Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Meggid="red">, ti-am trimis PM.

 

Patricia, reteta cu masca de par e impotriva caderii? ca mie imi cade GROAZNIC, in viata mea nu mi-a cazut atita!!! [q]. cred ca e de la alaptare ca nu vad de ce sa-mi cada ATITAAAA... toata casa e de 2 luni numai par de al meu si m-am tuns SCUUUURT tocmai sa-l regenerez dar DEGEABA [bang].

zi-mi te rog sa incerc sa vad ce mai iese. de cite ori tb sa ma dau cu ea?

 

multumesc tare mult.

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shoboid="red">, da, este buna reteta pentru problemele parului: cadere, virfuri uscate, despicate, etc.

Si mie imi cade groaznic parul, de mai bine de o luna, desi am luat o luna Revalid si acum beauty hair. Cica e normal sa cada, cade si ce nu a cazut in toata sarcina (la mine, nici un fir). Acum, cind ma spal pe cap, ma ingrozesc pur si simplu, iar toata casa e numai par, trebuie sa fiu f. atenta. Cu toate astea, in cap nu prea se vede [:D], probabil ca vitaminele alea ajuta si ele. Cica parul asta care pica e mort demult si abia acum ne paraseste[:D].

 

Se face o data pe saptamina, pe parul nespalat, se intinde pe toata lungimea firului+radacina si te acoperi cu o punga de plastic+batic,ceva. Se sta cit mai mult, eu imi pun dimineatza si stau si pina spre seara, nu face rau. DAr merge si 2 ore, depinde de timpul tau. Pe urma te speli normal, sampon, balsam, etc.

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, nu primisem decat "rau, imi pare rau" si nu intelegeam ce vrei sa zici.

 

Fetelor, eu stau in umbra si citesc, nu am chef de scris, sunt 38-39 grade aici, nu mai putem de cateva zile sa respiram.

 

Adana, drum bun!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi i, noi folosim scutece happy si suntem multumiti

in legatura cu branzica, in "mama si copilul" de Capraru scrie ca se pun 8 pastile de calciu la un litru de lapte.eu totusi o sa incerc sa fac branza de vaci obisnuita, dureaza mai mult, dar mi se pare mai buna la gust si nu asa inncacioasa ca cea cu calciu

Shobo, si eu tot asa patesc cu decalotatul, dar ma straduiesc totusi sa fac operatiunea dupa baita, ca e pielea inmuiata si se desprinde mai usor, cu mai putin disconfort pt bebe. in legatura cu laptel;e praf, mie nu mi-au cerut niciodata nimic altceva in afara de reteta, buletin si certificatul copilului

Lavinia, si eu am slabit doar un kg, in conditiile in care alaptez, alerg dupa trei copii si ma straduiesc sa mananc cu cat mai putina paine si seara cat mai putin. chiar nu inteleg de ce, ca inainte slabeam foarte usor

fetelor, n-ati vrut sa ne intalnim sambata si eu maine plec din Bucuresti si nu mai vin pana pe 15 iulie[q][q][q]. Din Braila nu e nimeni?

 

mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[copil], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shobo, draga mea, aveam o parare super despre Culcera ta pana sa aud treaba aia cu "lasa-l daca vrea sa stea in picioare", sau si mai periculor "lasa-l sa faca cu simte el". Hai sa-ti spun ce am patit noi cu Seb. De la trei luni am remarcat ca daca-l tin de subtiori se ridica in picioare deastul de vanjos si face pasi. Evident ca ne-am amuzat vreo luna cu noua noastra distractie, pana a facut Seb o faringita acuta si a trebuit sa mergem de urgenta la medicul nostru. Cum am intrat in cabinet, sotul meu, ca sa mai destinda putin atmosfera, l-a pus pe Seb ca pe o maimuta pe o masa si tinandu-l de subtiori a vrut sa-i arate doctorului cat de tari suntem noi si puiu nostru. Cand a vazut saracu dr. de ce prostie suntem in stare aproape ca a tipat: "nu mai tineti copilul asa ca-i strambati picioarele. Pana nu se ridica el la marginea patului nu aveti voi sa-l proptiti in picioare". Cum eu am fost initiatoarea primilor pasi, va dati seama ca privire mi-am incasat de la consort, care ma mai intrebase de mai multe ori ingrijorat daca nu cumva este de rau ce facem.... Anyway, vezi si tu ce faci cu puiu tau... Noroc ca Seb este cracanel de mic si ca nu l-am ajutat si eu, ca o luam razna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...