Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (56)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Of Doamne, intru sa mai dau un ultim refresh inainte sa iesim afara in parc si citesc despre micutul Andrei Sasha si incep sa lacrimez...uneori viata nu e dreapta dar numai Doamne-Doamne poate sti ce destin avem fiecare pe lumea asta!

Ma rog ca Andrei, ingerasul sa vegheze asupra parintilor sai si a fratiorului/surioarei ce va veni pe lume si iubitii lui parinti sa treaca peste tragedia aceasta desi nimic nu va mai fi cum a fost!

 

Iulyp, scaunul din Cora il gasesti aici

 

Aissa, multumesc de raspuns...ufff, noi chiar vrem sa facem un bb2 la anul si se pare ca ma va afecta din punctul asta de vedere. Oricum, sanatos sa fie bebe ca peste celelalte sigur vom trece!

 

Irina, eu pe bb-le mare (adica tati) l-am trecut la coada. Adica hranesc bb si ori face el sa mancam ori trebuie sa astepte sa termin cu bb-le mic. Si daca nu vrea nici una nici alta, atunci sa manance paine goala si gata. Eu n-as putea sa le fac fata in acelasi timp si nici nu mi-as dori [:D]!

 

Ellen, cam greu cu piscina...A stat ea ce-astat in fund si alerga dupa mingiile din piscina dar apoi nu a mai vrut decat in picioare si sa se aplece sa rupa florile din jur. Ce faceam eu? Stateam in fund langa piscina si pazeam maimuta. Aaaa, faza draguta a fost ca prin apa incepuse sa mearga in 4 labe si la un moment dat se apleaca fata mea si incepe sa bea apa precum cateii direct din piscina...pana s-o ridic eu a luat cateva guri de apa....dar e sanatoasa tun [:D]. Asta ca sa stii la ce sa te astepti!

 

Mina, ce m-ai distrat....buna metoda ta si sigur da rezultate!

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 9 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Daniver ingrozitor! Mi s-a facut pilea de gaina! Dumnezeu sa ii aiba in paza si sa-i ajute sa treaca peste nenorocirea asta cumplita!

Nu cred ca exista ceva mai groaznic si, eu personal, nu cred ca as supravietui. Asa ca ma rog pentru parinti sa lea Domnul putere sa traiasca mai departe!

 

 

 

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

 

POVESTEA BEBELINEI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andora merci!

Iti dai seama ca am nascut la acelasi spital in aceeasi zi? Ne-om fi vazut pe acolo ...

Tu in ce aripa ai fost? Eu in aia cu coridorul cu desene frumoase pe pereti ... cred ca A2!

Chiar ieri am citit povestea gogosicii tale si ti-am raspuns acolo ca mi-au dat lacrimile citind-o, mai ales ca mi-am dat seama ca la ora la care to o vedeai prima data eu ma pregateam sa nasc! Si cand te gandesti ca eram alaturi!

 

 

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

 

POVESTEA BEBELINEI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, hai ca m-ai mai inveselit putin. Parca mi-o si inchipui pe Alexia luand cateva guri de apa din piscina [:D]. Ofofof...daca tineai fata nebauta[:D]

 

Eu am fost ieri la Municipal sa vad un bb mic. Chiar in aripa aia frumoasa cu desene. A nascut o colega un baietel de 3.650kg, Daniel Andrei. Cand l-am vazut cat de mic era, nu-mi venea sa cred. Parca a trecut asa de mult de cand am nascut.

 

Saptamana trecuta a nascut si sotia unui verisor, tot un baietel de 3.600kg, Ioan, dar din pacate pe el nu am ajuns sa il vad pentru ca sunt tocamai la Iasi.[:(]

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniverid="red"> Dumnezeu sa il aiba in paza pe ingeras e cumplit ce s-a intamplat. Cand mergem la drum lung dam peste tot felul de tampiti cu masina ca imi vine sa ma cobor si sa ii omor eu cu mana mea na ca m-am enervat rau.

