Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 ( 56 )


Recommended Posts

La Multi Ani, Andi, sa cresti mare si sa-i asculti pe parinti!id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">

 

Ioana, n-am reusit sa-ti vad pozele. O fi din cauza ca n-am cont pe Yahoo?

 

Bychi, daca ai vreo fotografie cu gemenii, luati separat sau impreuna du-te in Unirea sa ti-o imprime pe un suport, o cana sau altceva. Noi asta am oferit cumnatelor cind ne-am intors din România anul trecut, aveam o poza in care erau cei 3 veri reuniti la ziua lui Alex, le-a placut cadoul.

 

Ia ziceti, off topic, iar si-a mutat Connex sediul? (Bychi, tu mi-ai dat ideea sa intreb, pomeneai de locul de intilnire) Ca parca nu demult ajunsesera pe la Politehnica.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[s] La multi ani Luca! [s] Sa fii fericit!

[s] La multi ani Alin! [s]id="Comic Sans MS">id="red"> Ce-a mai trecut timpul, a implinit deja 1 anisor!

 

Marox, multam fain pentru sfatul de cadouee interesanta; sa vad cum fac rost de o poza recenta. Da, Connex-ul s-a mutat in cladirea mare din p-ta Charles de Gaulle. Poate ai apucat sa vezi cladirea in constructie. Acolo e si Raifeissen-ul si HVB-ul.

 

Anamaria, cum se mai simt copilasii?

 

Va pup

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Luca si Rares !!!!!!!! Va doresc sanatate, fericire si noroc. Sa fiti cuminti si sa va iubiti parintii.id="Comic Sans MS">id="size6">id="blue">

Imi pare rau ca nu am ajuns la intalnirea din Herastrau, dar sotul meu nu a venit din deplasare si nu aveam cu ce sa ajung.

Sper ca v-ati distrat, ca timp frumos a fost din belsug.

 

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamicilor!si LA MULTI ANI !copilasilor care au facut 2 anisori si care vor implini in zilele urmatoare.

Vad ca va tineti de intalniri si va pregatiti de concedii....asta e foarte bine si am fi vrut sa fim si noi cu voi in parc dar....

Claudya te astepatm cu vesti de acasa si cu poze.

Denisa este tare activa si nu sta nici o secunda,ii place tare mult in piscina unde ar sta toata ziua....in rest mananca binisor,se joaca ,se uita la desene cand se termina o caseta cere repede alta dar in acelasi timp cu desenele mai fuge la jucarii ,le duce ,le aduce,se urca pe canapea se da jos deschide frigiderul,il inchide,fuge la wc trage apa,baga minuta in apa ,da mincare la papusi,uda florile

toata ziua trebuie sa fi cu ochii pe ea,afar e ca o zvarluga fuge de colo colo ,in magazine la fel

gata va las si scuze ca nu scriu asa des ca voi dar va citesc

 

 

http://community.webshots.com/user/calina73

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamici si pici,

 

mai intai de toate la multi tuturor picilor, sa le dea Doamne-Doamne multa sanatate si o viata frumoasa!!!

 

apoi, va multumim pentru urari... am facut chef cu pici, s-au simtit excelent, s-au jucat, au dansat, andi a fuflat in mina de la tot (lumina de la tort), a fost suuuper, de-abia astept petrecerea de 3 ani...

 

andi este foarte bine, nu se compara cu ce a fost. imi spusesera ca are nu stiu ce afectiune rara care va trebui tratata multi ani, o bagasem pe maneca. apoi m-am dus la dr stanciu al lui gio (gio si crisa va multumesc din suflet!) si m-a linistit. totul se tragea de la intoxicatia aia din primavara care de fapt a fost mai urata decat se diagnosticase, si isi distrusese flora intestinala si tractul digestiv, si inmunitatea se slabise... de la asta toate complicatiile cu racelile. si otita... i-am facut un tratament cu ecoflorina si mai urmeaza cu luvac si imunobaby. mi s-a luat o piatra de pe inima, cand il vad acum cat de bine si de veselut e! am fost ocupata cu toate chestiile astea, pe la interviuri, inca nu s-a concretizat nimic, la sf saptamanii viitoare astept un raspuns pentru un job suuper! va povestesc daca ma iau pe mine.

 

in rest, trebuie sa reluam cresa, eu ma voi mai duce la interviuri si cam atat. concediu nu se poate in vara asta si tati e superocupat, nici nunta nu o mai facem acum, o sa tragem niste week-enduri in 2 mai cu cortul.

 

va pupic, multam inca o data pentru urari

 

bobi si bb andi

 

sunt confuza... sau poate nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

 

iata ca ne-am intors din concediu desi tare am mai fi ramas pe acolo... Frumos, frumos... "All inclusive" este idealul concediului pentru adulti cu copii... he, he, spre disperarea perechilor fara copii... Io va imaginati ca am baut munti de bere [berica], am stat pe plaja langa iubitii mei palmierii...

Baietii cei veseli Luca, David si Tudor erau cam paraleli, insa se verificau constant: "Unde e Luca?", "Unde e david?". Au fost asa de draguti...

