Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici/tatici din Timisoara (9)


Recommended Posts

Neata fetelor [:)]

 

Giulia, ce smekera esti tu cu laptopu' tau [bis] [:D]

 

Giova, unde in Italia ati stat / vreti sa mergeti ? [:)]

 

Ana, asa am auzit si eu, ca preturile is cam mari in Heaven... Chiar daca neamtzu' a zis ca e ieftin, fatza de cum e pe la ei [:D] Oricum, nu te lua dupa faza cu "reuniunile de serviciu", ca ei faceau "reuniuni" de-astea si in D'Arc, si pe terasele din Unirii deci...

 

Gabi, asa e, zmotocim noi barzoiu' ala daca nu poposeste la Miro [titanic] (asta a fost singurul pasaroi pe care l-am gasit in lista [:D]) Imi pare bina ca n-a fost chiar groaznic la institalii si ca se simte bine [pup] poate mai apare si pe la noi la o barfa [:D]

 

Iar chestia cu indemnizatia pe sistem nou mi se pare o magarie [haibat][haibat][haibat]

Eu n-am auzit nimic despre asta, decat de la voi, deci intreb: s-a aprobat deja? Sau e proiect de lege (caz in care speram ca o sa fie respins) ?

 

[pup]

[biz]

 

hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Io abia acum am observat ca s-a mai scris cate ceva [:I] si ca e vorba de un proiect de lege...

 

Doris, multumim pt. link [pup]

 

Gabi, eu te sustin 100% in orice demers [:D] Iesim in strada, daca e necesar [dc]

 

Giova, poate nu se aproba proiectul de lege...sa speram...

 

Citesc articolul si revin

 

[pup]

[biz]

 

hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele....sau poate nu e asa de buna pt mamicile de 2006 daca se aproba legea asta...naspa...astia nu sunt normali...au promis marea cu sarea ca sa-i alegem si acuma sunt mai rai ca aia din PSD... adica creste tva ...scade indemnizatia...si se mira ca vor sa plece tot mai multi romani in strainatate....[canada][EU][usa]

Na hai ca m-am descarcat un pic...

Mirona sper ca te simti bine...si asteptam vesti bune....

Gabi nu te enerva ca nu e bine pt bebe...daca poti...

Giova cu te sinti astazi? Mai ai greturi? Eu ca sa scap de ele inaite sa ma ridic din pat ciuguleam un biscuite...La mine a mers

Giulia...te lauzi cu laptopul hhhhmmmm....bravo tie! Cum e din nou la lucru?

Anda...felicitari am citit la Femina intim.... tu ce regim tii?

 

Fetelor Deian a scapat de injectii...dar doar pentru ca a facut niste bubite de la ele asa ca niste pete rosii pe langa urechi si pe gat...e posibil oare sa nu fi tolerat injectiile? Abia pe la 5 merg cu el la pediatra....Sper sa nu fie ceva nasol...ca abia am scapat de una ca sa ne loveasca alta...eu sunt ca un Zombi...

Pt. mine Zanoni e OK...bine ca terasa e mare...abia astept...sotiorul ma tot intreaba cand ma mai intalnesc cu voi ca sa ma mai destind si eu un pic..m-am simtit f. bine la Poli cu voi....

 

 

Simina si Deian

Varsta lui Deian

Ingerasul nostru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum ma simt mai bine.

merg in 2 min. acasa, ca am pauza de pranz (12.30-14) si pap spanac cu oua.

abia astept ca mi-e fomica rau.

 

In ceea ce priveste legea nu ma zbat, ce-o fi o fi.

Vad ca tot mai rau e.

noi i-am ales. no comment.

 

ALBI am fost la studii in Trento, in nordul Italiei.

 

GIULIATM felicitari pt. noul laptop. sa-l stapanesti sanatoasa. Cum e la munca?

 

 

Gio,Clau & bebe

gio si bb 11+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Daca pana acum puteau beneficia de indemnizatie doar persoanele care cotizasera la bugetul asigurarilor sociale 10 luni inainte de nastere, potrivit proiectului de lege vor primi acesti bani toti cei care au copii mai mici de 2 ani" (sursa: http://www.jurnalul.ro/articol.php?id=1118)

De unde inteleg eu ca nu doar cei care au lucrat si nu au cotizat la bugetul asigurarilor sociale primesc noua indemnizatie, ci si cei (cele) care nu au lucrat vreodata in viata lor, dar fac copii in loc de liceu [bang] Cu alte cuvinte, astia "iau de la unii si dau la altii". Adica ce conteaza ca unu' lucreaza 10-12 ore pe zi (pt. un salariu satisfacator, intr-adevar - dar stim cu totii ce inseamna o astfel de viata), cand vrea sa aiba un copil, primeste acei nici 3 milioane / luna, ca doar trebuia sa puna de-o parte in timp ce lucra, daca vrea copil nu? [haibat][haibat][haibat]

 

(E, intr-adevar, ciudat ca nu se poate face distinctia intre cei care au lucrat la negru si cei care n-au lucrat deloc...)

 

Mi se pare o aberatie mare cat China [V]

 

Si ca tot venit vorba de "bani de la stat" - de la ce varsta a copilului se primeste alocatia? Si cat mai e? Ca de 4 ani sunt in urma... [:D] Oricum "pe vremea mea" era destul de jenanta suma lunara...

