Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (60)


Recommended Posts

Fetelor, mi-am amintit! [bis]

Nu trebuia sa va intreb ci trebuia sa va spun ceva. Tocmai am realizat ca de azi (adica de ieri, ca e trecut de 12) am schimbat prefixul!!!!!!!!!! Am intrat in sapt 30. Doamne! Ce mai trece timpul! Imi vine sa si plang! Nu demult eram proaspat insarcinata, iar Mickyyy in sapt 14, iar acum...Daria a venit pe lume, iar Simon e aproape!

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (30 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna seara fetelor!!

In primul rind ,felicitari MIckyyy!!Sa-ti traiasca printesele,am toata admiratia pentru tine ,ca si pentru Mariana,chiar ma gindeam azi cind am citit ca ai nascut..eram cu Bubulina si o fugaream peste tot,si-mi imaginam cum ar fi sa mai am si un nou nascut pe linga ea...valeu ,eu sigur nu as face fatza ,ca sint si singura si fara ajutor!

Claudico,cam acelasi meniu il are si Amelie:

la 9 dimineata.lapte plus ceva cereale

la 13 mincarica gatita plus un fruct la desert

la 18 gris cu lapte sau iaurt,sau sandvis

la 21 laptic

Mai fetelor,vad ca vorbiti mult de sucuri.Vreau sa va dau un sfat,sper ca nu mi-o luati in nume de rau:incercati cit puteti sa evitati sa le dati sucuri dulci cu mult zahar ,chiar daca sint de fructe,marea majoritate au adaosuri.Coca cola,Fanta ,si altele de acest gen total exclus!!!Noua ne-au povestit multe la intilnirile cu pediatrii si igienistii,e foarte foarte periculos pentru dintisori,ne-au aratat cazuri cu copii care au pierdut toti dintii din fatza si nu le-au mai crescut pina pe la 7-8 ani,din cauza asta!Eu m-am speriat rau,nu-i dau decit apa Bubulinei.,pentru sete!Atit!O sa aiba toata viata sa tot bea ,ce vrea ea ,acum e foarte sensibil,mai ales ca se formeaza dintisorii,gingiile sint sensibile,in fine ,nu vreau sa va fac capul patrat,va spun si eu ce mi-au zis astia aici.Si vreau sa va spun ca au suedezii niste danturi...serios acum ,nu am vazut oameni care sa nu aiba dinti frumosi in tara asta,deci stiu ei ce stiu.

ultimele noutati de la Amelie:Azi a taiat-o din terasa,nu avem inca gard si a uschit-o ,am vrut sa vad cit tupeu are,pina unde se duce...si are ..are tupeu nu gluma,a plecat de-a binelea,a trecut de coltul blocului,si sa vedeti ce am luat-o la goana,ca m-am speriat ,cind mi-a disparut din obiectiv!Fata mea alerga mincind pamintu,fix spre parculetul unde o dau in leaga si in topogan.Stia exact unde se duce,si mai fetelor, sint cam 200 de metri,daca nu chiar mai mult pina acolo!

In rest ,sint din ce in ce mai fascinata sa vad cit de mult intelege:stie exact cind mergem la pijama,stie unde sa-si arunce pampersul,stie cind vine tati acasa,stie unde poate gasi o gramada de lucruri,daca i le cer,numa cuvintele NU AI VOIE!!!se face ca nu le pricepe[bang]

Ai vostri au inceput cu crizele de isterie??ca a mea e deja solista [:D],numa ca nu-i merge cu noi,cind incepe cu tavaleala si urletele(apropos,mai deunazi,de nervi ca nu o las sa se joace la calculator,a vrut sa mushte din usa de la biblioteca.Vroia fata pe forum ,ce sa fac![:D]) nu o bagam in seama,da nici nu ne uitam la ea,si se potoleste,cind vede ca nu are audientza![^]

 

Elena[hippi] si [copil]mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na ,ca mi-am adus aminte:imi pare rau ca Mickyy a ajuns la cezariana,mai ales ca stiu ca e adepta nasterii naturale(ca si mine[^]).Oare nu o vi vrut daria sa vina singurica pe lume?Ca si ginerele meu? Alt lenes[pup],minca-lar mama.

Abia astept sa ne povesteasca Mickyy cum au decurs lucrurile.

 

Elena[hippi] si [copil]mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Elena id="red">- precum scriam mai devreme - evitam si noi sucurile din comert cat putem in din cazua zaharului; si din cauza chimicalelor, dar aici f. mult se insista sa eviti zaharul - de aia se si zice aici sa nu dai iaurt cu fructe copiilor ca are un mic adaus de zahar, pe langa fructe. Si citeam nu stiu pe unde aici pe forum ca unele dau la copii nou-nascuti apa cu zahar - Doamne fereste! Si eu pt. sete le dau apa plata iar suc de portocale, stors de mine le dau pt. vitamine, intre mese. Azi am incercat sa le dau suc de morcov si nu le-a placut deloc.