Lui Tudor ii place in apa tare mult. A invatat sa zica "inca o data" care este acelasi lucru cu "inca o data si gata" si sarea la nesfarsit in bratele lui taica-su in piscina. E negru ca taciunele de taica-su, eu fiind ca intotdeauna, "Alba ca zapada". Cu mancarea am avut ceva probleme in sensul ca nu a mancat decat paine.. paine... paine. Noroc cu niste cirese babane si bune ca am mai variat un pic. In schimb au mancat mami si tati ca spartii...

O sa va mai povesteasca si Bibi si Andra cate ceva, sunt sigura [:D].

 

Vad ca unii bolnaviori sau insanatosit (Andi). Ma bucur mult.

 

Anamaria, sanatate la puiuti.

 

Pupa Crisa

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi anisori pentru Maria si Stefania!!! Fetite dulci!id="red">

wow! o multime de sarbatoriti, ca bine este cand mai cresc copilasii!

Am vrut sa va scriu zilele astea din dorinta de a mai povesti despre nazbataiile lui Flaviu; oricum mammici de fetite cred ca sunteti mai tinere ca cele de baietei cu cel putin un an de viata!

Cand ma uit ca nu resusesc sa mai strang si sa mai fac ordine... nu ca le face vraiste ci mereu incearca sa ma ajute: spal geamurile la bucatarie bine si apare si el cu o pensula noroc ca era noua si spala dupa mine... evident ca s-a dus calitatea curateniei; spal vase, hop si el si imi sterge chiuveta cu spuma de ma lasa pagubasa sa mai fac ceva...pe jos , pe dulapuri nici nu mai spun! [biz] in gradina e mai fain ca are posibilitatea sa faca ce vrea; chiar l-am admirat pentru imaginatie: mi-a adus niste bolovani si i-a pus in forma de cerc in jurul ficarui trandafir; Deci in general cand e vorba de treaba e de jale ca e peste tot si daca nu ai chef sa faci treaba , iti gaseste el ceva de lucru![:D]desi nu e fata, imi incalta toti pantofii sau sandalele si in fiecare zi imi gasesc unul in casa si unul prin curte...bine ca nu-l gasesc la gunoi!

Am incercat si eu sa-l las fara pampers si doar cu un chilotel si ce credeti, imi spune "tzash" si se duce singurel la olita, dar s-a dus si la cosul de gunoi din bucatarie si abia dupa... l-am depistat, ca venise la mine si radea asa strengareste si ma tragea de mana...[bang][:D] asa ca... am revenit la pampers ! nu stiu zau cand o sa scapam de el cu adevarat! ma intalnesc in parc cu mamici care au fetite si deja ele umbla in chilotei ... (a nu se intelege altceva![:D])

Ieri i-am scos piscinuta in curte si m-am bucurat ca "l-am parcat locului"[cheers] si era in culmea fericirii ca poate sa se balaceasca, sa stropeasca ...mai greu e fost cu scosul din apa! si probabil ca va fi greu si cat ma voi duce la serv. ca ramane mama cu el si piscina tentanta.

A, am uitat sa va spun ca merge singur pe bicicleta cam de 3 saptamani si e foarte incantat!

cand sunt obosita imi mai sare tandara cand il vad atat de dornic sa ajute si inimos tare... ca mai mult ma incurca, dar sunt si zile cand , fiind mai calma, ma distreaza foarte tare cu obrazniciile pe care le face! e pe cate o scara in ficerae zi, mai ales ca in perioada asta am cules si ciresul si visinul pt compot si dulceturi; iar pe gard deja se urca pana la jumate... e destul de zvapaiat si independent, ca vecinii de pe la bloc care in w/end nu au ce face decat sa sa uite in curte la noi, se ditreaza de ce vad si imi spun mereu "mama, mama... tare e zglobiu si istetel ; o sa va manance cat e de smecher!"[8D]

sa dea dumnezeu sa fie sanatos si un pic de noroc sa aiba!

Hai ca m-am trezit si eu acum, stii ceva de vaccin pt varsta asta de 2 ani care este obligatoriu de facut ?!

Nu l-am mai dus pe la medic desi imi face destul de des rosu in gat, dar il las fara tratament ca nu e forma severa; am zis ca il trec pe picaturi sa mai crestem un pic imunitatea asta! o sa vad!

 

Crisa bine ai revenit! hai ca am absentat de pe aici... unde ai fost in Co, si l-ai luat si pe Tudor ?! eu nu am curaj cu Flaviu! de zici ca e bine cu "all inclusive" ca si noi o sa mergem in Grecia in sept, si ma gandesc ca ne ingrsam tare la stilul asta! plus ca te face intr-un fel legat de hotel; sau am o imagine denaturata?

Intrebare pentru cunoscatori... mergem in Grecia in Halkidiki la HOTEL KRIOPIGI BEACH si voiam sa va intreb daca stiti ceva despre el, ca in prezentare e super fain ca pozitie si confort , sau e doar reclama?!

va doresc o zi faina si pipici inca o data la Printesele sarbatorite!

 

 

 

 

 

 

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...