Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogosica &Co.- povestea noastra


Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

MI-a placut la nebunie....

Am trecut prin toate fazele: am ris la fazele cu laptele nemincat,am simtit indignare ptr muraturile din spital( referitor la persoanele acre) am plins la primul contact cu aceasta mica fiinta....

Sa va traiasca....Si sa aduca numai bucurii... Sunt sigura ca va citi cu mari emotii aceasta poveste cind va fi mare....

 

Si asa ca o paranteza.... In sfirsit am aflat si eu cum o cheama cu adevarat... NU de putine ori mi-am pus intrebarea... dar ma gindeam ca daca e chiar UCA in acte si eu intreb, o sa zici ca ma leg de numele copilului[:D]

Pupici

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELOR SCUMPELOR, MULTUMIM MULT!!!!

Ciudat e ca as reciti si eu povestea iar si iar.. cred ca nici acum nu-mi vine sa cred cate s-au intamplat in ultimul an... Zi de zi descopar ce minune este Lalucutza mea, cata fericire este intr-o privire de-a ei cand ma vede si cat imi daruieste cand isi lipeste gurita de mine sa ma pupe... NIimeni nu poate inmtelege decat dupa ce trece prin asta si ii multumesc lui Dumnezeu ca o am.... e sufletul meu si citind povesti triste despre alti copilasi mi se rupe efectiv sufletul... "inainte" era altfel, plangeam, ma durea cand citeam astfel de povesti, dar acum de cand o am pe Uca-Uca simt pur si simplu sfasierea... si mi-e o frica teribila de tot ce poate fi rau, insa incerc s-o ignor fiindca gndurile rele atrag lucruri rele.. si atunci ma uit la ea cand zambeste si-mi umplu iar sufletul cu ganduri bune si calde si dulci... si cu infinita dragoste. Iar seara cand ne rugam la ingeras o privesc cum se uita in sus si zambeste la cineva invizibil mie si parca ma asigura ca cineva acolo sus are grija...

Ma opresc aici, va pup pe toate.. oLo, Uca va ajunge sigur de tot la Moldoveanu dar mai curand la Barcaciu [:D], Mishulina, ma voi bucura ca de mine insami cand te voi vedea cu burtica, Lilia sarutari puternicei si frumoasei tale printzese [pup], iar gravidutelor le doresc nastere usoara si bebei sanatosi... Va pup mult!!!!!!!!!

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata am reusit si eu sa termin de citit. Eu nu pot sa fac ceva decat daca imi doarme bebelina ca altfel e calare pe mine.

E superba povestea, mi-a placut la nebunie, si la mom. FERICIRII SUPREMEid="red">(cd. i-ai simtit obrajorul)mi-au dat lacrimile efectiv. Te invidiez pt. asta. Mie mi-a aratat-o pe bebelina de la distanta si am simtit-o prima data si am atins-o abia la 6-7 ore dupa nastere cd mi-a adus-o la salon si mi-a lasat-o in grija.

Sa-ti traiasca printesa si sa-ti aduca multe, multe bucurii.[pup]

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau...

Andora, frumoasa poveste! Din pacate presarata si cu incidente neplacute legate de nesimtirea binecunoscuta a unor cadre medicale...

M-a luat tremuratul cand citeam si-mi imaginam cum, cand tu iti vedeai bebelina prima data eu am pregateam s-o nasc pe a mea!

La ce spital ai nascut? Ne-om fi vazut pe acolo!

 

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...