Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Inca o viata in Emiratele Arabe


Recommended Posts

draga ANA eu alegerea am facut-o deja si niciodata absolut nu imi bat sotul la cap cu probleme de genul asta. desi recunosc ca pana acum am reusit sa ajung in Romania la fiecare 6-7 luni, iar asta nu va mai fi asa usor de realizat de acum inainte, cu 3 copii mici pe avion...Si apoi, dupa cum am mai spus, ma simt mult mai in largul meu de cand am copila, adica macar ma pot plimba in voie atat cat permite si caldura. sa spunem ca m-am adaptat deja. Vicky mami de Elissa , [gravi]cu gemeni 39+ [fetita] [fetita] http://picasaweb.google.com/nickydrag/BestOfElissa jurnalul Elissei - http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=103718 viata mea in Emirate - http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=103958
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vicky,cu putin timp inainte ti-am citit si eu jurnalul si bineinteles am ramas impresionata de talentul tau de naratoare si rabdarea/luxul de amanunte cu care relatezi despre Emirate si viata ta. Am observat ca nu ai reusit sa te acomodezi deloc aici si ai un dor de tara foarte intens. Nu trebuie sa te simti vinovata si nici sa iti ascunzi sentimentele si bineinteles nici impresiile negative despre Emirate Nici tu,nici adiereamarii nu meritati sa fiti puse la zid pentru ca parerea voastra difera de cea a majoritatii in ceea ce ma priveste,impartasesc punctul de vedere al initiatoarei topicului(rhea)si pot spune ca ma simt in Emirate ca acasa si in cei 6 ani de cand sunt aici nu mi s-a intamplat sa fiu jignita,umilita,nu s-a uitat nimeni urat la nimeni,nu am avut experiente negative. Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI DIN ROMANIA ! E atit de frig acasa , si ninge asa de frumos ...si ce frumos e Craciunul pe la noi ! Am incercat anii trecuti niste seri romanesti de Craciun in Emirate dar chiar daca am colindat si am mincat sarmale, vinul fiert nu s-a potrivit deloc cu clima , iar mirosul de brad si atmosfera de sarbatoare a cam lipsit . Asa ca ma bucur ca am petrecut sarbatorile in tara si mi-am adus aminte cum se colinda si cum se merge cu Plugusorul. Va doresc tot binele din lume tuturor si implinirea tuturor dorintelor acum la inceput de an ! rhea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Fetelor, voi stiati ca Bush e in vizita in Emirate? De 2 zile, maine merge la Dubai. La angajatii de la ADNOC-ul de vis-vis de Emirates Palace le-au dat liber, la toti...norocosii. Si cica si in Dubai nu se lucreaza maine, e adevarat? Ma miram ce tot ne zapacisera cu elicopterele de cateva zile, baziiau zi si noapte. Ma prindeam daca aveam o zi off, dar nah...ca fuse in week-end. Si venii si ploaia deodata cu el...o fi semn bun?[:D] anca [gravi] 19+ [baietel]bb Adam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ramine bushu fara benzina, cine-i mai pune? Ca le-au datara liber..Sau le aduc camile?[:D] Si l-au lasatara sa se joace si cu soimul regal, poate vineaza si el frun iepure...Si cred ca ploaia fu stirnita de prea multe elicoptere[8D], ar fi bine sa practice mai des treaba, poate inoveaza un nou dans al "paparudelor"[;)][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...