Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (56)


Veve

Recommended Posts

Mi s-a trezit fataaa si mancarica mea nu-i gataaa!

Loreema cand mergem la plaja?[:D]M-a fulgerat asa o idee...daca tot vii si stai 4 zile, vineri si luni daca e vreme frumoasa poate ne inltalnim la Modern iar in wk prin Mamaia. Ce zici, nu-i o idee buna?[:D] Acum daca ai alte planuri te inteleg da tare mi-a placut aseara in parc cu tine.

Andora vaccinul este cel de 9-15 luni pe care noi se pare ca o sa-l facem la 9,5 luni si am inteles ca se face in manuta.

Ellen-posesivitatea, hmmmm si pe mine ma caracterizeaza da mai putin ca daca vrea cineva sa stea cu ea eu ma bucur ca mai respir putin. Ideea e ca si mie mi se pare ca mama nu-i da ca mine sa manance, sau n-o schimba bine sau nu-i pune pamp. bine dar la cat de rar ne vedem imi musc limba si o las sa se bucure si ea de bebe. Iar de soacra-mea ce sa zic, cd o vede pe fi-mea pune mana pe ea de zici ca mi-o smulge din brate si nu alta, si desi i-am atras atentia si eu si fi-su adica tati lu'bebe tot degeaba. Asta e felul ei de a fi si n-am ce-i face, iar de certat cu ea evit sa ma cert ca mai am nevoie de ea sa stea cu bebe cum a fost asta iarna cd am facut sc. de soferi.

Na ca nu mai pot sa dezvolt ca nu vrea piticu sa stea cuminte neam, se baga sub birou si se ridica si da cu capul de chestia aia care e pt tastatura dedesubt si incepe sa urle. Nu vrea sa se joace singurica decat daca stau lipita de ea si acum e si maraita ca ii e fomica si eu n-am terminat papica[bang][bang]Mi-am adus aminte acu dupa ce mai mestecai putin in ea ca n-am pus ceapa[bang][bang][bang]ooofffff viata mea

O sa incerc sa intru diseara sa raspund si eu cum ma pricep pe la pb de pe aici ca mi-am notat pe o foaie cate ceva. Sper sa reusesc daca nu...[bang][bang]

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumim pentru urari! [pup]

 

Anielas si eu sunt la fel de exagerata... nu stiu de ce... De ex. aseara am dus-o pe Elena in bcutarie cu scaunul de masina sa stea cu ta'su si bunica'sa... la un mom. dat Florin a plecat din bucatarie si m-am dus dupa el sa-i zic de ce a lasat copilu' singur in bucatarie [bang][bang][bang] Desteamta si eu... iti dai seama cum s-a simtit soacra mea...

 

Ionella drum bun si distractie placuta!

 

Naty cum sa nu tin minte... eu imi gasisem la La femme (cred ca sa se scrie... daca n-am facut franceza[:D]) ca inca aveam burtica mica... ce probleme pe capul nostru... nimicuri pe langa astea de acum...

 

Mina asa iti trebuie... chinui copilu' [:-)))][:-)))][:-)))]

 

Ii ies Elenei dintii de sus si de vreo cateva nopti se trezeste urland.[bang][bang][bang].. Ii dau cu Calgel si o lingurita de eferalgan si se calmeaza... Sper sa iasa repede, da nu ne ducem la mare asa maraici...

Noi am fost la cumparaturi... incepem sa ne pregatim de plecare... Am cautat costum de baie de mi s-a facut rau... nimic care sa corespunda ideilor din capul meu... asta este... am gasit unul aproximativ...

 

[pup] Elianaid="size4">
id="right">


Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">

 

Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iulyp id="red">- pai mi-ar place sa ne intalnim. Sa vedem cand ajungem pe acolo.

 

elyanneid="red"> - si voi tot in Mamaia mergeti?id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am obosit cat am citit si tot nu am terminat.

Inca nu mi-am revenit dupa ce am patit astazi.

De dimineata inca neridicata din pat , Diana cu mine statea in picioare la capul meu si se sprijinea de tablia patului cand deodata incepe sa se inece sa vomite si sa nu mai respire am crezut ca fac stop cardiac, nu ma intrebati ce am facut ca asa tare m-am speriat ca am batut-o pe spate, ea se dadea in fata eu sa stea aplecata incepuse sa se invineteasca asa ca cu o mana o bateam pe spate cu una sunam la sot. A fost groaznic. De vina e raceala care nu mai trece de 3 sapt cu muci multi care acum i s-au adunat si tuseste dar nu tare rau insa se ineaca de la secretii si idioata de dr mi-a zis sa ii dau numai sirop de tuse care acum nu isi face efectul maine mergem la Budimex de dim la dr stanciu il stie cineva ca la sunat o prietena ca ea merge acolo cu fetita sa vedem ce se intampla.

 

In rest e bine dispusa maraita tot timpul dupa mine asa ca m-am hotarat sa stau mai mult pe acasa.

 

Ionella unde pleci la munte ca parca tu esti din Neamt?id="red"> noi revenim acolo dupa mare si daca veniti prin Piatra poate ne vedem ca in Buc nu am reusit [:D]

 

Irinaid="red"> si noi avem nunta pe 9 iulie si vrem sa o lasam pe pitica la mare si sa revenim a doua zi sa vedem daca sta noroc ca erati aici in Bucuresti.