 

[pup]

[biz]

 

hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia],

Huooooooooooooooooooooooooooo! [xx(][batcap][8][bruta][haibat][b)][toanerele[zz]Asta-i pentru guvern sau mai bine zis pentru cel care a fost cu ideea unui asemenea proiect de lege.

Cica nu am voie sa ma enervez si sa ma stresez cat timp sunt insarcinata, dar si dupa ce nasc, vai de mamele lor: de nu-i bag si scot............! Na ca m-am mai descarcat!

 

Va rog nu mai scrieti asa mult ca m-a rugat Brigi sa-i listez discutiile cu voi. Pai in ritmul asta..................!

 

Giulia: Daca nu faci poza cu laptopul degeaba? Asa si eu pot sa spun ca am un comp super performant si cand colo...........[:-)))]!

 

Gabirus: Organizeaza tu mitingul, ca eu vin cu rosii si oua clocite [;)]!

 

Miro: Sa auzim ca-i cu ochi! Vezi daca ti-am tinut pumni si eu si bb. Na fost chiar asa nasol[pup]! Sa-mi spui cand sa-i tin ca sigur vine barza! Daca nu prind una si cu forta o trimit![;)]

 

Ana: Cand o trebui sa nasc, vin la tine sa-mi spui data. Ca asa ai facut si cu Amutza si uite ca s-a adeverit! S-a scapat draga de ea!

 

Deci, eu si Brigi suntem pe lista! I-am zis ieri de inghetata, la ea nu conteaza locul si ora, daca-i vorba de inghe [pofta]!

 

 

[pup],

Mary 28+

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giova, eu am fost acum cativa ani in Italia, intr-o excursie, si mi-a placut la nebunie [olala] Asta poate si din cauza ca ma intelegeam bine cu cei de acolo si eram printre putinii din grup care stiau bine italiana si comunicam intens cu gazdele [:D] Mi-as dori si eu sa mai merg [il]

 

Simina, oare bubitele alea n-or fi de la caldura? Nu stiu, zic si eu, ca zonele par a fi totusi cele in care un copil transpira destul de usor... mai ales pe gat... Intreaba pe tanti pediatra, ca poate nu sunt de la injectii. Dar sa inteleg ca nu e gata tratamentul si ar mai fi avut nevoie de injectii?

 

[pup]

[biz]

 

hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baaai ma exasperati

voi alta treaba n-aveti? toata ziulica pe forum? aveti un debit de ma omorati. iar n-am apucat sa citesc tot.

eu imi pregatesc plecatu la mare...nushtiu care bucata din casa sa o las si care sa o iau....n-avem decit o masina, u know si cred ca mi-ar trebui un tir. in rest, mai o cura de slabire, mai un festin pe cinste.

giulia mama te-ai dotat cu pantalonii aia? eu stau 3 ore pe zi cu ei de-l disper pe cosmin ca las balti prin casa [:D]

mitzuka draga, numai eu stiu ce regim tin...hipocaloric ar trebui sa fie dar o dau in bara rau de tot cu abaterile si nu-mi pare rau [batcap]

pupici

 

anda & bb edi

http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

am aparut si eu. Acum le inteleg si pe fetele care intra mai rar si au de citit atat de mult din urma.

Nu am intrat ieri ... din motive de cearta cu al meu Dani. L-am pus sa deschida DC si sami zica noutati e la voi.

- Tu nu vezi ca nu e nici una? Numai tu pui atata suflet in forumu asta. Altele mai au si casa si masa numai tu ... nu ai decat forumu. Poti si tu sa faci ceva moderat, fara a-l duce la extrem?

Am decis deci sa stau cuminte si sa nu va scriu ... oricum v-as fi ingrozit. Acum sunt mai bine si am revenit.

Sunt home ... daca ma simt si maine rau ... atunci sun pentru medical ...daca nu iau din concediul meu ca am 30 pe an si-mi raman de fiecare data zile neluate.

Eu atat vreau sa va spun: cu mici exceptii, id="red">BUCURATI-VA CA ATI RAMAS NORMAL/USOR/fara tratamente si dureri! BUCURATI-VA!id="red">id="size2">

 

Am intrat pe la 5, m-a rezolvat ... si am mai stat o juma de ora intinsa. Dureri am avut, mai mari ca la menstra. Intinsa stand m-au luat valuri, mai mari si mai mici de durere. Cica cat de tare te doare atat de infundate au fost.

Sper sa ovulez luna asta si sa nu mai fie nevoie de inca una luna viit. ca iar ma sui pe pereti.

De indemnizatie nici nu ma agit ca oricum socotesti ... tot in 2006 voi naste. HO!!! DEMENTO! Stai intai sa ramai.

Cu intalneala ... eu zic cam asa: nu e nevoie de nici o inghetata, pizza sau mai stiu eu ce. Noi mergem oriunde numai sa ne intalnim una cu alta. Putem trage o vizita scurta la o inghetata (sau o putem papa la cornet).... dar de stat ... sa stam undeva gen terasa in Unirii unde poti misca mesele a.i. sa ne vedem cu toatele, sa ne auzim si sa putem sa ne cunoastem mai bine.

Hai sa fim serioase: cine a venit data trecuta acolo pentru pizza? Nu-mi ardea mie de pizza ci de voi sa va cunosc ... putea fi intalneala si la gara.

 

Hai ca mai vorbim. Am stat deja prea mult pe scaun si ma doare [pup] si va multumesc ca ati fost niste dragute facandu-va griji din partea mea.

 

 

 

Miroid="Script MT Bold">

id="blue">My tickerid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...