Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (35)


Recommended Posts

Hihihi, Lulu, si a mea e preferata 720 (poza), in care Seb tine mana pe Olivia si ii zambeste smechereste, parca e la petit.[:D] Asta e, il vezi in poze, te inteleg ca nu ai timp, nici o problema. O sa il vezi la Geo, innainte sa plecati.

 

Marox, te inteleg ca iti este greu fara puiul tau. M-am pus in pielea ta, si mi-au dat lacrimile. Offf, o sa fiu o mere-poule.[bang]

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Chatonel, cu placere!

Apropo de praf de stins de dor... Avem niste prieteni care au acasa intr-o sticla, nisip adus din diverse locuri pe unde s-au plimbat: un strat de 2 centimetri de nisip din Mexic, altul din Italia, altul de prin Asia... si tot asa, si in dreptul fiecaruia au scris pe sticla anul si locul. Mi s-a parut o idee frumoasa, iar de sticla nu mai vorbesc: fiecare strat are o alta culoare: bej, alburiu, roz, negru... M-am gandit si eu sa fac acelasi lucru, doar ca nu calatoresc. Pot sa incep cu o mana de pamant din gradina din Romania. Deci, Chatonel, daca vrei... da-mi o adresa din Romania si merg sa caut. Dar nu promit ca stinge dorul...

 

Si ca sa inchei: ce-i semnatura asta pe care ti-ai tras-o la sfarsitul mesajului? Eu abia acum am remarcat-o. Ce sa inteleg, ca daca vrem sa fim liberi trebuie sa le dam in cap? Brrrr!!!! Pesimista rau, unde o gasisi?

 

O zi frumoasa!

Lulu

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihihihi, te-ai dus cu gindul prea departe, lu.

Semnatura zice doar ca trebuie sa respectam libertatea fiecaruia, ex:chiar daca libertatea mea e sa tip cit ma tine gura, nu pot sa tip ca madam de la et6 are un amant, pt ca e defaimare.... sper ca intelesasi, nu gasii exemplu mai bun.

 

La liberté de chacun s'arrête là où commence celle des autres.

 

[roker]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"La liberté de chacun s'arrête là où commence celle des autres" a fost chiar unul dintre subiectele de la Bac-ul(filosofie) de anul trecut sau anul asta.O tot intorc pe toate partile atunci cand vine vorba de Stat, individ, libertate.......si alte subiecte din gama respectiva[pahar]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor fetelor...

chatonel cu pacs_ul ce sa-ti spun mi-am depus actele am primit recepiseul bleu si acum astept titlul.cei de l aprefectura au zis k totul e ok din partea lor mai am vizita medicala kre nu stiu knd va veni..asa k pt moment nu stiu ce sa-ti zic dak a fost usor mai greu dar te voi anunta cand voi termina..poate e usor k nu a trebuit sa ma marit si totusi au acceptat toate hartiile chiar dak nu aveam un an de viata in comun...cam asta e istoria pe scurt.

Toate cele bune si poate in curand ajung s ama vad si eu cu fetele care sunt mai aproape de mine..Catalina

 

 

home is where heart is..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sibylleid="purple"> draga, iti multumesc ca te gandesti la mine dar tare as fi vrut sa fac Faisant Function Interne... chiar cu amaratul salariu de 900 euros pe luna pt 6 zile lucratoare/sapt, 12 ore pe zi...ca asta e programul...dar nu se poate. Sincer, poate ti se pare stupid dar as face Function intern si fara bani, numai ca nu ma primeste nimeni...

Acest post este rezervat doar medicilor rezidenti ( interni) iar eu am terminat facultatea anul trecut si nu am dat rezidentiatul...

 

Incepand de la 1 ianuarie o sa cer un stagiu "non rémunére" la Spital la "medecine légale" e ceea ce visez sa fac...As vrea macar sa fiu acolo 3 luni. Nu am nevoie de salariu, pot sa lucrez 5 nopti pe luna, sau duminicile ca asistenta ca sa am niste bani de buzunar...sper sa ma primeasca asa...cu un stagiul de " student"...

 

 

Chrysionid="purple">, Delia de la Luceram nu lucreaza ca prof de engleza desi mi-a zis ca a trimis zeci de scrisori... nu a gasit nicaieri. In Franta lucreaza la Ofice de turism in Luceram, asa ne-am cunoscut de fapt, cumparand " une crèche" cu sotul meu si vorbind in romaneste ne-a auzit si apoi am vizitat-o de mai multe ori la Luceram...

 

E adevarat, am o casa frumoasa si un sot minunat, daca imi zicea cineva acum 3 ani ca o sa fiu pe Coasta de Azur, fericita scaldandu-ma in piscina din fata casei si castigand salariu mediu al unui francez ii ziceam sa se duca sa se culce ca e mort de beat...[:D]

Multi zic ca nu poti sa ai totul in viata, eu zic ca poti sa ai tot ce vrei daca esti destul de motivat si daca ramai rezonabil...

" Il faut rêver mais il ne fait pas halluciner" [:D]

Tu cum ai ajuns la Toronto si ce lucrezi acolo?

 

Mirunda,id="purple"> felicitari pentru fetita ta, eu iti zic ca e mai bine sa o lasi in clasa cu care s-a obisnuit si daca e asa de prococe sa o dai la o scoala de muzica sau sa invete o o alta limba straina ca sa nu se plictiseasca doar cu lectiile de la scoala...

Daca e prea mica cand ajunge la facultate poate o sa ii fie greu sa se integreze...desi depinde de caracterul ei si nu intotdeuna de varsta...intreab-o si pe ea ce crede...si asculta-ti instinctul.

 

Cine mai vine fetelor pe 24 iulie la gratar????

Vai abia astept sa ne vedem!!!![bis][cheers][cool][grup]

 

Numai bine tuturor![flo][flo][flo]

 

http://community.webshots.com/user/georgettedosa

http://community.webshots.com/user/jorjettoader20000

"In dragoste nu exista carpituri. Ori e un intreg absolut, curat, ori nu e nimic"I. Vulpescu

"Iadul este calvarul de a nu fi in stare sa iubesti" Dostoievki

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Geo,

Merci de invitatie, dar noi vom fi in Romania, undeva in nordul Olteniei si nu stiu exact ceea ce vom vizita.

 

Chatonel, frumos exemplu cu vecina.

 

Eu m-am declarat invinsa in lupta cu studenta, n-o las pe toamna ca sa n-am grija ei. Oricum ramine repetenta.

 

Pupici la toate.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...