Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (78)


polux

Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

noi cat am fost in ro l-am culcat mai tarziu, ba chiar si aici pana...aseara. in ro, il culcam pe la 9-10 si se trezea si la 8. dar dormea cu noi. si cand vedeam ca da semne de trezire (cu noapte in cap), il luam in brate si adormea inapoi. daca doarme tarziu dupa-amiaza imi pot permite sa-l tin si seara pana mai tarziu, dar daca e treaz de la 4 pm, la 8 trebuie sa-l culc. asa a fost aseara si l-am culcat chiar inainte de 8, pt ca era evident foarte obosit. dormise numai o ora la pranz, si, am mai zis, lui nu ii e suficienta o ora. dar inca are programul aiurea rau. speram sa ne mai reglam.

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am remarcat ca pupi sta 3 ore treaz dupa care se cere un somn. la fel ar fi si seara, dar il tin putin mai mult, cam 4 ore, ca sa nu-l culc chiar la 7. desi, am mai facut si asta. ora 8 ar fi foarte potrivita pt un bebeu de varsta lui, dar nu-mi iese tot timpul...

so, cuptorul/?

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus cam la 350-400F....si l-am lasat cam 15 minute ..parc a..ca a sunat telefonul:)...Cind devine aurie ...este gata...

Luca doarme doar 1 ora dupa amiaza...Si cam de la 3 sta treaza pina la 8...cind efectiv cere ..la culcare..

Am uitat sa va spun..in sfirsit face si Luca ceva...cind ii dai telefonul il duce direct la ureche si sta asa cu el..hi,hi...si nu l-a invata nimeni..in schimb "bye-bye" care-l exersam zilnic..nu merge...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci, o pusesem la 400 inainte sa-mi raspunzi. deci cam 15 minute

nici pupi nu vrea sa faca nimic, in schimb daca-l intreb cum face catelul, deschide gura si scoate niste sunete de parca ar fi un caine caruia ii e sete. asa a vazut el ca fac labradorii vecinilor. bye-bye si altele...mai au de asteptat

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ii vorbesc numai in romana, pt ca ma gandesc ca va prinde engleza usor odata ce va merge la gradi. rar, dar foarte rar, ii mai spun si cuvinte in engleza. sau daca suntem intr-un anturaj unde se vorbeste engleza, intelegi ce vreau sa spun, sper. ei, na, ca doarme si acum. are o ora si 20.

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...