Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 ( 56 )


Recommended Posts

quote:Originally posted by Kehleyr

 

 

 

Gio, dar parca tu abia te-ai angajat acum cateva luni? [alcool]

 

[


id="quote">id="quote">

 

Da, dar posul pt care vreau sa dau concurs este chiar in domeniul pt care m-am pregatit, ceea ce nu se poate spune despre actualul meu job.

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

LA MULTI ANI MARIA SI STEFANIA!!!!! id="size6">id="blue">id="red">id="Comic Sans MS">Sa fiti sanatoase, fericite, iubite si norocoase.

 

Bibi, Andra, Crisa: bine ati revenit pe meleagurile natale, desi cred ca pt. voi nu e tocmai o bucurie.

Bobi: ma bucur ca Andi e sanatos si voi linistiti.

 

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas in urma cu urarile. Asadar:

 

La Multi Ani Luca, Rares, Alin, Maria si Stefania, sa cresteti mari, sa fiti cuminti si sa ascultati de parinti!id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">

 

Din cite vad am terminat cu aniversarile din iunie, am impresia ca nici nu am fost asa de multi.

 

Gio, bafta la examene!

 

Ioana, am reusit sa vad pozele, e superba printesa ta, sa-ti traiasca!

 

Andra, m-ai terminat cu descrierea satului de vacanta. Parca simteam deja mirosul marii!

 

Eu sint pe regim sec de simbata si ala fortat. Noroc ca nu mai alaptez ca era jale. Pe scurt, mi-a fost foarte rau ( [vom]+[consti] , nu stiu daca asta-i emoticonul, dar nu mai intru in amanunte), de-abia astazi am ajuns sa stau mai mult in picioare. Partea buna e ca am dat jos 1 kil jumate. Consecinta negativa 1: se pare ca i-am dat boala si lui barbatu-meu. Numai de n-ar da-o si el mai departe, Alex pleaca simbata in România. Consecinta negativa 2: o sa pun kilu' ala inapoi la fel de repede pe cit l-am dat jos.

 

Simbata Alex a facut baie in piscina mare. A avut un combinezon special pt bebei, la inceput am inteles ca a urlat (eu nu eram prezenta), apoi i-a placut foarte mult in apa. Cu toate astea nu pricep ce-i in mintea lui, de ce atunci cind il bagam in cada si mai ales atunci cind il spalam pe cap urla de-l aud vecinii. Dupa oboseala de simbata, duminica a dormit pina la 11. Bineinteles, in conditiile astea, a sarit peste siesta de dupa-amiaza, iar seara, surpriza mareata, a adormit cu biberonul in mina, in bratele lui taica-su'.

 

De astazi am intrat in concediu de odihna. Ei, da, mi s-a terminat concediul de maternitate, mai am 3 saptamini de CO si pe urma, la munca, tovarasi!

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna fetele !

 

La multi ani cu intarziere pentru Cristi, Andi, multa sanatate puiule ma bucur ca esti bine si nu in ultimul rand pentru Luca plimbaretul !id="blue">

 

 

La multi ani si pentru dragutele Stefania si Mariaid="red">

 

Dana felicitari pentru scumpa mica, sanatate multa !

 

Adi lamai si miere as adauga eu zilnic, coctail, cu ceai, cum poti !

 

Bychi cred ca sunt datoare cu ceva informatii de piscina, recomand Crown Plaza Hotel piscina incalzita 36 grade unde am fost si a fost super. Nu recomand piscina hotel Parc unde a si racit, piscina afara prieteni unde normal ca vrea sa intre dar cel putin unde am fost noi in weekend in Buc. apa era rece !!

 

Bine ati revenit Andra, Bibi, Crisa - nume de cod - Alba ca zapada !!

 

Imi pare tare rau ca am ratat intalnirile cu Claudya dar am fost cam ametiti weekendul asta si saptamana care tocmai s-a incheiat. Cam petrecareti si parintii (sambata) si copilul (duminica). Teo a fost la o petrecere pentru copii, super a fost, doar cu 10 copii la un club de copii, ceva pt. party -uri copii.

 

Ca idee joi seara am fost la o petrecere la club Bamboo [bis], azi am aflat ca vineri a luat foc [poc]!!

 

 

va pup,

nicol

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox, sanatate multa!

 

Crisa, multumesc de intrebare. Stefan are in continuare 1-2 reprize de plans pe zi. In rest e cumintel [:D], se trezeste o singura data pe noapte. Totusi, sunt inca f. obosita, nu reusesc sa recuperez noptile nedormite.

 

Noroc ca ma distreaza Maria zilnic. Azi, mi-a facut capul patrat cu o baba. Vroiam sa aflu despre ce baba e vorba [:D], nu m-a lamurit, a inceput sa imi spuna nu stiu ce despre niste baieti pe care i-a batut (?) baba, si eu, in final, ii zic: hai ca nici nu mai stiu despre ce vorbeam, la care ea, serioasa: "despre baba, mami [:D]"

 

Cu Stefan, are momente bune si rele. In cele rele a reusit sa ii dea o palma [:0], zice ca e urat, rau [:D] etc., iar in cele bune il iubeste tare, ii arata jucarii, intreaba de el si il pupa. Din pacate, trece foarte repede dintr- stare in alta si e imprevizibila.

