Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Inca o viata in Emiratele Arabe


Recommended Posts

Noi vom ajunge ca turisti pentru cateva zile in Dubai. Strict ca turisti insa citind ce ati scris pe aici mi-a cam pierit entuziasmul... cam de tot... In fine, asta e.

 

Sincer peceam un grup de 4 familii si stam 5 zile. As fi vrut sa vedem cat mai multe, vreau si shopping si mai ales vreau sa ma odihnesc putin ca nu mai am putere... atat cat se poate normal...

Vreau sa iau o camera video performanta pentru sotul meu - e cadou deci mergand impreuna nu vreau sa o vada pana acasa!- si sa luam verighete noi... si cadouri pentru cei de acasa si nu in ultimul rand vreau in piata de textile pentru ca in mai cunun si vreau sa fac cadou pentru mireasa materialul rochiei si nu in ultimul rand pentru mine sa imi iau ceva deosebit... daca tot ajung sa imi dau la facut rochia si ma accepta cu materialul meu la atelier macar sa fie ceva deosebit! Cu adevarat deosebit...

 

Unde ne recomandati sa mergem in materie de shopping pentru cele de mai sus... am citit cate ceva dar nestiind decat engleza... poate puteti fi mai exacte.

 

Nu sunt prea mare admiratoare a arabilor din pacate si nu cred sa devin vreodata... dar as vrea sa nu fac gafe in tara lor...e chiar recomandat...

 

Va multumesc.

 

"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

 

[:D] VOTATI,VOTATI! desi sigur cele mai multe dintre voi nu stiti pentru ce se voteaza (nu in [:-)))] Emirate),cu cine,pentru ce dar nici nu [^] are importanta ,important e ca se voteaza si sunt interese "foarte"mari la mijloc

 

deoarece s-a ajuns la RE-VOTARE id="red">va imaginati ce BALAMUC [alcool] s-a iscat deci va invit la vot (nu neaparat poza mea -emotia copilariei (o gasiti la [bis] semnatura)ci mai ales poze superbe care raman nevotate pentru ca mamicile nu au timp sau nu doresc sa iasa in evidenta in schimb poze nu prea bune sunt votate cu maxim de stelute pentru ca mama stie sa dea din coate sau si pentru ca are multi prieteni [cool] dintotdeauana

 

daca inainte am votat cu drag toate cele 550 de poze acum nu o mai pot face deoarece...

 

de data asta insa avem doar 50 de puncte de distibuit - cam greu... dar...[bicla] incercam [pup]

 

Traiasca obiectivitatea si dar si subiectivitatea! [bere]

 

 

 

 

 

Cu gandul la [:)] copilarie traiesc din plin [9cer]emotia copilarieiid="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In sfarsit am gasit si eu forumul emiratenilor romani

 

Am votat! dar sa si terminat, pe cand castigatorii marelui premiu?

 

ei fetelor, cum suportati caldura, 36 de grade si inca e aprilie [alcool], dar trecem si peste vara asta, caci doar au fost si altele, Mie una am impresia ca pe vara ce trece e din ce in ce mai cald si sufocant, unde mai pui ca nu poti purta o fusta mai scurta sau o bluza mai decoltata ca esti luata in vizor.

 

Pupi!

 

------------------------

Someone's pleasure is another's pain!

Alergic at stupidity.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Annie80

In sfarsit am gasit si eu forumul emiratenilor romani


id="quote">id="quote">[:D]e si nu prea e -caci oficial nu ne-am adunat - desi de aici am aflat si eu multe in leg.cu caldura -cald si foarte cald - iti imagienzi ca picnicul cu tedi bear a fost tinut de fapt in sala de clasa nu pentru ca era cald afara caci asta se stia si de organziatori ci pentru ca mamele nu au tinut cont de faptul ca picnicul va fi tinut afara si au sosit incarcate ca ...Mos Craciun desi ideea era ca copii sa imparta mancarea cu [:D] Tedi deci adu'ceva acolo in plus caci e picnic dar nu exagera (am inteles eu -dar poate ca nu bine)[:D]cert e ca as fi mancat si eu din ramasitele tortului de 2 kg.si Teddy Poo (disney) [pofta]iar cu bluzite decoltate,minijupuri - de le ducem dorul - dubai/Abu-dhabi caci altfel lumea [V] imaginatie bogata mai cu seama de esti nou veniteu imi pot permite experimente caci lumea ma cunoaste [^] de bine si de as purta bikini-jeansi (apropo ultimul racnet)lumea m-ar trimite la ospiciu crezand ca am capiat - desi poate chiar i-as purta la o adica -de as fi [ispita]Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[;)] ne intalnim la Supereve din Emirate?

pentru liniste -caci aici prea mare aglomeratia - nu e de rau dimpotriva dar lumea e interesata de Burj al arab,aur,masini,seici iar problemele noastre chair par nesemnificative [:D]

 

Cu rabdare si perseverenta limita e cerul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca iti trimit eu vreo 20 de grade, mai pune si Luna vreo 20, si ai pe total 40. Nu vreau sa fiu rea mie imi place la nebunie caldura si soarele, abia asteptam primul craciuun la maneca scurta si sa scap de zapezile din romania, dar aici cu umiditatea asta ridicata.....[drac] Luna , iti scrisem pe privat dar inca nu sunt sigura ca ai primit mesajul, (imi aparuse o eroare si nam vrut sal retrimit din cauza ca, daca era trimis sa nu te spaia o pauzasc si sa ma [box] nu gasesc subectul de care spui cat de fuste, mai port dar nu foarte scurt, iar daca e prea scurt port itari pe dedesubt, nu cred ca ar zice lumea ceva, dar cand vad o gramada de lume care se uita si se uita ....si ir se uita [bang] prefer sa nu le dau motiv sa se uite ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am invatat si eu ceva _ deci ursul Teddy - amuzanta ideea nu zic...dar cand lumea face foto la un panou "oarecare" al scolii - desi util Cum ne spalam pe mana corect! imi vine sa imi iau bagajul si sa plec unde? chiar nu stiu - in Canada frig,SUA se fura,violeaza copii + imi place sportul si se reprofileaza aia cu Smiley face in blood si ma omoara,Australia departe,in Romania sunt unguroaica,in Ungaria secui,aici "doar" roman si nici nu era problema acum 6 ani caci Roamnia nu era cunoscuta prea bine -dar acum cu unele afaceri in floare roamancele ca rusoaicele - si saracele chiar sunt cool caci lucreaza ca inginer,arhitecti,piloti,stewardese dar si ca dansatoare din buric de trebuie si culmea lumea retine doar pe cele bine dotate [:D] fizic Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...