Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (78)


polux

Recommended Posts

Eu ii pun galbenusul de obicei in iaurt, ca iaurtul ii place si in felul asta nu am probleme. De dat i-l dau cam la doua zile, dar depinde si daca oul este proapat, altfel mai amin o zi.

Nici Ilincai nu-i palce faza cu imbracatul, ca de dezbracat vad ca-i place[:D]. Nici la pampers nu-i convine, dar ii pun repede ceva in minuta si uita.

Uitasem de sf. petru si pavel, la multi ani tuturor sarbatoritilor[s]

Nu pot lasa geamul deschis in camera unde doarme pentru ca am si celelalte geamuri deschise in casa si las usa la camera ei deschisa, ca scirtiie si sa n-o trezesc ca are un soooomn, altfel s-ar face curent.

Andreea, da, tie ma adresam ca am vazut ca ai remuscari mari. va tin pumnii voua care procedati asa, sa va iasa repede treaba si... nervi de otel, ca nu-i usor. Peste doua saptamini ionut pleaca la bunica-sa si atunci voi trece si eu la treaba, am emotii. ilinca e mult mai incapatinata decit ionut dar orice invat are si dezvat, nu?

Mama, ce tort a avut matei, mneam, mneam... iar Matei, da, arata ca un baietel, chiar ca ar trebui schimbat titlul subiectului.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de iunie la serbare

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

L-am comandat de la cofetaria Marvio de pe Stefan cel mare de la intersectia cu Lizeanu. Super cofetarie. A fost si frumos si foarte foarte bun

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_ciontu/my_photos

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De citeva zile tot vreau sa va intreb si tot uit.

 

Dintre bebelusi care dorm bine noaptea mai este cineva care doarme in aceeasi camera cu voi? id="teal">Stau si ma gindesc daca nu ii deranjam noi noaptea (Stefi doarme in patutul ei, dar cu noi in camera).

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

Aseara am avut o pauza..la 3.30 Luca s-a sculat...a adormit la 4 cu laptic...a trebuit sa mergem la el in camera...Noi locuim linga un restaurant...si uite ca -n noapte astia fac aprovizionarea...si asa s-a trezit Luca ....iar tati lasase si PC deschis.....normal ca nu a mai adormit...singurel...L-a luat MP la ea....dar eu nu am mai adormit curind...Asta paropo de deranjat copilul...parca cu Andrea intrebai daca mai soarme cineva cu copilul...asta este conluzia mea ferma....il deranjam...si daca reincepem sa dormim impreuna...si el reincepe sa se trezeasca...

Intreba cineva de lapticul de seara....Noi avem ore fixe din 4 in 4 ore...Dimineata laptic, apoi la 10 fructul, la 12 prinzul, la 4 o gustare si la 8 laptic cu cereale.

Carmen ...stie ea de ce-i place sa se dezbrace, este mult mai placut......hi,.hi....Abia astept sa vad daca ai rezultate cu Ilinca...

Si eu ii tot bag pe git un ursulet de plus...de la vreo 4 luni....dar nu pare atasat....

Andreea cum a fost azi noapte? Ma duc acum pe link-ul dat de tine..

Mitzura...bine sa sinteti bine...pacat ca ati redus nr de musafiri....

 

La multi ani si tatalui meu...Petre...

Revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani tatalui tau si multa, multa santate de la noi!

am scris cum a fost aseara. nici o trezire, dormit de la 7.40 la 6.40. acum, la 10, l-am pus la nanicul de dimineata.

bine ca ai venit, ca iar dadeam refresh degeaba pe dc.

o zi faina

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela in Ro eu stiu ca este obligatoriu vaccinul antirujeola...aici se face un vaccin MMR (anti pojar, pojarel si antioreion)...la 12-15 luni.

Deci si cu acest/aceste vaccinari este posibila imbolnavirea...asa ca eu as astepta sa se refaca putin organismul (imunitatea) si peste citeva luni i-as face ....

In Ro ce vaccin se face la 1 an?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...