...oare va putea vorbi?? eu cred ca se va bucura! Nu??id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am uitat [bang]

 

Oana id="red">eu ii dau din cand in cand Tedi, atunci cand ba termina ceiutu si mai vrea lichide ba uit efectiv sa pun ceva de baut cu noi( ca roza screloza e in floare[:D]) Si lui ii place mult, ba chair fff mult, dar incerc pe cat posibil sa nu-l indop cu de astea...ii dau cam o data la saptamana, cam asta e portia...am vazut in parc multi copilasi care beau dar eu nu vreau sa exagerez...sunt ferm convinsa ca nu corespunde, asa cum zicea si Laura, ceea ce e pe eticheta si continutul in sine[alcool] Tipic romanesc[bang]

 

Lauraid="red">, mersi mult de informatie! Noi papam cam asa:

9- lapte

13- felu 2 si apoi supica

17- fructe, iaurt, branzica sau depinde ce-mi vine pe moment[:D]

21-lapte cu cereale

 

AAA inca o intrebare la voi!

Le-ati dat vreodata cereale cu cacao?? Clau mi-a luat o cutie pe care n-am folosit-o dar pentru ca am ramas azi fara (nu mi-am dat seama, v-am zis roza screloza in floare[bang]) am fost nevoita sa desfac cutia aia...nu prea s-a dat in vant dupa ele...oare e prea devreme??[bang]id="navy">id="Comic Sans MS">

 

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI MICKYYYYYY! NE AUZI?id="pink">id="size5">

Eu i-am dat Teddy, Capy nectar si Santal pana acum, dar nu foarte des, ci mai mult cand mergem pe undeva si vede la mine. In seara asta am fost in Mamaia la Cazino si a vazut la mine suc Prigat nectar de kiwi. A baut si el putin.id="red">id="Comic Sans MS">

 

Alid="red">eid="green">xid="orange">aid="brown">nid="limegreen">did="pink">rid="orange">u si mamaid="red"> (26id="red"> apr 2004id="limegreen">)id="Script MT Bold">id="teal">id="size4">

[marinar] noiid="size4">id="Comic Sans MS"> [foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aud ca Daria si Mickyyy sunt bine. Fetelor, oare se poate sa am si eu nr de tel a lui Mickyyy ca sa o sun sa-i spun cateva...? sau oare as deranja-o? voi ce ziceti?

 

Simo, am ramas de-a dreptul uimita cand am vazut ce inaintati in dentitie sunt printisorii tai! Si Lucas, vad ca are lipsa un incisiv! Si i-a aparut canin! Cum au reactionat cand le-a iesit? Mai rau ca la ceilalti dinti? Am inteles ca la canini ar fi cel mai greu. E adevarat?

Multumesc pt aprecierile legate de Stefan. Si zici ca iti place numele la bebe2, ai? [;)]

Si lui Stefan ii place iaurtul cu fructe si pe cel natural nu vrea sa-l manance; nici mie nu-mi convine situatia, dar nu am ce sa fac; oricum el nu e prieten cu lactatele (ca si mine), asa ca nu pot sa nu-i fac pe plac in privinta asat; deci, nu sunteti fara pereche; in aceeasi situatie suntem si noi.

 

Oana, ar fi cazul sa o duci pe gagica la dansuri sportive sau de societate! Se pare ca e talent innascut si ar fi pacat sa se iroseasca [;)]. Cred ca te distrezi de ea; Stefan deabia schiteaza un pic de dans (mai rar, danseaza ca si in MM si atunci sunt uda toata [:D]) si facem pe noi de mandrie; ma gandesc cum vom fi cand vom ajunge la piruete...

 

Ela, imi pare rau sa aud ca sunteti bolnavioare! refacere rapida! Un [pup] de la Stefan pt Cristina.

 

Clau, cu exceptia faptului ca la ora 13 noi nu avem in meniu decat un fel (mai mult nu vrea sa pape), si Stefan mananca exact ca si Raul. Oare cam care sunt cantitatile pe care le serveste Raul, ca eu tot traiesc cu impresia ca Stefan mananca putin.

Eu nu i-am dar lui Stefan cereale cu cacao. In schimb, odata, nestiind ce sa ma mai fac cu el, fiindca mananca laptele fff greu, am incercat sa-i pun in el cacao (am citit in mama si copilul ca se poate) si nu i-a placut deloc, deloc. Asa ca nu am mai incercat. Eu nu cred ca e prea devreme, dar probabil nu trebuie dat f des. Dar daca nu ii place lui Raul, mai bine; asa nu te mai gandesti daca ii dai bine sau nu.

 

Legat de tedi: consumam si noi, dar f rar (de ex: cand suntem pe afara si nu mai avem apa); Stefan nu se prea da in vant dupa el; sucul nostru principal este din portocala, stors de mine acasa; asta ii place la nebunie; ii fac din 1 sau 2 portocale/zi.

 

V-am facut capul mare. [pup] Si nu uitati sa-mi spuneti cum credeti ca e bine sa fac: sun sau nu la Mickyyy?

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (29 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, vreau sa va intreb ceva: voi mai folositi apa fiarta si racita??? Eu ii dau lui Stefan sa bea apa dintr-asta (fiarta-racita)(cu asta ii fac si laptele praf) si deja m-am plictisit sa mai fierb la ea; daca se nimereste mai cumpar si apa plata (mai rar), iar daca imi vine ii mai dau si apa minerala cum iau pt noi (e mare figura cand bea apa cu bule; se stramba intr-un fel de imi vine sa mor de ras); de la robinet nu i-am dat niciodata; voi le-ati dat la pici??? Pana cand le tot fierbem apa?

 

Mai vroiam sa va intreb ceva, dat am uitat [bang].

daca imi amintesc revin. [pup]

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (30 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marianaid="red">, ti-am scris pe Pm numarul lu Mickyyy!

Eu nu i-am dat niciodata apa de la robinet si nici nu i-am fiert si racit vreodata...eu folosesc doar apa plata de la Dorna pe care e suficient sa o incalzesti..cel putin asa mi-a zis pediatru!

 

Cantitati?? Pai cam asa...2 polonice de supa, adica o cana mare si cam 300 ml de felu 2...te-am lamurit??[:D]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apa minerala???...never da never[:D] Si cat pot sa evit nu-i dau...eu zic ca acum cat e mic sa manance sanatos ca dupa ce mai creste toot va manca el prosti[bang]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca e mai simplu cu apa plata Dorna; si mie imi convine; dar eu m-am sacait mereu si am zis ca e risipa sa cumpar; mai bine firb si racesc, ca asta nu costa bani.

Cu apa minerala: de ce never-never? Ca la fel are saruri ca si aia plata! Pt codoi?

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (30 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si m-am lamurit cu cantitatile. E clar ca Stefan mananca mai putin. Nu are decat un fel, doi-ul, iar asta e cam 250 ml.

raul, cat lapte bea dimineata? Stefan bea 250ml (dupa lungi eforturi ale mele, mari pacaleli si in cam o ora [bang]).

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (30 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei glumeam cu nevere da never[:D] Cand o fi mare si o vrea el sa bea atunci n-are decat dar eu nu-i dau...am eu un fix[:D]

Lapte bea cam 300-350 ml...atat dimineata cat si seara...bine in zilele bune, nu acum cand e necajit din cauza dintilor...acum mai mult de 200-250 n-a vrut sa bea[bang]

No gata merg la nani![pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...