 

Marianaid="red">, eu nu le mai fierb apa de o luna. Eu le fierbeam apa plata, cumparata. Acum le dau doar apa plata - aia o folosesc si pt. formula.

 

Ma bucur ca ati scris cat mananca ai vostri, ca m-am mai linsitit, ai mei inseamna ca nu papa aasa rau. Adica Lucas, ca Mia papa inca f. putin comparativ cu Lucas, dar a inceput si ea, furnica.

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce harnicie pe voi !

 

Claule, Raul mananca nu gluma ! Si Daria bea tot vreo 300 de lapte, dar la mancarea gatita doar un fel de mancare, si noi tot apa plata prestam ( cea fiarta nu-i placea) iar daca prinde apa minerala ...e super fericita. O savureaza picatura cu picatura ! Numai ca nu prea o prinde. Nu i-am dat nici eu din comert sucuri si alte "chestii naturale" gen batonase de cereale cu miere si alte bazaconii cu care imi vine soacra mea la mine.( ca a spus la reclama ca sunt 100%) In schimb n-am putut s-o dezvat pe dadaca de mancat covrigi si biscuiti pe care bineinteles ii da si Dariei, iar pe subsemnata ( adica eu mama denaturata ) de mancat seminte. Recunosc sunt dependenta ! si normal ca ciuguleste si fiica mea 10-15 miezi/zi ca eu mananc zilnic seminte. Acum sunt in tratament, de doua saptamani nici macar nu le-am vazut d-apoi sa mananc.[q][q][q] A, eu nu i-am dat niciodata fainuri ( de doua ori i-am dat paste cu branza ) sau cereale, gris, orez foarte putin ( cam la doua saptamani ) . De' vrem sa fim si noi suple ( da' nu ne iese )

Elaid="red"> voiam sa te intreb in ce statiune ati fost ? Sora mea e educatoare si isi poate lua bilet prin sindicat ( e mult mai ieftin vreo 200-250 euro cu tot cu transport -avion ) si a ales ceva in N Greciei (ceva cu P dar imi scapa acum ). Si sa va faceti bine ! Poate ai timp si de poze .

 

Concediul meu incepe sambata ( Olimp vvviiiiinnnn ) si ar trebui sa tina doua saptamani, dar a parut ceva neprevazut si sefu sta pe ganduri : sa ma lase sau nu . Oricum maine trebuie sa se hotarasca !

 

Marianaid="red"> sa fii sanatoasa sa ai o sarcina usoara si un bebe super. !

Gata am fugit la cafea ! Cine vine ?????id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraid="red">, tocmai mi s-a temrinat cafeaua, asa ca vin eu...sau plec?[:D]

Sa nu-mi sui ca sefu tau are in plan sa-ti strice concediul?? Brrr i-as scoate ochii[:D]

 

Rayuleid="red">, ai perfecta dreptate, dar vezi tu cand roza screloza se instaleaza atunci n-am ce-i face trebuie sa-i dau ceva sa bea[bang]

Ce nora plimbareata am, manca-u-ar mama pe ea![pup]

 

Simo id="red">ma bucur ca te-ai mai linistit![pup]

 

Ma duc sa-mi beau cafeaua si sa [hot]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor,am fost o rasfatata in dimineata asta ,Alex s-a trezit la 10 fara un sfert si am avut timp sa lenevesc sa imi beau cafeaua ,ce mai, boierie.

Mariana 31 saptamani ,acum ne apuca emotiile si la nasterea ta,mai e un piculet.Sa stii ca ne-am gandit serios pe la 3 ani sa o dam la dansuri ca ea face figuri de la 7 luni de cand s-a ridicat in picioare si putea sa se bataie pe muzica,dar iti spun e haioasa foc,danseaza acasa,in parc ,pe unde aude muzica.

Clau dar cum faci sa ii dai 300-350 mil lapte faci doua biberoane ?Si incisivii astia ii trec la dinti ,nu?

Rayu ce plimbareata e Amelie ,Alex a fugit si ea ieri in prc si m-am trezit ca nu o mai vad ,m-am speriat nitel ,fugise pe o alta alee si radea ,avea impresia ca o alearga cineva[alcool]

Laura cred ca e vorba de Paralia acolo a fost Ela si acolo vrem si noi sa ne ducem ,ce oferta zici tu prin invatamant ca sunt si eu in invatamant si vreau sa aflu.

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanaid="red">, cred ca tot de Paralie e vorba. Poate apare Ela pe aici sa-mi povesteasca . Daca vrei iti trimit pe mail oferta , de fapt ti-o si trimit. Cred totusi ca-ti trebuie o piluta sau ceva de genul.[:D]id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...