Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Gata m-am uitat pe ea seamana cu oferta pe care am consultat-o si eu la un tur operator pe Grecia ,s-ar putea sa fie luata din acelasi loc ,Paralia e frumos ,mai e Platamonas mai linistit si Halkidiki mai scump ,nu am fost acolo lumea zice ca e frumos.Daca vrei informatii poti sa o intrebi si pe Ela.

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauleid="red">, am scapat ca prin urechile acului ! Voia sefu sa ma trimita intr-o delegatie . Era sa organizez o intalnire cu fetele din Bucuresti, chiar o vizitam si pe Mickyyyid="red">...N-ar fi fost rau daca stau si ma gandesc bine.Si asa se plangea Oanaid="red"> ca n-are parte de intalniri DC.

Partea proasta era ca pica exact inainte de plecarea la mare si eu mai ai o groaza de lucruri de facut la serviciu si o parte din bagaje. De felul meu, nu sunt o credincioasa practicanta ( adica mai calc si duminica sau facem baie ) dar atunci cand stiu ca e sarbatoare incerc sa ma abtin. Iubitele mele colege care imi stiu comportamentul, m-au anuntat ca vineri e sarbatoare mare ( taierea capului lui Ioan Botezatorul ) si deci vineri nu pot face prea multe doar sa muncesc.

 

In concluzie ( am asa un talent sa ma pierd in mii de amanunte) se pare ca voi avea timp pentru toate.id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum]Bine ai venit pe lume Daria![bum]

 

LauraFloid="red">:bravooo (de intalnire), dar copii unde sunt???

 

Ela76id="red">:sa stii ca daca mai postezi din cand in cand noi nu o sa luam raceala de la voi.[;)]lui Cristina (dansatoarea) si sanatate multa va doresc.

 

oanaid="red">:bravo mai... dansati, va arde de chefuiala voua dupa cum vad eu.

 

SimoVid="red">;zi-ne si noua cate ceva despre aparitia caninilor, am auzit ca e groaznic cand ies.

 

marianatacheid="red">:felicitari pentru suzeta.Ma gandesc si eu sa-l dezvat de suzi, am incercat intr-o seara, dar cand am vazut dupa 1/2 h ca-si smulgea hainele de pe el, am renuntat la idee.O sa incerc in concediu.Frumos numele la bebe 2.Legat de apa:eu nu-i mai dau lui Robert apa fiarta si racita de la 5 luni.La 5 luni i-am introdus apa plata "Pi", iar pe la 8 luni apa plata Bucovina.Apa de la chiuveta nu i-am dat niciodata.

 

claudeluid="red">:mananca foarte bine Raul.Al meu mananca mult mai putin, dar e dolofan bine.

 

Tunsulid="blue">:eu l-am tuns pe Robert din nou, dar de data asta e chelie, chelie.De data asta l-am tuns acasa cu masina si bineinteles ca a plans...

 

Lapteid="blue">:ma gandesc sa-i introduc lapte de alimentara si nu stiu asta se introduce tot treptat?Laptele de tara am inteles ca nu prea este bun pentru ei.

 

Bineronul si suzetaid="blue">:am fost in vizita in apropiere de Bucuresti si am ramas uimita cum la un an o fetita a reusit sa renunte la biberon si suzeta.Pur si simplu nu i-a mai dat: direct cu cana laptele iar suzeta deloc.Iar eu nu reusesc sa- scot suzeta...Voi cand incepeti sa le scoateti biberonul si suzeta?Al meu este innebunit dupa suzeta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruprichid="red">, copii acasa cu taticii ! La noi e o conventie ( la mine acasa ): taticul vinerea la fotbal, mamica la intalnire cu fetele martea sau miercurea ( gasesc eu cine sa ma intalnesc ).id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUTAAAAAREEEEEEE!!!!!

Io-s chiulangita!!![:D]

Am doi copii mai, tre' sa ma-ntelegeti!!!Va vad io la al doilea...hihihi

 

O felicit si aici pe Mickyyyid="brown">, refacere rapida, si abia astept sa o vad pe Daria!Greu o sa-si mai gaseasca timp si pentru forum, cu doua fete cucuiete.Aoleu,o admir,nu stiu cum e!!!

 

Lauricaid="brown"> noastra, esti prezenta ,tu tii steagu sus aici la noi, te pupik si te-ntreb cum poti rezista fara Daria??(sau nu mai e la bunici?).

 

Ruprichid="brown">, ce-ai cu sezeta copilului?[:D]Ce rau poa' sa-i faca,numai sa nu mearga cu ea la gradi[bibe]peste un an.Glumesc si eu...mie mi se pare f.practica atunci cind se pregateste de nani,adoarme linistit, dupa care i-o ascund[:D].La canita ce-i drept am trecut de-o luna,ii place lui mai mult asa.

 

Elaid="brown">, iti dai seama ca abia astept sa o vad pe Cristinica la plaja.Am vazut ieri costume de baie pentru un anisor,din 2 piese cu snurulet(lateral,nu...[il]).Va da mine ce mai inventeaza astia...

