Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (56)


Veve

Recommended Posts

Raspund si eu repede la ce am reusit sa citesc, ca Doamne!, nu mai fac fata. Cum nu intru o zi pe DC, mai apare cate un capitol...Iar eu nu pot ziua decat daca renunt la curatenie, caci numai cand doarme piticul pot sa fac si eu cate ceva.

Nu stiu daca voua vi se intampla, dar eu cateodata simt ca nu mai fac fata...si piticu' si taticu vor sa pape in acelasi timp, asta micu face mofturi la mancare si fugi si mai fa-i altceva, tati striga ca mai vrea paine sau nu-stiu-ce, Dani urla ca nu-i place sa stea in scaunelul de la masuta...si uite asa fug eu de la unu la altul, iar de mine nici nu mai poate fi vorba.Poate si de-asta mai am doar 3 kg de dat jos pana la greutatea de dinaintea sarcinii.Acum, slava Domnului, doarme piticu.

 

Ramona, felicitari pt autoritate, incerc si eu, dar fara prea mare succes. Ce e grav e ca EU nu pot sa-l las sa maraie, ca mi-e mila de el. Si s-a invatat un super-razgaiat.

 

Pufy, la fel patim si noi cu trezitul noaptea. Eu nici nu dorm in aceeasi camera cu el, ca am zis sa-l invat singur, asa ca de 4-5-6 ori pe noapte sunt la el, ca se ridica in picioare si plange, nu maraie. Eu ii dau apa, cred ca i-o fi sete, ca altfe nu ar bea. Dar nu e suficient, mai trebuie luat si in brate, leganat...Nu stiu cand s-or " maturiza" si bebelusii nostrii.

 

Danina, imi pare tare rau de Diana ta si de sperietura pe care ai tras-o.Nici nu vreau sa-mi imaginez. Multa sanatate Dienutei.

 

Aissa, dr Stanciu este aproape? Pai inseamna ca suntem vecine, ca si de mine este aproape. Unde mergi la plimbare, poate ne intalnim si noi.

 

Si acum pt toti bebelusii KKciosi, adica pt mamicile lor. Nu am auzit pe nimeni sa spuna ceva despre complexul de vitamine B. Eu stiu ca dupa o vreme de KKceala, e bine sa le dam 7 zile o lingurita de Vitamina B Complex pt refacerea florei intestinale si pt a impiedica revenirea diareei in perioada imediat urmatoare. Eu i-am dat lui Dani si nu a mai avut probleme.

 

pupici, ca fug la treaba

 

irina si BB Daniel

http://community.webshots.com/user/irinaciurla

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mihaela, succes cu hemograma. Sa iasa bine de data asta.

Cum te-ai descurcat cu bebelina in piscina daca vroia numai in picioare? Mie imi este frica de asta de nu se poate. Sigur o sa vrea sa stea numai in picioare si nu stiu ce as putea sa-i fac.

 

Aissa, La Multi Ani! si multa fericire alaturi de sotiorul tau.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, eu stiu ca are cabinetul vis-a-vis de Policlinica Malcoci. Eu stau la Petre Ispirescu, chiar peste drum de Bolintineanu.

De plimbat....merg in porcaria aia de parc Sebastian unde o sa fie putina umbra cand o plimba fi-mea pe copiii ei.... Dar in Carol mi-e greu sa merg cu tamvaiul....Dar daca stai in zona trebuie sa ne vedem neaparat. Zii si tu unde stai. Ca eu de exemplu merg spre mama (care sta in Ferentari la blocurile vechi) si trec ori pe Telita (unde sta si soacra-mea) ori pe Dunavat.

 

Si de curiozitate m-am uitat la pozele tale, sunt pe albumul cu nunta si sunt sigura ca sotul tau a fost prieten (sau vecini) cu al meu in copilarie. Oricum mi-e cunoscut. Maine cand imi vine omul acasa ii arat si lui pozele ca mi-e cunoscut chipul....Sigur stam aproape una de alta!

