Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele - pe unde sunt ? (13)


Recommended Posts

zi agitata la serviciu.acasa musafiri!!!sunt racita cobza,si eu ,si mandra,si mandrul...nu are cine sa ne oblojeasca[q]

monica,sa inteleg ca nu te-ai bronzat.eu is ahtiata dupa asta,dar nu am cand sa o fac.cat despre kg,lasa-le incolo.sunt prea putine,ca sa se vada.sa ma vezi,am devenit o delasatoare.tot ma bazez ca ma place sotul asa.dar pana cand???????

carmen,mai stiu unul care nu le are cu mesteritul.stiu doar sa comande.dar decat sa strice,mai bine asa....eu cred ca o pifteluta aleia mici ,nu e bai....la cate o sa suporta ficatul ei in viata asta,asa se obisnuieste....bine ca ii place usturoiul.eu nu am mancat nicodata mujdei,urasc de moarte.si ce sufara sotiorul pe seama asta.

adriana,eu cred ca esti tu fata prea buna.chiar sa existe barbat perfect???aa,si feciorasul tau,nu-l da prea departe,dc il educa asa tati.renunt la popie pt o asa educatie.[:D]

elena,am prin casa vi-sol.hai ca mi-ai dat o idee buna!!!cum mai stai cu sotiorul???

tb sa fug.va pup.

 

 

Ema

 

Picnic-ul mult asteptat

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor, sunt happy, e George acasa, bucuros nevoie mare![:D]

Adriana, ma faci invidioasa... pe bune, dar unde l-ai gasit? Sa ma duc sa vad daca locul o fi de "vina"[:D]!

Ema, m-am dus la farma si i-am luat vi-sol si zentel, ai dreptate, e mai ieftin, mi-a zis si farmacista ca s-au ieftinit tare si m-am bucurat, am dat doar 55 mii pe o pastila, nu puteam crede. Anul trecut am dat 250 pe doua, iti dai seama ca s-a intamplat ceva. Maine i le dau, ca e mai simplu decat cu siropel si apoi ii dau vi-sol, ca vad ca tot ii par pete de la rosi si alte cruditati. Cu sotul... nu mai zic nimic. As zice ca e bine, dar mai bine tac, simt ca oricum nu tine mult, de asta nici nu spun nimic, sa nu deochi[:D]!

Nina, spune ce poti din fantezii... eu mi-am amintit ca aveam acum o vreme una, cu frisca si capsuni... nu mi-a iesit nici anul asta ca gata cu capsunile[:D]!

Monica, sa iti fie de bine plecarea voastra, ma bucur sa vad ca unii mai fug in concediu, la mine e varza oricum si anul asta, poate la anul! Asa zic in fiecare an![bang]

Carmen, daca ai sprante de "recuperare" e bine, la mine yok![bang] Asa l-am luat (era parca mai bine) si nu vrea nicicum sa ma ajute, cand o face e minune. Cu Anglia... nu stiu ce sa zic, am inteles ca trebuie sa am carnet de conducere, ceea ce eu nu am, insa poate ma apuc. Plus ceva atestat de limba, nu am... insa am experienta muuulta plus stagiu in Belgia, ceea ce cred ca mai creste cota. Sper, desi nu ma gandesc ca as lasa minunea de copil acasa. Eu am facut primul pas, mai departe nu imi fac sperante desarte, daca e, bine, daca nu... c'est la vie!

Syd, Iri ce mai faceti?

Va pup pe toate si fug la copil, sa il pup tot ca asa mi-e de drag!

Elena

 

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara scorpiutze

Am avut treaba ieri si astazi asa ca nu am avut timp sa intru sa va salut.

Duminica e ziua sotului meu,sper ca vom petrece frumos,oricum linistit fiindca el nu pune niciodata pret pe zilele lui aniversare,onomastice,pur si simplu nu face caz,mai mult fac eu!

Ma bucur ca v-a placut fantezia mea,adevarul e ca sunt "dusa: in acest sens...glumesc.[:D]

Carmenid="red">,dar tu ai dai fetii peritol ca sa-i creasca poFta de mancare?Nu e un medicament?Si Iris l-a luat datorita alergiei!Bine ai revenit Monicaid="red"> si chiar asa mai odihnestete si tu !

Miraid="red">,dar ce problema ai?

Elenaid="red">,tine-o tot asa![;)]

Anaid="red"> chiar asa si e sunt omul momentului si daca tot e in mana sa o tin bine,nu?!!![:D]

Emmaid="red">,sunt in cautare permanenta de clienti ca asta e munca mea,daca nu ...nici bani nu am!Acum am terminat cu 2.Daca semnezi primele contracte m-i dai si mi de clienti.[;)]Dar despre ce contracte vorbesti?