 

O salut si pe Elena(id="brown">cind veniti in Ro?), si pe Clauid="brown">, si pe Oanaid="brown">, si pe Simoid="brown">.V apupik dulce.Poate am timp sa va spun o vorba doua, da' acu' ma duc sa vad cum face nani Roby, si poate fac si io.[:D]

 

HAI PA.id="Comic Sans MS">id="teal">

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalinaid="red">, ce bine ca ai trecut pe la noi ! Imi inchipui ca nu ti-e usor cu doi copii !

Fara Daria e tare greu. N-am avut timp sa facem piata ( e drept ca am muncit pana tarziu , dar daca era ea acasa trebuia sa gasesc timp ) asa ca e pustiu prin frigider ( mancam branza cu rosii de luni, spre fericirea sotului meu dar nu si a mea) si prin sertare: nu tu un biscuite, o banana sau un mar. E cumplit sa nu ai ce rontai seara la televizor !

Cel mai greu e seara cand ii vedem jucariile, eu sunt genul mai rece, dar sotulache ieri cand strangea hainele de pe sarme si a dat de ale ei a inceput s-o imite prin casa. E naspa tare, habar n-avem ce sa facem cu timpul liber, parca suntem fara rost. Ieri am sunat la mama pe la 10 de am si speriat-o saraca. Daria dormea , ei se uitau la televizor, nu ne simte lipsa, ieri au avut oameni la stropit pepenii si au fost si ei in inspectie cu Daria si cica era uimita de atata spatiu. Mititica n-a vazut decat garduri si asfalt pana acum. Descopera gandacei, fluturasi, a invatat sa se dea in leagan ( ii era foarte frica... Sta toata ziua la aer si face miscare.

Ei gata cu vaicareala ca eu am nevoie de mintea lipede. Acusica trece si saptamana asta si mergem la ea si apoi o aducem acasa si pana la vara viitoare o sa stea doar cu noi zi de zi. Parca vad ca o sa ne faca creierii franjuri si ..... ce bine o sa fie ![:D]id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma ca te-ntreb, ai renuntat la BONA???id="Comic Sans MS">id="teal">

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,[hopsieu]

 

Felicitari Mikyyy! Ma bucur tare ptr tine! Sa iti traiasca fetele si sa-ti aduca numai bucurii! Felicitari si taticului de printese. Bine ai venit pe lume Daria Maria!

 

Laura multumesc mult![pup]Esti o scumpica

 

Si David bate batuta pe loc [pk]Plus da din cap. Are mama un rocker! Pletele ii lipsesc (dar cresc ele la loc[olala]).

Maine mergem la vizita de o luna. Vedem ce spune medicul, despre reusita operatiei.

 

In rest e f activ. Nu mananca atat de mult cum va laudati voi cu puii vostri..M-am resemnat. Ca sa nu mai spun de dinti, voi va numarati caninii si maselele, iar noua ne iese abia dintele nr 4[b)]

 

Pupicei, fug la treaba!

 

[majoreta] id="Tahoma">Luminita id="red"> [mamica] si [copil] DAVID - 11.03.2004 id="blue"> [bibe]

 

Povestea nasterii lui David[foto]

 

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca Alexandru mananca bine, daca bea pe la 7 200-250 ml de lapte la punga (noi am trecut de mult pe laptele din comert si ii place mai mult), pe la 10 i-a micul dejun ( un cremvustel sau un cub de branza topita Kiri sau branza proaspata cu smantana sau iaurt sau un fruct). Cand mananca branza topita sau cremvusti ii dau si cu rosie, apoi un iaurt sau suc de porto. inainte de somnul de la pranz bea 200 ml de lapte. Cand se trezeste, la 16-17, mananca un singur fel de mancare (friptura cu piure sau ciorba sau supa sau mancare scazuta). seara mai mananca un fruct cu cereale sau iaurt cu ceva in el (biscuiti sau cereale), iar inainte de culcare 250-300 ml lapte cu cereale. E de ajuns? Are cam 12 kg.

Eu am inceput sa-i dau cereale pt oameni mari, adica din acelea care seamana cu pufarinele si cereale Nestle tot pt adulti. E mort dupa ele. Uneori ii mai pun intr-un castronel si sta in patut si mananca. Mai hraneste si jucariile, le mai da si dupa patut. I-am luat si cereale Nestle pt bebelusi cu cacao si ii place, dar nu-i dau prea des. scrie pe ele ca sunt de la un an. Iaurt am inceput sa-i dau si Activia. Mi-e nu-mi place ca are musli in el, dar lui ii place.

Iar de apa, eu i-am dat din totdeauna numai apa plata Bucovina.

Nu cred ca ar fi cazul sa ma laud inca, dar de pe 20 iun nu a mai pus gura pe suzeta, pt ca nu i-am mai dat-o eu, nu ca ar fi renuntat el. Adoarme mai greu acum si bea multa apa, numai sa tina ceva in gurita. am mai avut eu tentativa esuata pe la 8 luni, dar acum sper sa tina figura.

Va pup, ca v-am impuiat capul cu destule.id="red">id="Comic Sans MS">

 

Alid="red">eid="green">xid="orange">aid="brown">nid="limegreen">did="pink">rid="orange">u si mamaid="red"> (26id="red"> apr 2004id="limegreen">)id="Script MT Bold">id="teal">id="size4">

[marinar] noiid="size4">id="Comic Sans MS"> [foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...