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of mai fetelor ca tare grea este viatza asta.Sunt tare suparata[q][q][q][q][q]

Duminica seara o prietena si colega de serviciu a avut accident de masina ,a intrat un tampit in ei si i-a impins in masina din fata lor si i-a facut praf....dar cel mai dureros este ca aveau baietelul lor de 1 an jumate,Andrei Sasha, in spate si a fost lovit rau la capusor.L-au dus la spital dar inimioara lui nu a facut fata dureri si A MURIT[q][q][q][q][q].L-au tinut in spital pana azi .Acum o jumatate de ora am vorbit cu mama lui SI IL ASTEPTA SA-L ADUCA ACASA.Nu va pot spune cata durere si disperare....si cata suferinta poate fi[q][q][q].De ieri dimineata plang in continuu si nu-mi pot reveni[q][q][q].S-au chinuit mult ca sa-l aiba(dupa mai multe sarcini pierdute) si au facut tot posibilul sa-i ofere totul.

Este dureros ceea ce s-a intamplat......Nu am cuvinte[:(][:(][:(][:(].

Ironia sorti este ca tocmai a aflat ca este insarcinata(vroiau si al 2 bebe).......saptamana trecuta ne anuntase ca abia asteapta sa faca testul si acum........of of of viatza asta.

Vreau sa va rog din suflet, [ruga]sa va rugati alaturi de mine si de toti cei ce ii cunosc pe Tatiana si Cristian ,doi parintii indurerati si tare tristi sa aiba fortza si putere sa treaca peste mare durere ce s-a abatut peste ei si sa fie tari ptr bebele care o sa le vina.Iar pentru puiutul mic si dulce,Andrei Sasha sa-l i-a Doamne Doamne la El si sa-i vegheze pe parinti lui de acolo de sus cu drag.

 

DUMNEZEU SA-I FIE ALATURI SI SA AIBA GRIJA DE EL SI SA LE DEA PUTERE PARINTILOR LUI.[ruga][ruga][ruga]

 

Imi pare rau fetelor ca v-am intristat si pe voi dar m-am gandit ca daca ne rugam toate pentru bietii parinti ,rugamintile noastre le va alina sufletele.Chiar daca nu-i putem ajuta altfel, macar sa ne rugam ptr ei si sufletul puiutului lor mik.

 

id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniver, Doamne mi s-a facut pielea gaina pe mine cand am citit. Am un nod in gat de nici nu imi vine sa zic nimic.[q]

 

Dumnezeu sa il aiba in paza. Ne rugam pentru indureratii parinti.

 

Cand ma gandesc ca maine trebuie sa mergem sa ne luam si noi masina, parca imi vine sa o las acolo.[q]

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

Aissa, nu mai zi de batranete si de babe, ca si eu is cu vizigotu' sl batran din 90.... phiii, ce de vreme trecu, si totusi parca fuse ieri. Ce ti-e si cu amoru' ista! [olala]

 

Casa de piatra tuturor ce serbeaza ceva cu jumatatea lor zilele astea, sa imbatraniti impreuna si sa fiti fericiti.

 

Mihaela, nu asa se face, ce convingere, ce lobby... nimic, se ia omu de mana,s e duce in cora si se compara preturile... atunci sa vezi ce repede aproba pozitiv. [;)]

 

Frosa, care va'zica asa, io ma vait si voi va radeti.... hm hm .

 

 

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniver - Multa putere parintilor si ne rugam pentru ei.Copilul sigur va fi in grija Domnului de acum.

Eu dupa povestea asta nu mai sunt in stare de nimic.

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniver [q] sunt sigura ca micutul Andrei este un ingeras care va veghea de acum asupra parintilor lui indurerati si a fratiorului/surioarei care din pacate nu o sa poatea sa-l cunoasca.

Dumnezeu sa le dea putere parintilor.....

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...