Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 ( 56 )


Recommended Posts

Buna fetelro!

 

Pupici copilasilor energici sau somnorosi [:D]!

 

Nicol, pai Teo are dimensiuni de invidiat. Maria are 92 cm, dar 14 kg si ceva [:D], ca sa nu zic 14,5-15. Chiar ma gandeam ca in ultimul timp a facut un salt la greutate, dar nu s-a mai inaltat decat un cm de cateva luni. A, in schimb a trecut la 25 la picior [:D] (stiti voi ca asta e un of de al meu).

 

Si in legatura cu vorbaretii: am fost sa vad o cresa/gradinita particulara (din pacate, era in renovare si nu m-am lamurit). Eram cu Maria si am vorbit cu doua educatoare pe care le-am gasit pe acolo. La explicam eu ca as vrea sa o dau pe Maria la gradinita, chiar daca nu are decat doi ani, pt. ca fata mea vorbeste destul de bine si stie multe lucruri (bine, ca nu a renuntat la pampers, ceea ce e o indicatie pt. cresa [:D]). In timpul discutiei, ele incercau sa intre in vorba cu Maria care tacea malc, nici macar nu dadea vreun semn ca ar intelege [:D]. Cand am iesit pe usa, Maria ma intreaba: "Unde mergem?" si incepe sa turuie vrute si nevrute, iar eu aud in spatele meu, "Auzi, chiar vorbeste!".

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cornelia cred ca toti sunt mai vorbareti cu mami. Maria e foarte bine, eu sunt putin ingrijorata, fiindca din ianuarie are greutatea asta, adica 250 g in 6 luni, e putin, in schimb s-a lungit.

 

Andra mai mult asta ma ingrijoreaza decat greutatea in sine !

 

De vreo cateva zile parca mananca mai bine, sper sa manance si mai bine dupa ce venim de la mare.

 

Cu scutecele nici noi nu am reusit nimic. Spune cand face dar nu vrea

sa auda de olita sau wc. Pe de alta parte nici pampersul nu-l mai vrea ! Ei ce ziceti de asta ?!

 

Va rog sa ne tineti la curent cu realizarile in 'domeniu' !

 

La multi ani pentru Maria !id="red"> sa fie sanatoasa si fericita.

 

maine poate nu reusesc sa intru pe forum.

 

va pup,

nicol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!

 

Am citi faza cu Maria la gradi: si Taisia de fata cu strainii tace malc, nu ma crede nimeni ca vorbeste[:D]...

 

Cat despre dimensiuni, la ultima masuratoare avea 90 cm si 12 kg[:D], uite aici fotomodel[bis]...

 

Cum zice Irinuca despre mami ca e in Koreea , Taisia de cate ori ma vede intrand la baie zice ca mami face..ma intelegeti ce[:D]..si asa face dupa toata lumea care vine la noi in vizta si merge la baie[:D]

 

 

Va pup

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele,

 

Irinuca e la 87 cm si 11 kg, asa ca si noi ne inscriem la clubul fotomodelelor.

La capitolul olita si noi stam destul de prost, adica: caca face la olita cand ma prind ca vrea sa faca , altfel nu spune, iar pipi in pampers. Nici nu pot sa spun ca am insistat prea mult, trebuie sa mai vorbesc cu bona sa-si intesifice eforturile in domeniu.

 

Copilul meu in ultimul timp e tare preocupat de cum aratam, ma pandeste cand ma schimb, chiar daca ma intorc cu spatele la ea vine dupa mine si comenteaza: "mami are tzatze" si la tasu' la fel "tati are tzatze" (bine tasu' n-are, are muschi) apoi se uita la ea si zice "Iri n-are tzatze" . Asta n-ar fi nimic, dar ieri in parc cand am luat-o in brate, m-a tras de tricou si se uita in sanul meu comentand acelasi lucru. Voi patiti asa ceva? Eu in general nu m-am ferit de ea sa ma schimb, cel putin de la brau in sus, nici nu cred ca as fii putut, ca nu scap de ea o clipa, si face scandal daca inchid usa. Dusul mi-l fac super rapid cu urlete si batai in usa.

 

Pupici, Adi

 

http://photos.yahoo.com/irinuca03

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stefan face "o pipi!" si de ieri vad ca a ajuns la sentimente mai bune si fata de caca! sa vedem azi...[:D]

noi peste 2 saptamani mergem la doctor, asa ca nu stiu exact cate kg si cati cm are piticul..oricum, cred ca e cel mai mic din trupa![;)]

cu mancarea stam din ce in ce mai bine...sper sa-l tina tot asa![grasa][:)]

pupici tuturor!

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicol - te inteleg ca si eu ma stresez nu atit ca e slab, cit ca acum vreo 2 luni avea mai mult, deci nu numai ca n-a luat in greutate, ba a mai si slabit, desi de mincat maninca ok, are zile si zile...

 

Cornelia - asta cu vorbitul am constatat-o si eu, vorbeste mult mai mult cu noi, ai casei, sau dupa ce se obisnuieste cu lumea, desi in ultima vreme vorbeste cam non-stop, vrute si nevrute, pune de 100 de ori aceeasi intrebare pina nu-i mai raspund, ci-l intreb si eu pe el, si-atunci imi raspunde (gen "unde-i masinuta rosie?", care evident e in fata lui). Apropo de masinuta rosie, a invatat citeva culori, rosu si galben le stie clar, albastru il stie, dar uneori imi mai arata lucruri verzi si zice ca-s albastre, iar restul culorilor... sint mov! Si e haios cum cere diversele chestii, ca i-am tot spus sa nu mai plinga, ci sa spuna ce vrea, si se milogeste cu "da-i si lu Luca x!", de zici ca-i copil la semafor [:D]

 

Abia astept sa treaca si ziua asta, sa plec la munte, fetelor eu traiesc saptamina in asteptarea week-end-ului.