 

Anielasid="red"> [blabla] si eu ma cert cu mama de la cum se procedeaza cu bb asa cred ca de aceea m-a parasit si a preferat sa plece la mii de km in Italia langa Sotul ei decat sa ne certam zilnic insa ma suna aproape in fiecare zi ca e dor de nepoata [zana].

 

Elyanneid="blue"> si eu caut un castum de baie avem unul primit de la prieteni din America insa mai vreu unul din doua piese si nu am vazut de cat la Z si erau cam mari pt manechinele noastre[majoreta] asa ca acum daca tot am venit bla birou in unirii merg si prin magazin sa vad daca gasesc.

 

Am luat tot felul de piscine si colacei din Cora pt mare e o gama variata si nu chiar scumpe.

 

va tuc

 

 

 

 

 

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

PAULA - DIANA[foto] NOI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, de acum incolo o sa-mi parasc fata la voi de fiecare data. La 4 jumate a papt restul de legume (pe care le refuzase la pranz) si la final era tot cu gura deschisa. I-am zis, asta e, zii mersi si de astea. Dar nu a fost chip, asa c ala 5 jumate i-am facut si cereale (din 100 ml apa), le-a papat pe toate si acum a adormit.

Ce e nasol la faza asta cu datul mancarii cand vor ei este cu iesitul afara. Ca uite azi m-a sarit, acum ploua....nu stiu cand sa iesim si cand sa mancam (si eu nu am papa la purtator [q] ) iar mancare sa ii dau in parc nu car dupa mine pe caldurile astea, plus ca ea se murdareste ca toate cele.

 

Moss sa stii ca deja i-am facut prima parte din "tratament", i-am bagat cercelul in spirt si apoi am pus kanamicina pe tortita si am pus cercelusul, am dat si pe lob cu crema si acum astept sa vad cum functioneaza. Sper sa se inmoaie gluduroiul. Inca o data multumesc.

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danina acum am vazut si mesajul tau. Doamne ce rau trebuie sa te fii speriat!

De dr.Stanciu am auzit numai de bune, vreau si eu sa merg la el sa ii faca asa un control general piticutei. Mai ales ca are cabinetul foarte aproape de mine.

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daninaid="red"> - saracutele de voi. Stiu ce inseamna, v-am mai spus ca si fata mea a varsat acum o sapt , dar la mine a fost in somn.Si nu e nici racita.Nici nu vreau sa imi amintesc.

 

aissa id="red">- daca functioneaza faza cu paratul nu te sfii si paraste-o mereu. Bine ca a papat!

Si sa speram ca trece si urechiusa repede.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elyanne tu vorbesti de costum de baie pentru tine sau pentru bebei? Eu caut pentru mine de mi-a venit rau si cam tot ce am gasit este cu vedere la buric dar din pacate inca mai am un pic de burtica pe care parca nu as scoate-o la mezat. Slipii cu talie inalta nu se mai poarta?

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragi mamici!

multumim de urari! chiar avem de gand sa ne odihnim si sa profitam la maxim de vacanta asta, ca maaaare nevoie mai era de ea!

 

ne inscriem si noi in clubul bbeilor cu probleme de kk! insa e clar ca e de la caldura! a suferit cumplit mititelul azi de la zapuseala! si cauza lisei poftei de mancare e aceeasi! iarasi traieste doar cu fructe, lapte si iaurt! sper sa ma descurc maine ca avem de mers mai bine de 400 km!

 

danina, ce spaima ati tras! sper sa se faca Diana mai repede bine si sa uitati de tot necazul!

cat despre vacanta plec langa Durau, intr-adevar, la mama, sa vad si eu cum e sa ai un ajutor de nadejde la copil! cu ea am curaj sa-l las! (deci si eu sunt "paranoia" cand e vorba de lasat copilul cu altcineva)! Poate reusim sa ne vedem intr-o zi, oricum o sa trec prin piatra, mi-ar face mare placere!

 

eliana, ai fost mortala la faza cu soacra! unele soacre chiar merita sa le faci din cand in cand cate o glumita de asta! (oare cand o sa vedem pe forum un subiect: perlele nurorilor, ca si eu mai am obiceiul s-o mai atac pe soacra-mea - involuntar, bineinteles[:D], din cand in cand...

 

geo, sunt superbe fotografiile, merita sa le faci tablouri!

 

si ceva off topic... sper sa nu se supere nimeni! fetelor, am umblat azi de nebuna sa-mi cumpar ceva comod de incaltat (e jale, ca port 41; 40 imi vine doar daca e pe calapodul meu) dupa ce-am plimbat piticul in miezul zilei vreo ore (oricum, era mai bine afara decat in casa) am reusit de am gasit niste saboti super, de piele, cu talpa joasa... macar a fost cu folos toata nebunia, ca taaaare mai greuimi gasesc de incaltat! Aveti idee cumva de ceva magazine care au nr. mari pt. dame? (Vorbeati de "amabilitatea" vanzatoarelor: am fost trimisa de n ori sa-mi caut de incaltat la raionul pt. barbati![bang]!!!!

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, nu mai stiu cine zicea ca foloseste Mozilla Firefox, eu folesesc acest browser cam de prin aprilie cu W XP Service Pack 2 si merge struna, nu numai ca totul se incarca mai repede dar nici nu am mai luat virusi de cand l-am instalat

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...