 

A, si ca sa imi dau seama ca e geloasa, spune de multe ori ca Maria e baiat si Stefan e fetita. Si ca ea are ochi albastri, iar bb ochi negri [:D].

 

Pupici!

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grida Village - partea 2-a urmeaza:

 

La aeroport a fost naspa (ce noutate!), la dus a fost cum a fost, a durat mai putin imbarcarea, dar la intoarcere femeile alea la aeroport parca erau la un ceai, nu in fata a 100 de romani grabiti sa plece acasa: parlamentau intre ele, se miscau in reluare, si dovada ca nu era doar o impresia prostia lor ne-au incurcat locurile, si nu numai noua, cind in sfirsit am ajuns in avion am descoperit ca pe locurile noastre stateau deja unii care aveau bilet ptr... locurile noastre [bang] Aviz amatorilor de calatorii cu avionul: verificati pasapoartele la iesirea de usa din casa, luati o geanta cu apa, biscuiti, eventual carti ptr copii, plecati fr. devreme spre aeroport, sa fiti cu 2 ore inainte de imbarcare acolo musai!!! Un alt sfat aici ca sa nu uit: neaparat carati carucioarele dupa voi, copilul se plimba fr. usor asa, iar la aeroport le dati la bagaje fara probleme.

 

In prima zi cind am ajuns ne-am repezit sa mincam, ca trecuse binisor de prinz, numai ca ne-am trezit fix dupa ce se inchisese "cantina" si ptr ultimii intirziati (adica dupa 16:00), asa ca n-am putut decit sa asteptam pina la 17:30 cind se dadeau covrigei, clatite, pateuri linga piscina. Noroc cu copiii nostri deloc mincaciosi (exceptie David) asa ca am stat la piscina frumusel, unde domnul Tudor a fost in culmea fericirii, nu-l mai scoteau din apa, in timp ce Luca s-a refugiat strategic in al sau carut si a urlat ca din gura de sarpe cind ne-am ambitionat sa-l bagam in piscina. Oricum Luca a tinut-o asa pina joi, cind a reusit taica-su sa-l abureasca sa intre si el in piscina copiilor (care avea 40 cm, ca sa aveti imaginea clara despre ce era vorba). Noi ne-am ofticat (normal) ca cupilul nu vrea si nu vrea in apa, dar apoi eu am decis ca tot raul spre bine, macar asa il dezbracam cind ajungeam pe mal (tot cu urlete) si apoi citeam linistita ca al meu plod nu misca cel putin juma de ora din carut, iar apoi se aventura precaut in jur, cit mai departe de apa [bang]. Noroc cu frica lui de apa ca am facut economie, ca noua ne sticleau ochii la tot soiul de saltelute/ dinozauri/ delfini/ plute etc. care se vindeau pe-acolo...

 

Primele 2 zile ne-am familiarizat cu locul, cu obiceiurile, am reusit sa ne facem rezervari la restaurantele smecherite, Tudor si David nu mai ieseau din apa, eu am terminat o carte, iar sotii nostri s-au dat cu ski jetul si caiacul ca sa se mentina in forma [greutati]. Petru merita o mentionare speciala ptr ca a fost campion si la volei, si la polo, si la cine mai stie ce, ca participa la orice il chemau aia, i-au dat si diploma (parol!), asa ca putem spune cu certitudine ca s-a intors mult mai diplomat din Turcia.

 

Copiii sint bestiali, incredibil cum au crescut si ce s-au smecherit, chiar daca nu se joaca impreuna isi mai fac de lucru, se mai uita ce face celalalt, si, cum spunea si Crisa, verifica periodic ce fac ceilalti. Acolo erau copii la greu, de la bebei de citeva luni (6-7 as zice) pina la adolescenti rebeli, erau familii cu 2-3 copii, chiar mici, oricum sistemul e fr. bine pus la punct si iti ofera facilitati ptr copii: piscine, paturi, mincare, mini-club ptr copii peste 4 ani care stau acolo in legea lor si fac diverse activitati, leagane/tobogane/casute ptr piticii nostri, spectacole seara ptr copii cu cintat si dansat (unde David era fan, toata ziua cerea acolo indiferent ce alternative i-ai fi oferit).

 

Ce faceau pe scurt copii nostri in concediu:

- Tudor: "piinica, mami, piinica!" si "inc-o data si gata" la intrat in apa [surf]

- David: copiii si spectacol, oricind si in orice cantitate, ca sa nu mai zic ca minca orice i se oferea [roker]

- Luca: "megem acasa" si nu in apa!

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Maria si Stefania!id="red">id="Comic Sans MS"> Sa fiti fericite si sa aveti parte numai de lucruri bune!

 

Bine ati venit fetelor! Foarte faina compozitia loculuisi partea a 2-a.

 

Ioana si Marox, multa sanatate!

 

Va pup.

 

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, nici nu stii ce bucurie mi-ai facut, povestindu-mi de teama de apa a lui Luca [:D]. Credeam ca Maria e singurul racusor care fuge de mare mancand pamantul. Singurul care a reusit sa o faca sa se ude putin a fost Tudor, anul trecut, dar acum nu stiu daca ar mai fi la fel de convingator.

 

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...