Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (35)


Recommended Posts

O la la! ce active sint fetele ,asa mai zic si eu ,

Nadiaid="red"> chiar ca te-am uitat poate din cauza ca te credeam deja la maternitate ![:D]

Chatoid="red"> cum zici tu ,i-mi arde de biza ca am uitat in ce m...d eram pina mai ceva timp incoace![cheers]

De Oloid="red"> ce sa mai zic credeam ca s-a mutat .........pe alt site ,in realitate nu mai stie pe unde sa scoata camasa de treaba !

Eu in locul tau as pretinde plata dubla sa lucrez pe 14 iulie!!

Otiliaid="red"> sa stii ca am scos la imprimanta traseul pina la tine ,(Rennes -Vannes)am numa 4 voie si un pic de departamentala ,o ora si jumate de mers ,acum ramine sa-mi iasa si masina de la garaj caci am dus-o la schimbat uleiul si reparat geamurile din fata ,apoi stabilim ce si cum ,poate ca ,cu ocazia lansarii unei date vom mai atrage si alte fete pe la tine ,sa zicem duminica 17 iulie ???? intreb si eu sa vad ce zic Mirunda ,Sibylle,Nadia, Corina si Olo de asemenea daca vrea sa se aventureze pina la tine ............

ziceti-mi mai intii daca va convine data ,daca nu sa schimbam cit mai avem timp ,poate sa fie si in timpul saptaminii daca va aranjeaza .

Bun venit noii mamici de doua fete cucuiete ,si iarasi un gind bun pentru sotul Mariei de la care nu mai avem vesti si-i urez sa dea domnul sa fie bine si sa auzim de insanatosire.

[bis][bis]

 

 

Aura&Luca,3 ani!!!!

"Daca dragoste nu e nimic nu e"

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aurasupacurasu/album?.dir=f9c2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Intru si eu putin sa va salut! Eu fac naveta inte Cannes si Frejus, caci ne-am mutat putin la soacra-mea din cauza lucrarilor care se fac la noi in bloc. Desi am fost anuntati ca vor lucra la noi in apartament luni, marti si miercuri saptamana asta, s-au incurcat putin in stiinta si au schimbat pentru sapatamana viitoare[:(] Astazi totusi vor sparge faianta in baie. Sper sa nu stau iarasi degeaba.

Lu, probabil ca la Geo am fi putut sa ne cunoastem, insa din pacate noi plecam in vacanta pe 23. Multumim lui Geo pentru invitatie si speram sa spunem si noi prezent cu o alta ocazie. Oricum, noi va dorim distractie placuta!

O zi buna la toata lumea!

 

Simona si [bibe]Olivia Maria (06.12.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Dia, ca te-ai uitat. Sper sa gasesc unul asa ieftin. La un copil nu ma mai gandesc momentan, pentru ca, deja imi este greu sa-i ofer lui Seb tot ce trebuie. Par contre, ma bate gandul sa renunt la tot dupa aproape 5 ani si sa ma intorc acasa, din cauza asta. Pup fetele!

Va pup pe toate!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Vesti bune si mai putin bune. Fetita mea e bine, dezvoltata normal, numai ca nu s-a intors nici acum.Este cu capul in sus. Ecograful a zis sa vb cu medicul si sa imi spuna ce trebuie facut. A pomenit ceva de stimulare exterioara, dar nu prea stiu ce inseamna. Oi vedea vineri, cand merg la dr.

 

id="black">Maroxid="black">, mie mi-a luat rdv dr generalist ca eu nu aveam nici o sansa sa iau. Mare nebunie cu ginecologii si ecografii si pe aici.

 

Bine ai venit, Dia! Scumpici tare fetitele! Sa-ti traiasca! Imi plac copilasii grasi, cand sunt mici, mici. Sper sa semene si a mea cu mine, (cand eram mica[:D])

 

id="black">Auraid="black">, da de unde stii ca ar avea chef Otilia sa ne primeasca pe toate?[:D]

 

Fetelor, voiam sa o chem pe mama la mine dar imi dau seama ca sunt mai multe obstacole. Unu, inca nu are pasaport, dar asta s-ar rezolva intr-o luna cel mult, sper. Apoi, mama e claustrofoba, cu avionul a zis ca nici nu se gandeste, si cand i-am spus de autocar, a ezitat. Ea are si tensiune marita si nu stiu cum ar suporta sa fie intepenita 2 zile pe autocar. Cu trenul cred ca ar fi prea complicat pt ea. Sunt asa de deceptionata. Nu vad nici o solutie.