Ninaid="red">,succes cine stie ce iese din atea "dulcegarii"[gravi]

Syd...[flo]

Va pup

 

poze

Iri si Iris

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor!

ne-am plimbat azi iar la Sv si am avut aventuri ca mami a plecat cu capul in traista fara pampers si servetele,am chinuit bietul copil pe drum si spre seara am lasat-o dormind la mama sa iesim un pic,a facut un circ de nedescris, a plins si statea la usa,is-a mai si pronuntzat cuvintul 'mami' si scandalul si mai mare,apoi cand ma vazut s-a lipit de mine,s-a alintat cu nasucul cum face de obicei si radea,era vesela,s-ar fi jucat de acum si cu bunica daca tot eram si eu pe acolo.si de bucurie mami a lasat-o sa se joace cu o folie de la pastile ca era goala si a inghitzit bietul bb o bucatzica de staniol ,s-a inecat![bang]mama denaturata![bang]noroc ca a fost tati inspirat si a ajutat-o ca eu ma pierdusem deja ,nu mai stiam ce sa fac!sa-mi fie invatzatura de minte!

Iri,stiu ca e pt alergi peritolul dar si pt anorexici,si papa ca un lup,dar f. rar il dau.

Elena,eu cand l-am luat facea mai multe si acum face cand are chef.mai de acasa ,mai din armata a invatzat cate ceva.recunosc ca ma ajuta si de obicei face ce nu-mi place mie sau nu ma pricep.chiar in seara asta a curatat peste desi era obosit dupa 2 ture de srviciu,pe baza mea nu mai minca bb peste,ca nu-mi place sa -l aleg ,nici sa-l maninc nu ma omor.

cand vrea e un dulce,si in cea mai mare parte a timpului ma ajuta ,dar prinde si pase proaste de oboseala,indispozitie.cu bb nu ma ajuta,dar daca il fortez s-o tina putin,nu zice nimic,dar ii trebuiesc sarcini precise aici.eu cred ca totusi nu-si da seama,asa sper.or s-o fi enervat ca nu statea si s-a lasat pagubas,desi azi plingea Anda sa se joace cu el,poate isi revine bblusha mea.

Ema,mai si strica ,dar mai si repara uneori,din greseala.bun asa rau,decat deloc!

mie imi place usturoiul si am mincat si in sarcina,m-am simtzit bine,cred ca de asta vrea si Anda.si piersici la fel,sunt singurele care le accepta fara s-o rog ,cate 2 odata papa.eu mincam si 2 kg in timpul sarcinii,sunt preferatele mele,si-o fi format si ea gusturile.

Monica,bine ai revenit!si eu eram innebunita cu bronzatul pina anul trecut cand nu m-am expus la soare si am devenit precauta.anul asta m-am calmat,mi-e indiferent ca nu mai sunt neagra.

cred ca am sa risc si eu cu bb la mare si tot alba presupun ca voi reveni,ca o sa ma ocup de ea .la ce crize face ,nu sta nimeni cu ea nici o zi,si se si infometeaza,ca ma boceste!toata lumea mi-a zis ca asa am obisnuit-o!si ce sa fac s-o las la vecini ,s-o inchiriez cu ora ca sa nu ma vada numai pe mine?inca sper sa-i treaca!

Adriana ,si unde-s defectele?al meu e suparat ,cred ,ca de o saptamina mi-a zis ca vrea clatite,eu am incercat azi sa-mi fac timp,dar n-am mai reusit.sa le faca singur?[ttv]mai bine se uita la meci!

pupici dragelor si noapte buna!

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara scorpiuze

Astazi sunt singurica, sotul e la chef la firma asa ca de vreo 3 ceasuri, de cand dorm copii stau cu nasul in calculator. Inca nu ne-am luat bilete pentru vacanta dar se pare ca vom merge in Kroatia. Eu am vrut in Italia undeva aproape dar el zice ca e apa murdara. Ideei de-ale lui ecologice!!! Nu ma intereseaza unde numai sa fie la mare si la hotel sa nu mai trebuiasca sa gatesc[:D].Macar o sapt pe an merit si eu!!!

Multumes fetelor pentru urari, si copilasii vostri sunt tare dulci, Carmenid="blue">, ce mare s-a facut si Anda. Pot sa te intreb ceva??? De ce o ti tot cu caciula pe cap?? E sensibila la urechi? Eu pe a mea am tinut-o numai la inceput cand a fost mititica ca sa nu-si consume prea multa energie pentru incalzitul corpului dupa aceea nu i-am mai dat.

Sydid="blue"> stiu ca nu te ajuta mi-au si spus ca daca as fi lucrat si as fi ramas somera era mai usor dar asa....

