Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (78)


polux

Recommended Posts

Felicia ..bine ca a adormit ...si nici nu a plins asa de mult...Si eu as vrea sa-i iau o mica piscinuta ...dar ce ne facem cu frigul?

Andreea cum putin 2 ore ziua si 10 noaptea...nu mai sint bebelusi... Deja la virsta de un an multi copii au un singur somn de dupa amiaza......Iar media somnului de noapte este de 10 ore si jumatate...

Iar cu miriiala..hi,hi..Luca de cind se stie cind se trezeste din somn plinge...cu exceptia diminetilor...

A si ce vroiam a va mai spun...cupilul meu nu sta sa-l schimb...plinge...ca-i la orizonatala:(...si plinge si dupa baie...asta asa cam de vreo 8 luni...hi,hi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

http://www.babycenter.com/refcap/toddler/toddlersleep/7682.html

uite ce spun americanii olivia. si aici e vorba de copilasi un pic mai mari decat pupi. si eu zic ca nu e suficient pt ca-l "citesc" pe el. casca, are cearcane, e marait etc

in seara asta l-am culcat mult mai devreme, pe la 7.40. era frant. a marait ceva dar vad ca nu se mai aude nimic. astept lunga noapte.

chiar, luca are un security object, ca eu tot ii bag pe gat lui pupi p paturica si un iepuras, da' nu se ataseaza de nici una.

noapte buna

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pupi maraie mai tot timpul. cateodata imi termina creierii de parca e picatura chinezeasca. cu schimbatul pampersului...e crima. de multe ori incepe si sa planga pana reusesc eu sa i-l pun. asa s-a foit si aseara si nu i l-am pus cum trebuie, dovada era ud leorca la 3. sper sa nu se mai repete. pupi a papat pizza cu piept de pui si broccoli in seara asta si taaaare i-a mai placut. prefera din ce in ce mai mult papa noastra si dr mi-a spus ca e ok, atat timp cat nu e prea condimentata. chiar asa a zis, prea. eu tot mai chinui sa-l fac sa-si manance legumele. fructe ar manca oricate

hai ca numai eu scriu, oricum nu mai citeste nimeni la ora asta

pupici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s] !!!

 

Philip - Giulia papa tot, galbenu de 3x, daca exista muuulta smantana.

 

Pupam gashca si o zi frumoasa !

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Zi frumoasa pt.plaja...eu va tin la curent...

 

Obiectul care-i starneste cel mai mare interes copilului meu este...aspiratorul.Este asa de incantat cand il vede;citez:"OOOO....OOOO...OOOOOOOO"

 

Ma oftic ca nu are si el o jucarioara preferata cu care sa adoarma seara...

 

Intrebare:avand in vedere ca penultima masa a copilului este pe la ora sase,mai mananca ei laptele la 8-9 cand ii culcati?

 

Eu ii dau la sase lapte ,ca v-am zis nu am renuntat la laptele de la sase,iar la 19.30 iaurt.Cand il adorm la ora 21,il adorm cu ceai ,iar laptele i-l dau in somn pe la 22.300 sau cand se trezeste el (22 22.30)Am incercat sa-i dau sa manance cand il culc,dar nu ii este foame saracului copil asa de repede;mananca doar putin(vreo trei masuri in loc de sase)si trebuie sa arunc laptele ca mi-e ca se strica pana la zece juma cand ar manca iar.

 

E oare vreo problema ca il culc fara sa manance?Deja dureaza de ceva luni treaba asta.

 

Olivia...am vazut acum ca ai scris si tu la parintii intreaba...he..he...

 

Mai fetelor,este o caldura la mine......MORI!Saracul copil este fleasca.

 

Voi lasati geamul intredeschis cand doarme copilul in camera?Dar seara dupa ce i-ati facut baie?Asta chir vreau sa stiu!!!Merci!!!

 

Asta daca mai este cineva la care e asa de cald...

 

Simona si David Mario

 

http://community.webshots.com/user/simonarida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Lia!!!!

La multi ani pt toti Petrii si Pavelii!!

Si eu am incercat "sa-i bag pe gat" un ursulet (asta ca s-o citez pe Andreea[:D]) lui raducu dar nu pare interesat de el. Uneori cand e nervos ca-l pun la culcare sau il las in patut il apuca de-o aripa si-l zvarle de trebuie sa ma bag pe dupa mobile dupa el.

Simona R.-noi nu lasam geamul deschis ca nu e cazul de asa calduri.

 

Ina32 & Raducu (14.07.2004)

poze Raducu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo ,

ai putea sa renunti la laptele de 18 si sa-i faci

masa de lapte dimineata

masa de legume /carnita-la pranz

masa de fructe dupa masa

masa de branzeturi , lactate , iaurt -pe la 18.30.19

si seara inainte de culcare masa de lapte

 

la noi inca nu este asa cald ...dar eu zic ca nu-i ok sa-l culci cu geamul deschis ..parerea mea

 

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...