 

Va pup!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana am mai fost pe la Geant azi si acum m-am uitat expres ca sa vad exact cit costa premergatorul. Este 25 de euro. E tare frumos. Nu ai un Geant prin apropiere? Trebuie sa fie aceleasi articole peste tot.

 

Eu sunt suparata ca azi dimineata am vazut o bucatarioara pentru Caroline . Era cam la 1 m de inalta si avea de toate, aragaz, cratite, robinet, etc. Mi-am spus ca o sa revin in dupamasa asta cu sotul sa o vada si el si sa i-o cumparam de ziua ei dar cind ne-am dus nu mai era! Era soldata la 8 euro, la pretul asta au trecut foarte repede. Al meu ma consoleaza spunand-mi ca poate mai scot din stoc ca a fost doar prima zi de solduri. Asa ca, poate imi fac drum in fiecare zi pe la solduri [bang]

 

De ce va ginditi sa va intoarceti acasa?

Aici ce fel de viza aveti?

 

 

Noi am vrut sa ne luam rdv sa ne depunem actele pentru nationalitate. Am sunat pentru rdv si am primit rdv in ianuarie 2007!! [bang] [bang]. Pina atunci totul e ocupat!

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

 

 

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cucu, aici sunt! [EU]

 

Sper sa nu uit vreun raspuns...

 

Marox: mamica respectiva care-si aduce bebeul de o luna jumate are propria ei afacere, este patroana unui boutique de moda feminina, de asta nu-si permite sa-si ia prea multa vacanta. Are un regim "commerçant" care e putin diferit de regimul general (cred). Prea multe detalii nu stiu, dar eu sunt fericita foc ca e tare simpatica si i-a placut taaaaaare mult la mine, mai vazuse vreo doua assmat. inainte dar a deranjat-o faptul ca mirosea a fum de tigara la ele in casa... [:(]

Apropo: la mine in casa nu se fumeaza (aviz amatorilor care trebuie sa iasa in gradina) [hot]

 

Fetelor, eu va astept cind vreti, dar va zic de pe acum ca in timpul saptaminii lucrez, adica vine bebe la 7 dimineata si se cam face galagie, pentru cine vrea sa doarma la mine poate fi deranjanta ora asta matinala... Pleaca la 6 seara. Asta de luni pina vineri. In rest pe sot nu-l mai pun la socoteala ca el oricum lucreaza acum in sezon mai tot timpul (inclusiv in WE). [:D]

 

Aura, dar de ce pe la Vannes, nu poti veni direct Rennes-Auray sau Rennes-Pluvigner? Sa nu ocolesti degeaba, ca Vannes e la 30 de km de mine. Si de ce nu vii tu de simbata pina duminica?...

 

oLo, Corina, Nadia, Mirunda, Sibylle, va astept cu drag pe toate! [bis]

 

Simona, ca sa gasesti o assmat ceri lista completa de assmat agréées la Primarie, la RAM (relais assmat) sau chiar la PMI si apoi te pui pe cautat (dat telefoane si explicat orare etc.) Sper sa gasesti desi te-ai trezit cam tirziu daca ai nevoie din septembrie. Apoi daca e vreuna careia sa-i convina orarul si sa aiba loc iei un RV si o vizitezi. Pe urma faci un contract cu ea si ceri si alocatie de la CAF. Vezi intii daca gasesti pe cineva si pe urma iti mai zic cum sa faci... Nu exista nici un minimum de ore pe zi, dar e foarte posibil ca daca ai nevoie de foarte putine ore sa ai parte de un refuz (sa ocupe un loc pe bani putini) sau de un tarif mai crescut. Dar daca e mai mult dupa-masa poate gasesti vreo assmat care are un contract care se termina inainte de a incepe cu fetita ta.

