Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici cu fetite mici frumoase foc ! ( 2 )


Recommended Posts

szaboali chiar ma intrebam pe unde ai disparut........ma bucur ca printesa este mai bine,tu cum te simti,sper ca esti bine si tu .

La multi ani Alexia Mirunaid="red">id="size3">id="Comic Sans MS">

Si noi suntem in pregatiri de sarbatoare,miercuri face Alice 4 ani,iar sambata mergem cu copiii sa petrecem la locul de joaca,abia astept.

Va pup[pup]

 

Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristianaid="red">(20.12.2002)

si nazdravan[copil]Martin-Tudorid="blue">(22.09.2005)

poze[foto]si filmuleteid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim,eu am spor pana incepe piciul sa ma chinuie.......toata ziua se tine dupa mine,chiar si la baie vine dupa mine,doar cand doarme pot sa mai fac si eu ceva.[pup]

 

Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristianaid="red">(20.12.2002)

si nazdravan[copil]Martin-Tudorid="blue">(22.09.2005)

poze[foto]si filmuleteid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am terminat tortul printesei mele,care a iesit mai frumos decat ma asteptam va pun aici o [url="http://i140.photobucket.com/albums/r26/Gabi2_2006/SA400244.jpg"]poza[/url] Si cum Martin nu m-a lasat deloc,se vede dezastrul din jur,nu ma asteptam sa iasa ceva. Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristiana(20.12.2002) si nazdravan[copil]Martin-Tudor(22.09.2005) [url="http://www.dropshots.com/OrbuGabi"]poze[foto]si filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce tort superb!

Cum i-ai facut rochita, din fondant? De unde l-ai cumparat?

Cand va fi ziua fetitei mele mari in martie o sa-i fac si eu unul si pana atunci trebuie sa ma documentez! Asa ca te rog da detalii despre cum l-ai facut si eventual si materii prime,d-astea mai greu de gasit(papusa, probabil ca o voi lua din jucariile lor, dar fondantul pt rochita si colorantii alimentari de unde?)....

 

[;)]*********************************id="orange">[;)]

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaid="maroon">

De la botezul Teodoreiid="maroon">

Din parcul Tineretului, dar si cu altiiid="maroon">

 

Povestea nasterii Aneiid="red">

Povestea nasterii Teodorei(bb2)id="red">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Anuska

Ce tort superb!Cum i-ai facut rochita, din fondant? De unde l-ai cumparat?Cand va fi ziua fetitei mele mari in martie o sa-i fac si eu unul si pana atunci trebuie sa ma documentez! Asa ca te rog da detalii despre cum l-ai facut si eventual si materii prime,d-astea mai greu de gasit(papusa, probabil ca o voi lua din jucariile lor, dar fondantul pt rochita si colorantii alimentari de unde?)....[;)]*********************************id="orange">[;)]Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaid="maroon">De la botezul Teodoreiid="maroon">Din parcul Tineretului, dar si cu altiiid="maroon">Povestea nasterii Aneiid="red"> Povestea nasterii Teodorei(bb2)id="red">id="size1">


id="quote">id="quote">Rochita am facut-o din pasta de zahar facuta de mine,caut reteta si o pun imediat.Blatul l-am facut din pandispan ,unul normal pentru partea de jos iar pentru rochita am desenat cercuri pe hartie de copt ,4 cercuri de la mare la mic,si am pus aluat de pandispan cu punga.Iar ca umplutura am facut frisca diplomat.Daca vrei reteta am sa o pun.Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristianaid="red">(20.12.2002)si nazdravan[copil]Martin-Tudorid="blue">(22.09.2005)poze[foto]si filmuleteid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reteta la pasta de zahar,pe care sa stii ca am lucrat-o foarte usor a iesit foarte buna.Colorant am folosit lichid(rosu)si l-am pus in apa in care am pus gelatina la inmuiat,deci a iesit toata pasta roz.As fi vrut sa fac si pasta alba dar a iesit destula si nu am mai avut nevoie.

Reteta:

"450 de grame (atentie nu zahar tos facut pudra de voi in robot ci zahar pudra cumparat pentru deoarece contine amidon care e indispensabil pentru reusita acestei paste) amestecat cu 30 ml apa, 5 gr gelatina, 50 gr glucoziu. Reteta apartine tot prietenei mele.

Se pune gelatina in apa, se lasa sa se umfle, se pune pe foc ca sa se dizolve si se adauga glucoziul. Nu trebuie sa fiarba, trebuie numai sa devina lichid. Se amesteca apoi cu zaharul si se lucreaza ca un aluat, daca se lipeste se adauga zahar, daca e prea tare se adauga apa, se lucreaza ori cu zahar presarat mereu pe masa de lucru ori cu amidon, asta ca sa nu se lipeasca"

 

glucoziu= am cumparat o tableta de glucoza pe care am topit-o si a iesit f bine

Este luata de pe culinar.Spor la treaba .

 

 

Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristianaid="red">(20.12.2002)

si nazdravan[copil]Martin-Tudorid="blue">(22.09.2005)

poze[foto]si filmuleteid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersic de detalii! Mai am o intrebare, tableta de glucoza avea 50 de gr (cat e nevoie glucoziu) sau mai mult\putin? Poate testez pasta de Anul Nou ca sa am mana formata.... :)))

 

[;)]*********************************id="orange">[;)]

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaid="maroon">

De la botezul Teodoreiid="maroon">

Din parcul Tineretului, dar si cu altiiid="maroon">

 

Povestea nasterii Aneiid="red">

Povestea nasterii Teodorei(bb2)id="red">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anuska in reteta scrie 50 gr. de glucoziu,eu am topit o tableta de 50 gr.E o idee buna sa incerci pasta de revelion,eu am facut-o pt. prima data ieri la tort,am sa pun poze diseara,daca am timp,cu tortul impreuna cu sarbatorita.Abia astept sa ii vad reactia[;)]

 

Gabriela[hippi] mamica de printesa[zana]Alice-Cristianaid="red">(20.12.2002)

si nazdravan[copil]Martin-Tudorid="blue">(22.09.2005)

poze[foto]si filmuleteid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...