Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (13)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut scorpiute,

Intru si eu un pic sa va salut....

Adriana,ce fain ca ai fost la plaja!Cum e apa?!

Mai fetelor,nu stiu ce am ,dar in weekendul asta tare multa plictiseala a fost la noi...Timpul asta cred ca e de vina:a tot plouat,a fost racoare....ne-a tot tras vremea la somn.

Vineri m-am intalnit la o inghetata cu cateva mamici din Timisoara....

Cam asta ar fi!

Voi ce mai faceti,cu ce va mai laudati?

Va pup pe toate,sa aveti parte numai de bine si o saptamana buna tuturor!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele!

Noi tot cu febra ne "laudam", inca nu a depasit George faza asta nasoala de infectie[bang], este satul de "ciopel", il si cred!

Ieri s-a casatorit o colega de a mea si am mers sa o vedem, eu ma nebuna am luat copilul ametit, insa nu a vrut sa stea la cununie ca nu se simtea bine, plus m-a facut de rusine de imi venea intru in pamant, era liniste in biserica, toata lumea asculta slujba si dl. Goe... supriza: a facut un partz (ii bagasem inainte un supozitor si efectul nu il prevazusem)... va dati seama ca toti au inceput sa rada si i-am zis miresei ca asta ii poate aduce noroc (ce sa mai inventez, desi scuze are bietul copil ca e mic si ma'sa nebuna)!

Asa ca un weekend aiurea, dupa o saptamana cumplita... mai ca imi vine sa mai stau acasa o vreme... cu motive de alt copil, desigur[:D]! Dar trebuie sa mai muncim la convingerea tatalui, ca nu prea se simte motivat![;)]

Va pup pe toate, sper sa fie ultima zi cu temperatura la noi (desi afara e urat si ploua)!

Elena si dl. Goe

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HelleneC, a fost tare faza.n-are nimic.e copil si se scuza.

Ana68, nu am facut ca era cam rece.poate daca mergeam pe la 12 era mai bine si mai cald afara, dar asa la 8 dimineata era prea rece ca sa iesi din apa aia destul de rece.

o seara buna!

 

albumul meu[foto]

poze noi[foto]

la plaja

[mamica]Adriana & [copil] Razvan(01.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna dragelor!

noi ne-am aventurat la tzara azi si suntem obositzi,gaza doarme ca am chinuit-o pe drum,eu inca mai rezist un pic.

sunt iar in stare de shoc,ca ma asteptam la o perla din partea soacrei,dar asta a fost tare de tot:sa-i ajutam noi cu niste bani sa cumpere casa,sa zicem noi cum vrem ca doar o sa ne ramina noua!

ma bufnise si rasul!daca mor eu prima?plus ca ea incerca sa ma convinga cu texte ca va merge fata la facultate si va trebui sa trimit pachete,ea creste pui.si eu tot ii explicam ca nu maninc pui,ca nu -mi trebuie nici casa ei.ce sa fac dupa aia sa asteptam sa vedem care moare primul?pai ei au mai avut o casa si i-au promis masina sotului meu si cu promisul a ramas,acum in loc sa ne scoata ei pe noi din datorii,vor sa ne mai facem altele si pt ei,tot ei saracii o duc greu![bang]pai fetelor,bag eu seama ca se plictiseste tare de-i debiteaza asa ceva mintea!oare ce o fi in capul ei?nu mai vreau sa ma enervez,dar abia ma abtin!ca daca fac imprumuturi si ei si noi tot noi adica sa le platim pina la adinci batraneti ca doar muncesc pt lemnaraie si tencuieli.

eu vreau afacere sa scot bani nu sa ma ingrop in datorii fara sa iasa profit.

abia ne permitem un concediu in 4 ani de zile ,abia astept sa plecam si noi sa ma relaxez ca o sa explodez!ce-ti pasa Adrianaid="purple"> daca ai marea aproape.....off! am vazut pozici!faine!vreau si eu un pic din soarele vostru ,please!daca am sa am bani vreodata am sa-mi fac o casa la mare si una la munte,in caz ca nu ma pot hotari![:D]

Anaid="red">,nu-mi zi de plictiseala,ca ieri am murit!

Elenaid="pink">,e mic bb ce stie el,nu te-a facut de ras.insanatosire grabnica !eu ma gandeam ca zici ca s-a apucat de cantat si a plecat preotul,dar el saracul e bolnavior!sa se faca repede ca mami are grija!

miine incepe o noua saptamina,sa o avetzi cum va doritzi voi!

sa auzim numai vesti bune si sa ne mearga din plin!si sa fie vremea frumoasa ca nu se mai poate asa dragele mele!vreau cald si soare m-au zapacit si ploile si rezultatele astea dezastroasa din toata tzara ca parca nu stiu ce vine , Doamne iarta-ma!

pupici [pup][pup][pup][pup][pup] si sanatate!

