Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (56)


Veve

Recommended Posts

quote:Originally posted by aissa

Andora, exact, parca e concurs de scenarii in capul meu. Nu stiu de ce sunt asa, dar am asa o impresie ca daca "trec prin minte" orice rau care ar putea aparea nu mai apare. O tampenie, poate, dar imi tine loc de superstitii...[bang]

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
id="quote">id="quote">eu sunt taman invers!Adica daca imi trece ceva rau prin cap...e mai mult decat probabil sa se intample...si tare ma mai inervez cand ma apuc sa fac scenarii aiurea in capul meu....uf...mintea asta!!![bang][bang][foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">[flo]flori din gradina meaid="red">"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Scriu scurt ca am branza pe foc. Dar am aruncat un ochi sa vad ce ati scris si trebuie sa ma adaug si eu la lista.

Pe 1 iulie facem 10 ani de casatorie id="red">(am facut si cununia civila si nunta in aceeasi zi). Asa ca saptamana asta e numai de petreceri.

Mai scriu eu mai incolo.

Despre aia cu 35%...ce sa zic, tare mi-e ca asa va fi. Spunea bine o fata la subiectul de la generale....cum ramane cu alaptatul. Bine, mergi, lucrez, dar copilul de la cine papa????? Nu se gandesc deloc nemernicii astia si o tin una si buna ca ei vor sa incurajeze natalitatea. HA!

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pufymic

 

Si mai avem o problema: noaptea se trezeste urland!Trebuie sa-l trezesc, sa-l linistesc si apoi sa-l adorm iarasi....nu-i e foame, nu-i e sete dar el urla....si nu-i tocmai simplu sa faci toate operatiunile de trezire, calmare si adormire la 1 noaptea, apoi la 3, apoi pe la 5......offffff ca m-a disperat cu somnul de cand e el!

Oare cand va dormi si Alesio ca toti copiii???????

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">


id="quote">id="quote">

 

asa face si Stefan uneori...si tare greu reusesc sa-l trezesc...are o jucarie muzicala si trag de cheita si aude melodia si uneori reusesc sa-l linistesc, dar alteori urla mai tare...trebuie sa aprind lumina ca sa-l trezesc....

Eu am zis ca dintii or fi de vina...

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Nature SUPER oferta!!! Din pacate noi mergem la o cununie pe 9.... la mare vrem sa ajungem dar nu stim cand si cum..deocamdata avem toate we-urile ocupat pana pe 22.. poate da Domnul atunci.. SARU'MANA PT RASPUNS Acum merg sa-i dau...

Ana esti ca mine cu scenariile, si eu incerc zadarnic sa le opresc ca sa nu se intample...

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by georgiana.david

Am uitat sa va intreb ceva, voi cum imbracati bebeii noaptea pe caldurile astea? Eu lui Dami ii pun body fara maneca si o pijama foarte subtire si fara sosete, doar intr-o seara i-am pus sosete, era mai spre dimineata, ca mi s-a parut ca are picioarele reci dar bineneteles ca le-a scos imediat. Nici invelit nu sta, nici o secunda, poate sa doarma foarte, foarte adand, daca il invelesc, simte si se trezeste imediatGeo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004) http://community.webshots.com/user/giorgios72


id="quote">id="quote">nici eu nu mai stiu cum sa-l imbrac...chiar am vrut sa va intreb despre asta...uneori ii dau doar un body cu maneca scurta, aleori o salopeta cu pantalon si maneca 3 sfert..si peste vreo 2 ore il dezbrac iarasi si ii dau numai body...invelit nu sta, se dezveleste, in sac nu-l mai pot pune ca e prea cald, chiar si in body subtzire...e tare greu...Mie imi este frica sa nu raceasca asa dezvelit, pentru ca seara e cald dar spre dimineatza se racoreste, eu stau invelita, ma mai dezvelesc...dar el nu stie sa se inveleasca cand ii este frig...uf...e tare nasol noaptea! Asa e si la voi???[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">[flo]flori din gradina meaid="red">"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nature

PS: imi spunea bona dimi ca au anuntat la TV ca se reduce salariul pt. concediul de maternitate, undeva pe la 30% din sal. mediu pe economie.Ati auzit ceva? Eu oricum am inceput serviciul de 4 luni, dar ma gandesc ca sunt niste nenorociti astia daca reduc banii pt, maternitate...

 

 

Patrice si Ilinca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos


id="quote">id="quote">

 

Sper sa fie un zvon...desi nu m-ar mira deloc...chiar zilele trecute povesteam cu verisoara sotului din America si mi-a zis ca la ei nu au concediu de ingrijire copil, doar cele 6 saptamani de dupa nastere libere si apoi gata, ori la munca ori acasa pe banii tai...

Nu stiu zau cum ar fi sa fie si aici asa ceva...ca la noi cresele sunt sub orice critica, ne-am omori copilasii sa-i ducem la "daycare" aici in Romania...si de bona...nu toti au parte de cineva cu experienta ...si sa ne si permitem...

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E jale cu toate schimbarile astea.Intr-adevar, o bona buna e f. greu sa gasesti.Eu am una OK, se preocupa ce sa ii gateasca Ilincai, o plimba toata ziua, o schimba de 15 mii de ori/zi, dar tot mi se pare mie ca pute ceva....Noroc ca vine si mama zilnic, si practic Ilinca sta cu amandoua.Bona am luat-o pt. ca mama nu are voie sa o ridice pe Tusca in brate, din cauza coloanei.

 

Bona sta de la 8-18, se ocupa doar de ILinca, nu face nimic in casa sau pt. noi, si la inceput ii dadeam 3 mil.Dupa 2 luni i-am marit salariul si acum ii dam 5 mil/luna.E insa tare greu.

 

Patrice si Ilinca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa wow 10 ani, FELICITARIid="red">! Si noi suntem in iulie cu cununie/nunta dar mai incolo, mai de ziua Frantei. Pai ne ingrasam rau fetelor luna asta cu atatea ocazii, ce atata blugi 29, ce slabit... [alcool]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nature

E jale cu toate schimbarile astea.Intr-adevar, o bona buna e f. greu sa gasesti.Eu am una OK, se preocupa ce sa ii gateasca Ilincai, o plimba toata ziua, o schimba de 15 mii de ori/zi, dar tot mi se pare mie ca pute ceva....Noroc ca vine si mama zilnic, si practic Ilinca sta cu amandoua.Bona am luat-o pt. ca mama nu are voie sa o ridice pe Tusca in brate, din cauza coloanei.Bona sta de la 8-18, se ocupa doar de ILinca, nu face nimic in casa sau pt. noi, si la inceput ii dadeam 3 mil.Dupa 2 luni i-am marit salariul si acum ii dam 5 mil/luna.E insa tare greu.


id="quote">id="quote">Parca vorbesti de noi ... doar ca bona sta de la 9 la 16 si ii dam 4.500.000 lei. Dar tot asa, cu mama langa ea, care nu are voie sa ridice fata din cauza coloanei!Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.POVESTEA BEBELINEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...