Elenaid="blue"> esti fericita ca-l ai pe George acasa. Eu nu m-am despartit deloc de ei de cand s-au nascut. As fi vrut macar o zi sa mai iau pauza. Cand am fost prima oara cu David in Rom pe la 7,8 luni l-am lasat sa doarma la mama 1 sau 2 nopti dar mai mult nu. Socrii mei inca nu se ofera sa mi-i ia macar un weekend, cica sa mai creasca sa doama singuri...bla, bla, bla. Nici macar de revelion nu am avut curajul sa-l lasam cu ei si noi sa mergem undeva sa petrecem binenteles acolo la ei ca daca se trezeste de la artificii si nu stie ce sa-i faca??? Auzi ca parca ea nu a avut 4 copii. Asa sunt ei, draguti, simpaticim, nu se baga in treburile tale dar nimic mai mult.

Elena cum sa renunti la concediu?? dupa atata munca iti prinde bine putina odihna!!

Monicaid="blue">, 2 kg nu e nimic nici nu se vad. eu mai am vreo 4 [V] care nu mai vor sa se duca. De fapt m-am cam culcat pe-o ureche am vazut ca intru deja in toti pantalonii, doar ca acum cu caldurile astea am probit si niste rochite si...dezamagire totala!!!

Irinaid="blue">, nu ma intreba te rog, poate o sa va spun altadata deocamdata nu pot, e prea greu pentru mine si prea de neinteles cum s-a putut intampla. sper ca sapt viitoare sa o rezolv, si sa ma mai linistesc atunci poate va povestesc!!

Adrianaid="blue">, ce mai ai un sot de milioane. si al meu facea odata cand nu avea nevasta acum s-a lenevit si asta din ce in ce mai mult.[bang]

pupici la toate si noapte buna

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,fetelor!!!iar la serviciu.si ploua....[V]

sunt tot racita,insa marturisesc cu mana pe inima,ca am un sot,care desi mai scoate cate o vb aiurea,a facut mancarica ,a avut grija de musafiri,de fata.trebuie sa recunosc ca e un scump,in ultima vreme.

mira,ce fain e sa va aud macar pe voi vb de vacanta.sa fie in croatia bine in concediu???si-asa,mai,sotul petrece si tu acasa cu copii.nu inteleg niciodata cum gandesc oamenii astia,ma refer la sefii lui.

carmen,nu-ti face griji.cand o sa mai creasca gaza,sa vezi cum o sa-si faca el timp sa se joace cu ea.acum nu stie cum sa se comporta cu ea.ma uit la mandrul meu,ca acum numai cu ea sta.bine,de fapt,daria nu-l lasa in pace si el accepta situatia.[:D]cat despre clatite,trimite sotiorul incoace,caci eu le tot fac si astia stramba din nas.

iri,e vb de masini.la multi ani,sotiorului!!!!pp ca esti furnicuta zilele astea.petrecere frumoasa.mai stiu eu unul care nu face caz,dar dc m-as comporta si eu la fel,i-ar parea totusi rau.se prefac doar.

elena,de-acum incolo incerc si eu cu pastilele.dar nu acum,caci i-am dat sirop.azi-noapte iar mi-a urlat ca o doare burta,apoi piciorul,apoi gatul.e asa rau ca nu am un medic de incredere la care sa apelez.vad ca azi zburda prin sufragerie,cand a aflat ca nu mere la gradi.nici eu nu mai stiu ce sa cred.am inceput sa-i dau vi-sol,mai aveam jumate de sticla.cat despre sotior,asa sunt ei.si al meu e cu una rece,alta calda.deja m-pam obisnuit,nu mai fac deloc caz,cred ca asta e secretul casniciei fericite.sa nu-l bagi prea mult in seama.problema e ca si el zice viceversa.

va pup.

 

Ema

 

Picnic-ul mult asteptat

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai mai fetelor ca nu e barbatul perfect.sa nu credeti ca nu ne certam ca ar fi prea monotonie.eu am tras cu el 3 ani la inceputul relatiei ca nu era asa.dar mie mi se pare corect sa ma ajute in casa, ca doar nu o sa stau numai eu cu copilul, sa fac si mancare si curatenie, si el statea cu picioarele pe masa sa se uite la tv.asta e si parerea lui, deci nu gandesc numai eu asa.nu vreau sa fiti invidioase pe mine.are si el momente cand nu are chef ca tot omul, dar se revanseaza.iese cu noi la plimbare, ne ia peste tot cu el.

fetelor, a adus uniforma la spalat dar acum a plecat la breaza sa dea un examen si uniforma a ramas pe sarma[:(].poate cand se intoarce[:D].acum stam fara tati 4 zile.suuntem disperati toti 3 ca nu suntem impreuna.asta e[q].va doresc o zi cat se poate de minunata.

 

albumul meu[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Se pare ca oricat as vrea uniforma nu se poate..Nici la securitate,agent de paza n-am sanse.Daca tin mortis o sa-mi gasesc om cu uniforma[:D]

 

La noi e balamuc de ieri[cusca]copiii se cearta tot timpul,tot o miorlaiala,ca de obicei.E un mare stres cand ii am pe amandoi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...