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmensilva, tu stai bine cu soacra.daca incep sa insir tot ce ne-a facut noua pana acum ramaneti cu gura cascata.hai sa va zic un a din ele.stiti ca sotul meu a avut saptamana trecuta un examen la breaza si a trecut o saptamana de cand s-a intors.si "scumpa" mea soacra nu i-a dat macar un telefon sa vada macar daca a ajuns bine, nu mai zic ca sa intrebe ce a facut la examen.si ieri(dupa o saptaman) tot ea suna(nu pe fix ca da de mine la telefon, ci pe mobilulu sotului meu) sa se vaite ca al meu nu o suna, ca nu se intereseaza de ea, ca ea are probleme.la care sotul meu a spus ca el nu are probleme, ca lui cine i le rezolva.si soacra mea i-a spus verde in fata ca ea crede ca noi o ducem pe roze, ca noi nu avem probleme, ca de fapt noi nu trebuie sa avem probleme.

adica mai bine spus numai ea are probleme si vezi doamne toata lumea trebuie sa se ocupe numai de ale ei.ca noi o ducem pe roze(unde a vazut ea asta).doamne, tare nebuna mai e lumea asta(adica soacra-mea).

o zi buna!

 

albumul meu[foto]

poze noi[foto]

la plaja

[mamica]Adriana & [copil] Razvan(01.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor!

la noi e innourat si iar nu putem iesi ca va ploua in curand.

sunt cam obosita,aseara sotul meu ma asteptase sa vin de la computer ,cica m-a pierdut pe net.

Adriana ,hai sa nu ne mai enervam,si sa nu le mai bagam in seama ,ca vad eu ca-s trase la xerox soacrele noastre,si a mea crede la fel ca o ducem prea bine pt varsta noastra si ca avem destul,de ce sa avem probleme,dar de la o varsta....sper sa n-ajung sa ma sclerozez.sa ne vedem noi de ale noastre,sa fie bbii sanatosi si noi, ca ne rezolvam singuri problemele.

unde atzi disparut dragelor?

cred ca trebuie sa schimbam iar capitolul!

o zi buna,pupici!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen, eu de mult nu ma mai agit si nu mai pun la suflet.dar iti povesteam una din fazele pe care le face.eu de cand avea razvan 2 luni nu am mai vorbit cu ea.iar ea de atunci nu a venit sa-si vada neppotul si acum are aproape 9 luni.asa ca..........nu-mi mai bat capul.ca nici pentru mine nu si-l bate nimeni.am o familie nemaipomenita asa ca-mi vad de viata mea.

va pup pe toate.

 

albumul meu[foto]

poze noi[foto]

la plaja

[mamica]Adriana & [copil] Razvan(01.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,fetelor!!!incetisor si eu.v-am citit si in week-end,dar nu am avut timp sa va scriu.samabata am facut mancare,duminica curat,caci ma asteapta un sf de saptamana infiorator...de placut:ziua sotului,nasii,zilele bistritei.

elena,m-am prapadit de ras.e un scumpic,ce mai!!!am si eu o basinoasa in familie,dar ea zice ca nu trage part,ci basina,si se si lauda.

 

Ema

 

Picnic-ul mult asteptat

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

venise un client.sa continui:

carmen,adriana,ca tot veni vb de soacre[zz].eu una nu mai vb cu era,de fapt nu mai vb ea cu noi[;)].si e cel mai bine[cool].motivul:de ce ne-am grabit sa facem nunta religioasa [popa][popa](eram casatoriti civil de un an,fata avea si ea 11 luni),inainte sa se casatoaresca fata ei[}:)].cumnata-mea nici azi nu e maritata.asa ca paradoxuri sunt peste tot.sotul era in afganistan,si soacra-mea,in momentul in care a inceput razboiul din irak,se temea sa nu vina peste ea,in israel americanii.asta e dragostea de mama.pe daria a vazut-o de 2 ori si a zis ca e tare plangacioasa,ce tot ii suflu in fund atata.si cu toate acestea,niciodata nu am zis sau am insinuat ceva urat.noroc ca am mama cat doua,si m-a ajutat sa trec peste asta,caci am suferit intial.nu mai spun de sotul meu.dar cu timpul,ne-am mai trecut (nu de tot) si am reusit sa ne racim cat de cat de toate chestiile astea.

gata,cu problemele!!!mai de ce toata lumea vrea afacerea ei?eu una simt ca sunt facuta sa fiu angajat,nu ma vad in postura de patron,mi se pare o responsabilitate imensa,de ce sa-mi irosesc viata cu griji inutile?!

 

Ema

 

Picnic-ul mult asteptat

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...