Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (11)


rrox3

Recommended Posts

Gabrielaveres, probabil ca pe micutul tau il doare in git (nu ti-a spus daca e rosu acolo?) si de aceea nu poate minca. O sa vezi ca dupa ce-i trece o sa manince din nou bine. Important este ca tu sa nu te stresezi prea tare ca sa nu-ti pierzi laptele. Multa sanatate! Aaa, de ce v-au recomandat radiografia?

 

Erix, ce ghinion! Cit trebuie sa stai cu piciorul in ghips? Bine ca ai gasit totusi pe cineva care sa te ajute cu bebele.

 

Danna_J, eu nu i-am facut baie copilului dupa vaccin. Ma gindesc ca la urmatorul vaccin s-o spal dimineata, adica inainte sa plec cu ea la doctor, in acest mod nu rateaza baia zilnica.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sa va scriu repede ca Thomas e unpic nelinistit. Acuma am venit de la eco si sunt si mai necajita[q][q][q][q]. Thomi are rinichiul drept marit. Nu mi-au spus inca cauzele,va trebui sa ma duc luni sa scot rezultatele si imi vor spune ce e de facut. Din cate mi-a spus acuma medicul va trebui sa repet eco peste 40 de zile si abia atunci va putea spune sigur ce e. (Ciudat nu?)A spus ca ar putea fi si din cauza cresteri neregulate la sugari dar oricum sa astept rezultatele de luni. Imi vine sa[bang][bang][bang][bang]cu medicii de aici si cu tot sisitemul. Pana luni mai e o caruta de timp,iar dc e ceva grav ce fac? Nu mai pot de suparare si de nervi.[bang][bang][bang]

Mersi Ellinia si Marox pt sfaturi si gandurile bune.Multi[pup]din partea mea.

Ecografia la rinichi si bazin aici e obligatorie la toti copii de 3 luni ( Thomi face 3 luni numai in 8, ).

Cu mancatul nu stiu ce sa cred ca Thomas papa destul de des si din cate vad si destul de bine( nu il cantaresc dupa ce papa, ma iau dupa cum suge si cum ramane sanul). Mi-e frica sa nu-si fi pierdut din consistenta lapticul. Se poate asa ceva nu? Sau poate fi cum a-ti spus si voi din cauza racelii si a caldurii mari de aici ca transpira foarte mult. Sincer nu stiu,o sa incep tratamentul si o sa vad ce se intampla.

Pana pe mai tarziu [pup] din partea noastra.id="navy">id="Comic Sans MS">

 

Gid="maroon">aid="pink">bid="navy">rid="purple">iid="blue">eid="orange">lid="green">aid="red"> [gravi] cu [copil] 1id="brown">4id="red"> aid="yellow">pid="pink">rid="green">iid="orange">lid="purple">iid="blue">eid="brown">2id="teal">0id="navy">0id="maroon">5id="limegreen">

Noiid="Script MT Bold">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabriela, sper din tot sufletul sa fie bine, sanatate multa lui Thomas

 

Dana, sa nu te culci devreme, sa mai stam la barfa cand adorm puiutele

 

azi a mancat mai bine, 550ml laptic pana la ora asta si mai are doua mese, sper sa reanceapa sa pape bine

 

pupici tuturor

 

 

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabrielaid="red"> nu te inspaimanta asa tare! E o mica raceala si o sa-i treaca. Probabil ca transpira mai mult, dar nu transpira decat apa cu saruri, deci nu din cauza asta nu ia in greutate. Probabil ca lapticul tau s-a adaptat la vreme si e mai apos sa-i satisfaca nevoile lui Thomi. Si foarte probabil ca e intr-o perioada de incetinire a cresterii. Iti dai seama cat ar cantari la 1 an daca ar lua in continuu 250-300 g. pe saptamana!! Au si ei perioade de crestere. In privinta rinichiului mi se pare foarte posibil sa fie marit din cauza de crestere. Din aceeasi cauza cei mai multi bebei au un murmur la inima. Nu are ce sa fie chiar asa grav. Multi [pup] si tie si lui Thomi! Ii tin pumnii sa-i treaca repede faringita si sa nu fie nimic cu rinichiul!

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare, fetelor!

Nu prea am avut eu timp sa intru pe forum saptamana asta ca printesa mea doarme din ce in ce mai putin si trebuie sa o distrez [:D].

Gabi, nu cred ca e cazul sa iti faci griji cu greutatea lui Thomas.Letitia mea a stagnat in penultima saptamana.Am intrat in panica si m-am dus repede la pediatru.Dupa ce a masurat-o si a cantarit-o, mi-a verificat sanii si consistenta laptelui si mi-a zis ca nu a luat in greutate din cauza ca s-a lungit foarte mult.In doua saptamani a crescut 5 cm.Sanii si laptele cica sunt OK.Mi-a zis ca nu trebuie sa ma sperii dupa fiecare cantarire.Important e ce rezultat avem in cursul unei luni intregi.

 

Din pacate nu am avut timp sa citesc ce s-a mai scris saptamana asta.

 

Nici eu nu i-am facut baie Letitiei dupa vaccin, am spalat-o doar cu un prosopel umed.

 

Sunt tare bucuroasa ca ieri s-a intors singurica de pe burtica pe spate.Bineinteles ca am dat imediat sfoara in tara si bunicii au venit cu sufletul la gura sa vada minunea, asa ca Leti a avut reprezentatii toata dupa-masa.[:D]

 

Va pup dulce si va doresc noapte buna!

 

Mamanati,nu am mai apucat sa iti raspund.Baby Calm e un ceai pentru sugari si copii mici.Pana acum o saptamana nu voia nicicum sa bea ceai,acum parca s-a mai obisnuit.

 

[pup]

 

 

http://community.webshots.com/user/oanamucenicu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am intrat fff scurt ca sa va spun ca am ajuns acasa!!! suntem in Romania dupa 2 ani cu tot cu minunatul bebelus!

 

nu am citit nimic din ultimele sapt, dar am sa recuperez!

 

David a fost un bebel exemplar si pe avion, si prin Dubai la 40 de grade, si de la viena incoace cu masina!

 

Va pup,

Oana si Davidut

 

http://community.webshots.com/user/ocrainic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...