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,neata!

ne-am intors si noi de la mare nu prea bronzati, adica nu negri, dar odihniti, chipurile...

 

de cand m-am intors am un somn in mine si o lene de nedescris.

 

alexandra s-a comportat foarte bine in privinta drumului-exceptand intrarea in constanta, respectiv bucuresti, cand a vomitat in masina, a somnului, a mancarii...mancarea a fost super buna la hotel, am completat si cu borcanele...sucuri multe, banane, si cam atat a mancat ea.ne-a terminat insa cu mersul numai in brate, nu pe jos, nu in carut, doar cu chiucu vai la tati in carca.in rest numai la mine [bang]de mi-a terminat definitiv coloana!

ma intreb cum se comporta copiii vostri in prezenta strainilor?a noastra fiica iubitoare nu ne baga in seama, nu ne aude,nu ne vede. o strig pana raman fara glas, incerc sa ii povestesc vrute si nevrute, dar nu am decat un vag succes. oare fac ceva gresit???cum se educa un copil?nu am suportat niciodata copiii care se infiinteaza in gura oamenilor prin restaurante si nu se mai dau dusi de acolo. e, fratilor, asa e fata mea!ca musca in lapte. plus ca, imediat ce cineva ii adreseaza doua vorbe- a se citi o baga in seama-incepe sa se traga de bluze, pantaloni,isi ridica bluzita pana sus,de zici ca nu-i adevarat!si noi murim de rusine ca pare un copil cam needucat si noi stim ca toata ziua murim in fundul ei![il]

 

una peste alta, a fost frumos si instructiv pentru ea.nu s-a speriat de apa, de scoici, de nisip...a mers desculta, a intrat in apa, isi lua singurica apa in galetusa.am mers pe la restaurante si cand incepea taraful sa cante ea incepea dezmatul:dansa, se invartea, spre deliciul mesenilor.si-a facut primul prieten, teo, un brasovean simpatic de vreo 4 ani.

 

vorbeste si mai bine, a invatat o groaza de lucruri noi...numara pana la douazeci, stie alfabetul pana pe la G, recunoaste toate vocalele plus S(de la sare),T(de la tati), M(de la mami),G(de la tataie gabi),B(de la bebe).stie culorile toate(astea normale:alb, negru, rosu...), ba chiar face deosebirea clara intre albastru si bleu.stie care-i stanga, dreapta.imi spune care-i pantofiorul drept, care-i cel stang.daca merge inaintea noastra o ia in directia indicata de mine(cand o nimeresc eu!][:D][:D][:D])

cu olita am cam lasat-o moale cat am fost la mare.o sa reincepem de saptamana viitoare.

 

imi place foarte mult cum a inceput sa se joace.ma imita in toate. vorbeste cu papusile si spune "nu in brate, pe jos!" si pune papusile pe jos tragandu-le dupa ea."nani, nani, puiul mamii!" canta in timp ce leagana caruciorul de papusi!face liste de cumparaturi pe care scrijeleste "lapte, rosii, bababeti,..." spre marea mea incantare.m-a innebunit cu cantecelele, cantam intr-una!si mai are o manie:pantofii!se schimba din 10 in 10 minute!cred ca o sa ii pun cutiutele cu pantofi undeva suuus!

 

pup si eu virtual sarbatoritii nostri!sa le dea dumnezeu sanatate, sa fie cuminti si destepti!

 

pupici!

 

 

 

 

 

 

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aditzu, m-am distrat la faza cu tzitzi; si a mea ma trage de tricou in public sa vada ea ce e acolo (nu ca n-ar stii[:D]) si se duce si la alte femei si face la fel[:D]...

 

In privinta straiilor e criminala: baga niste ocheada tuturor pe langa care trece, iar daca face cineva greseala s-o bage in seama nu mai scapa de ea: sa vezi zambete si rasete, daca-i mai si spun ac e frumoasa s-au nenorocit, o luam cu forta[bis]..si pleaca de mana cu oricine, n-are mama si tata[:D]...

 

Va pupam

 

 

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihi![:D] si stefan de vre-o saptamana a devenit cersetor! daca vede pe cineva pe strada mancand ceva, imediat se infiinteaza si pana nu primeste nu se lasa![bang] asta e! sunt sigura ca e o faza trecatoare...

pupici si sanatate!

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

De maine il duc pe Razvan la ai mei la Bacau pentru 1 luna, sper sa reziste si ei dar si noi fara el. Sa vezi destrabalare pe capul meu, am de gand sa bat terasele [:D] si sa ma mai duc si eu la un film la cinema ca de cand nu am mai fost...

Apropo de n-are mama, n-are tata si Razvan e la fel, nu-l intereseaza pur si simplu, daca am plecat de langa el cu atat mai bine, ca poate si el sa-si vada de ale lui [:D]

Aditzu: Razvan nu numai ca ma trage de tricou, dar cum ma prinde cum ma pisca si taaaare nu asa, si daca-i zic mama nu ma mai pisca ca ma doare , auuu, el nimic si mai tare. La fel cu dusul, cu urletele de rigoare.

Cornelia: iti zic de pe acum La multi ani!!! pentru Mariuta, sa creasca mare si petrecere frumoasa!!

 

Fetelor va doresc un weekend cat mai placut si cu vreme buna!!

Va pup

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

_________________________________________

"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...