Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (78)


polux

Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[bum] [bum] LA MULTI ANI pentru toti care sarbatoresc Sf. Petru si Pavel! [bum] [bum]id="blue">id="size3">

 

[s] LA MULTI ANI LIA! SA FI SANATOASA, IUBITA SI FERICITA! [s] id="red">id="size3">

 

Hi, hi si eu incerc sa-i bag pe gat un ursulet si o papusica, in schimb ea imi face in ciuda si isi iubeste la nebunie biberonul! Nu poate adormi fara el! [:D]

Felicia, eu sunt o mamica cam denaturata si o las pe gresie, in bucaterie, peste tot, chiar daca este geamul deschis. In schimb (asta-i pentru Simona), la ea in camera este geamul inchis, in schimb il las deschis la sufragerie. Dar sunt si in jur de 24-25 de grade in camera.

SimonaR, mutumim pentru starea vremii, ne faci sa ne fie dor de mare. Stei sta cam prost cu mancatul in ultima vreme, in schimb laptele este in continuare preferatul ei. La 18 eu ii dau iaurtul sau un borcanel de cereale cu fructe sau o budinca, iar la 20:30 cand o pun la culcare bea 250 ml de lapte pe nerasuflate. In general ii mai fac inca 120, pe care ii bea in jur de 22 (dar nu mereu, nu neaparat tot). Iar cu stricatul laptelui, eu iar sunt denaturata (adica nu iti spun sa faci ca mine), dar cei 120 de ml pe care ii fac pe la 22, daca nu ii bea pana la 23-23:30 ii pun in frigider si ii dau a doua zi inainte de nani, pe la 11 (sper ca m-am facut inteleasa).

Andreea_s, foarte frumoase poze, pe Matei nu-l mai complimentez pentru ca stii si tu ca este superb [:D]. Si mie mi-a placut cea cu baloanele, poate pentru ca si Stefaniei ii plac foarte mult.

 

O zi frumoasa in continuare!

Mitzura, mai pupa-l odata pe Tudor si din partea noastra. Saracutul, tocmai de ziua lui sa fie cu bubite!

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona am zis un "scuzati" pe limba aista [xx(]...hehe

 

Andreea ce bine ii sta tuns lui Mateiutz...

 

Copilul meu se joaca asa bine in crocodilul ala de i l-am luat...

si gata acum o las si io prin toata casa, adica pe gresie...nu mai tin cont ca m-am saturat s-o tin in brate....e bucuria ei ca se poate deplasa unde vrea.

Acum Andrea ca ai zic si tu c-o lasi pe jos parca mai mi-ai dat curaj.Si soacra-mea mi-a spus la fel...sa las copilu si pe gresie.

 

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicia, vreau sa-ti spun ca seara, pantaloni Stefaniei sunt gri in genunchi de la cat merge pe gresie si in fiecare seara sterg pe jos! Si adora sa stea in bucatarie pe jos, in fata geamului, unde eu am o ladita cu fructe si legume. Si sta si le ia una cite una din lada si le pune alaturi. Soacra mea ii mai pune o perna sub fund cand sta asa mult pe jos.

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor bebeilor, care-si implinesc lunisoarele: Patrick Filip, Matei Alexandru!!

La multi ani Lia, multa fericire!

Andrea, am vazut pozele, mama ce peisaje... unde-s facute? cred ca ai zis dar nu retin sa fi citit ...

Eli, pupam dolofanelu`, v-am vazut si pe voi.

Despre alocatii... au trecut alegerile, scad si alocatiile s-or mai mari peste 4 ani, cine vrea cupil, apoi atunci e loc, [poc][poc], unde-s parlamentarii??

Vroiam sa va spun ca pe Ionut il lasam sa se joace singur mult timp, aveam si alte conditii, casa era goala, fara mobila si deci pericolele erau cit de cit inlaturate. Statea si se gindacea ... uitam ca am copil in casa. La fel si la el, cind venea ora de nani, incepea plinsu`, si l-am cam lasat sa plinga, pina ce copilul meu a inceput sa faca nani singurel ... Aveam si io momente in care ma consideram o mama de doi lei, dar, la fel ca si voi, cind sa-mi fac treburile in casa si, in plus, treaba de la servici ??? Ulterior mi-am dat seama ca am procedat bine, bine pentru mine dar si pentru el si nu-mi pare rau.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de iunie la serbare

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda...nici eu nu cred ca e bine sa lasati geamul deschis noaptea in camera bebeilor.

cu formula...acum sa nu sariti pe mine...e adevarat ca ea se poate pastra pana la 24 de ore, dar nu si daca a baut bebeul din ea. ce se intampla, daca el a supt, laptele s-a contaminat cu bacterii de la el/ea din gurita, care pot fermenta acolo si da nastere la alte probleme. stiu ca e scumpa formula asta, dar noi, daca nu a papat laptele intr-o ora, l-am aruncat. acum, fiecare face cum stie ca-i mai bine.

carolina, multumesc de complimente, esti o draguta. pai cum sa nu ma plang daca am cu vreo 20 de kile mai mult decat inainte de sarcina. tu, in schimb...arati superb si mai ai si doua dragalase de fetite

pupi a dormit de la 19.40 la 6.40 fara marait

Doamne ajuta tot asa

la noi e frig, acum sunt 10 grade da nu e 8 inca

brrrr

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...