Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Inca o viata in Emiratele Arabe


Recommended Posts

'neata! ... prin zona Nici nu stiam ca poti face viza la prieteni. Oare legislatia o fi aceeasi in toate emiratele? Eu ma gandeam sa la fac rezidenta la ai mei parinti, ca s-au oferit sa stea cu Adam vreo 6 luni aici, numai ca astia cer garantie de persoana 5000 dhs plus alte taxe si asig. med. (binevenita de altfel la varsta lor), daca le fac viza pe 3 luni ne costa avioanele de ne usuca. Nici nu stiu cum e mai bine si trebuie sa decid in curand. Cu umiditatea stau inca bine, ca-s mai mult in casa, cel mult pana la mall...mey, o peroada mai proasta sa nasc nici ca se putea, la inceput de canicula. Vremea buna o sa vina cand sunt la servici, sa ma oftic nu alta. Am pus niste poze cu bb aici: http://picasaweb.google.com/maiiunie2008 , daca vreti sa ne vedeti. anca mami de [baietel]bb Adam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sa va traiasc facau! sa creasca mare mare mare Aici se poate sa faci, cica nu e voie, dar deh au nevoie de turisti sa mai lase dolarei pe aici. dar legea nu stiu decand va intra in "vigore" 5000 dh, pt rezidenta? sau ce fel de viza? parca numai angajatorii lasa garantia asta pt viitorul angajat ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
Buna. Poate putin off topic, insa cu scuzele de rigoare, uitati despre ce este vorba: Recent, am primit o posibila oferta de munca de la un recruiter din zona UAE (Executive Solutions ME). Din cate am inteles, mi-au vizualizat CV-ul pe bayt.com si au decis sa ma contacteze. E-adevarat ca mi-am postat CV-ul pe acel site insa optiunea formulata de mine era pentru o alta categorie de job-uri, idee in care mesajul primit de la acest recruiter m-a surprins un pic. M-ar interesa asadar cam cum se pun problemele in formularea unui raspuns, si care ar fi punctele "sensibile" de atins in discutarea semnarii unui contract de munca cu o companie din Abu Dhabi. Mentionez ca am formulat un raspuns protocolar propunerii, in care mi-am exprimat interesul generic pentru job-ul in discutie si am solicitat mai multe informatii, insa nu am obtinut foarte multe detalii si deocamdata ma abtin de la a continua discutia pana in momentul in care nu definitivez o scurta investigatie pe cont propriu care sa ma lamureasca intr-o oarecare masura in legatura cu problematica ridicata de semnarea unui contract de munca specific UAE, la care se adauga restul amanuntelor legate de relocarea cu familia in zona, de posibilitati / oportunitati de crestere si educare a copiilor s.a.m.d. I aceasta idee postez aici si astept cu deosebit interes orice informatie care m-ar putea ajuta. Numai bine tuturor si Sarbatori Fericite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...