 

[dual] Multumim pt gandurile bune. Astazi am fost la spital la dr. Stanciu si ne-a dat tratament cu aerosoli de gentamicina, dexametazona si ser la aparat cate 15 min tin sa va spun ca e groaznic nu sta deloc cu masca pe fata insa am gasit o metoda doar cand doarme astea 4 zile vor fi un chin. Ne-a mai dat si karvol, peritol si sterimar pt nas sa vedem daca trece ca imi vine sa imi iau campii cand o aud cum haraie.

 

Aissaid="red"> noi cred ca la el o sa mergem numai ca in spital e super aglomerat insa la cabinet daca spui ca e pe langa tine venim in zona.

 

Mihaelaid="red"> multi ani inainte si noi sarbatorim in iulie pe 6 face 30 ani tati si pe 7 cei 4 ani de casnicie asa ca petrecem pe litoral.

 

Noi plecam duminica dimineta si daca tot sunteti pe acolo dati-mi un nr ceva???

Eu stau in Eforie Nord la Astoria dar ne plimbam si in alte statiuni.

 

Elyaneid="red"> eu i-am luat piticei un costumas de baie tare simpatic insa ff piperat la pret noroc cu tati ca eu nu dadeam banii pe el. Chiar daca e asa mica sa isi arate si ea tatele pe acolo [:D]. O sa pun poze cu el.

Pt tine gasesti peste tot am vazut ceva dragut la jolidon in Carrefour acum depinde de ce vrei tu.

 

 

Acum fug ca trebuie sa vina comanda de la bebelusultau si sa ajung acasa.

 

pupici

 

 

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

PAULA - DIANA[foto] NOI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai si eu am pielea de gaina..... Doamne oare ce motivatie au tragediile astea? Oare ce justificare le-ar da Dumnezeu?Inainte sa nasc ma durea sufletul cand citeam de asa ceva, insa acum parca mi se rupe la propriu.... si nu vreau sa dau frau liber gandurilor, caci parca vad iar si iar scena cand micutul a fost dus la spital, cand l-a vazut mamica lui asa... si nu-mi pot opri odata lacrimile..... Doamne nu vreau sa stiu niciodata cum se simt parintii aceia si cred ca - cat de crestina sunt - as dori sa simta si soferul ala iresponsabil aceeasi durere. Dumnezeu are cu siguranta grija de sufletul micutului, iar daca rugaciunile noastre le-ar alina durerea parintilor, atunci m-as ruga non-stop... Mi-a stat inima in loc de atunci... Ii doresc mamicii sa aibe o burtica sanatoasa si un bebe care s-o mai aline nitel este cateva lunisoare.... [q][q][q]

Ellen sa traiasca bebicii nou-nascuti si sa fie sanatosi!!!!

Naty pai eu n-am vazut nici un desen pe pereti [alcool], nu stiu ce aripa era, decat etajul 3 partea dinspre Splai...

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniver imi pare atat de rau[q]... inca nu-mi vine sa cred... Dumnezeu sa ii aiba in paza... Si multa putere ca sa treaca peste nenorocirea asta!

quote:Originally posted by mina

eu is cu vizigotu' sl batran din 90.... phiii, ce de vreme trecu, si totusi parca fuse ieri. Ce ti-e si cu amoru' ista! [olala] Casa de piatra tuturor ce serbeaza ceva cu jumatatea lor zilele astea, sa imbatraniti impreuna si sa fiti fericiti.


id="quote">id="quote">Wow... 15 ani... Multumim, asemenea si voua...Aissa si voua va doresc multi ani fericiti incontinuareNoi pe 2 iulie implinim 6 ani de cand ne cunoastem si pe 3 un an de la nunta... Am vrut sa facem nunta tot pe 2 da' nu s-a-nimerit... era vinerea... Asa ca o tinem intr-o sarbatoare de pe 26 iunie (cununia civila) pana pe 3 iulie... Iar anul asta sarbatorim la mare... la soare... Abia astept... nu mai am rabdare...Danina nu faci poza la costum?... ca mai facut curioasa... si cat a fost de scump?... iar sunt curioasa [:D]
[pup] Elianaid="size4">
id="right">
Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...