 

Uite, iti pun adresa unei paginute pe care am facut-o eu (nu-i gata inca) dar ca sa-ti faci o idee:

http://assmat.blogspot.com/

 

Gramada de pupici! [pup]

 

~Otilia&LaAdelita~ [fetita] id="Comic Sans MS">id="violet">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia ,pai nu stiu daca Otilia ne primeste pe toate ![:D]

Macar sa ne hotarim noi sa mergem .........eu una asa de mult as vrea sa-i vad florile si plantele ca nici nu ma gindesc "sa nu vrea de noi"

E! hai ca-i gluma ,ai inteles si tu ca ea abia asteapta sa mergem la ea ,nu stiu acuma daca ea s-a gindit ca am putea merge toate o data !

Dar dupa cit o cunosc eu ,ba asta chiar i-ar face placere numa sa nu cadem in ziua cu copii ca o sa-i dam peste cap sarmanii ,parca tot mai bine ar fi in w'end nu?

Apoi despre venitul mamei tale ce sa spun? cred si eu ca-i greu de gasit o solutie daca zici ca ea este clostrofoba ,cu autocarul e lung iar cu trenul la fel plus ca trebuie sa schimbe trenul.........chiar ca nu vad cum ar putea veni convenabil in conditiile acestea ,cit despre lucrarile voastre de acasa am inteles eu bine ,voi faceti bucatarie americana ca sa cistigati o camera pentru fetita?

Nu-ti fie teama ca fetita nu s-a intors inca cu capul mai are timp ,iar daca nu o face sintem totusi intr-o tara cu dotari suficiente pentru orce interventie ,sotul meu la nastere ,(zice socrela) ca era intors....à travers si l-au intors medicii inainte de nastere ,acum el are "darul"de a vindeca scrintelile si arsurile ......

Sa vezi ce vin vecinii la noi la tras si la masat cind i-si scrintesc picioarele !!

Cica acest dar il mosteneste al cincelea baiat dintr-o familie cu 6 baeti ,daca nu este bine intors la nastere si daca este nascut intr-o noapte cu luna plina ........nu stiu cit de adevarat este ,asa spune socrela mea insa si pot sa spun ca avem clineti la masat gleznele ....[vrajitor]

 

Aura&Luca,3 ani!!!!

"Daca dragoste nu e nimic nu e"

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aurasupacurasu/album?.dir=f9c2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia nu ajung pina la Vannes ,ies dupa 4 voie in drept cu Landaul si mai vad eu ,

Am gasit si traseul pe N24 pina la Ploermel si apoi spre Auray si Landaul dar ma enerveaza ca trebuie sa trec prin orase ,in fine mai vad eu pina atunci ,de dormit nu raminem sa dormim caci nesimtitu meu de copchil nu doarme daca nu e la el in pat ,ce trag cu el cind trebuie sa dormim la hotel in drum spre ro.! nu ma eu stiu!!

 

Aura&Luca,3 ani!!!!

"Daca dragoste nu e nimic nu e"

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aurasupacurasu/album?.dir=f9c2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia draga,mie tare mi-ar place sa vin ,dar al meu zice ca e prea departe[bang]!Poti sa imi spui unde locuiesti? Macar sa pot face un calcul si sa ii arat lui monsieur traseul,mai stii poate il conving[batcap].Binenteles,venim doar daca se hotarasc si celelalte fete sa vina,asa macar sa fim mai multe!!Noi putem veni doar simbata sau dumminica!

Anna doarme oriunde,am lit parapluie si nu e nici o problema!

Pupici

 

Corina si Anna nazdravana!![fetita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor de pe aici..

Oana si de ce te gandesti sa pleci de aici dupa cate eforturi ai facut?poate din cauza faptului k aici nu vezi nici o rezolvare a situatiei tale?intr-adevar stiu prin ce treci pentru k in momentul in care la prefectura o desteapta de acolo mi-a spus k nu pot ramane k nu am nici osansa sa obtin ceva am simt cum totul se pierde in jurul meu dar uite k am insistat si sper sa rezolv..macar acum am o sansa.Te cred k dupa 5ani e destul de greu..

Va pup pe toate si o seara bune..Catalina

 

home is where heart is..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...