Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (78)


polux

Recommended Posts

Fetele, ma dau pe spate americanii astea cu mania interviurilor. A decurs foarte bine interviul, dar din pacate mai trebuie sa trec prin unul (ultimul si formal, dar tot interviu este). Cred ca totul va fi bine pana la urma, dar mai trebuie un pic de adrinalina.

 

Roxi vacanta placuta pe unde te duci, si nu uita de pozeeeeee.

 

Hehehe Simona, lasa ca si altii sunt confundati cu baietei (asa ca Adeluta), mai ales din cauza tunsorii. Noroc ca ne-a pus mami cercelusi micuti micuti cu safire. Asa suntem si noi mai feminina. Dar daca o imbrac in bleu, baietoiul mami e dulce foc.

 

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

salutare

hai ca io m-am mutat la schimbul 3.Pai acum am si eu un pic de liniste....in timpul zilei nu e chip...cu Andreea care vrea numai in brate iar daca o pun in tarc (eu fiind langa ea) urla de se zguduie peretii.Sunt terminata...nu stiu cat o mai dura.Nu pot sa-i fac nici mancarica..plange, plange, plange....

 

Simona, l-am vazut pe Pufulescu ....ce costum fain de mariner are.E haios cum arata dupa somn.

Am ras cand am citit cu "inghitirea galbenusului"...noi avem alta expresie ..."inghitirea galustei"[:-)))][:-)))]

La noi faza cu fetitza si baiatul este ca Andreea e luata mai de toata lumea de baietzel ...atunci cand nu are rochita.

Olivia am vazut pozicele....nici eu nu-mi pot oprii uimirea....mamaaa cate jucariiiii!!

Mitzura, vai ce intamplare cu Tudor....imi pare asa rau...Si eu o banuisem pe Andreea cu rubeola atunci cand a facut febra chiar o data cu Tudor iar a doua zi au inceput sa se zareasca bubitze urmand ca in zilele urmatoare sa se inmulteasca.Intradevar pe fata chiar nu a avut nici una....se pare ca a fost doar o alergie.

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicia si noi am trecut de etapa in care uram patutul sau tarcul. Dar usor usor, momind-o cu vreo jucarie care ii placea mult, a inceput din la a sta cateva secunde (10-20) pana la a se juca singura cateva minute bune (5-6, nu prea multe ca strica, se face mami prea harnica).

Hai ca va pup ca intru la clasa. Unii deja s-au saturat de munca si eu abia incep, dar si termin tarziu.

 

Pupici la fetitele baietoase si la baieteii frumosi ca fetitele. Si nu numai lor. La toti bebei si mamicile lor.

 

Liliana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

Mitzura - insanatosire super rapidaaaa !!!!

 

Rox - vacanta placuta cu muuult soare !

 

Kim - o trimit pe Giulia la voi si sa stii ca nu i-ai auzi gura cu orele ! Ea adora sa gigileasca jucariile ! Luca e foarte frumos !

 

Polux - tinem in continuare pumnii !!!

 

BlueAngel - frumos si Don Pufulescu ! :)

 

Noi raportam a n`shpea vomitare seara, dupa care adormit bustean cu fundu`n sus si pe burta fara nici o problema, de zici ca-i de la mahmureala [alcool] Doctora nu stie ce sa zica, noua ni se mai intampla din cand in cand, da` io m-am saturat. Abia astept si eu sa mergem la maaare !

In sfarsit merge si Giulia, de fapt alearga, daca e tinuta de axile, ca manutele tre` sa-i fie libere [alcool] de zici ca ar vrea sa o ia singura la vale, asa ca punem in aplicare hamul. Face tai-tai la comanda si la foc automat :), adeka cu ambele maini; daca face vreun lucru nedorit si ii spun NU e voie atunci se opreste din actiune tare mirata :)))

 

Va pupam si o zi frumoasa sa aveti !!!

 

 

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, de chestia asta cu lumina nu a pomenit nimic doctorita. Eu parca stiam de asa ceva dar la pojar, nu la pojarel. Ea a zis doar sa-l tinem in casa si sa-i dam lichide multe. Oricum, n-am nici o sansa sa-l tin in pat ca e foarte vesel si jucaus. E adevarat ca doarme ceva mai mult, dar si cand e treaz.... Deci nici pe balcon...asta va fi foarte greu, ca s-a invatat sa se ceara afara, spune pa si face cu manuta si merge la usa, si daca ne vede pe vreunul din noi ca ne imbracam sa plecam, initial rade ca crede ca il luam si pe el, si daca vede ca plecam doar noi, se pune pe urlat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Vreme frumoasa pt.plaja.....

 

Olivia,voi pe unde mai mergeti,ca nu mai e loc de atatea jucarii?Daca l-as fi pus pe David intre toate acele jucarii,el tot o sticla de plastic ar fi ales...sau mouse-ul pt.a-l tara prin casa...

 

Si la noi incepe umblatura de la prima ora(chiar prima...pe la sapte);cateodata ma mai joc putin cu el in pat ca mi-e o leneee sa ma dau jos,si in plus astept sa mai treaca ceva timp sa nu mi se mai para ziua asa lunga...[bang]

 

Am fost si eu tentata de multe ori sa-i cumpar tot felul de jucarii si jocuri,dar am renuntat ,pt.ca nu-l intereseaza.I-am cumparat acum un bazin de baie ...dintr-acela de plastic pt.la plaja si l-am umflat deja ,dar a stat in el(fara apa) 3 minute dupa care il ocolea de parca nici nu exista.

 

Vai,tizo...ce copil cuminte ai!!!!Sa nu-l deochi!!!

Pai ce cuminte statea el pe scaun la restaurant!Noi am fost ieri la "cuptorul cu placinte"in satul de vacanta si am mancat pe fuga sa nu se plictiseasca copilul...nu stiam ce sa -i mai dam ca sa mai stea putin in carut sa terminam de mancat.Ce crezi ca ar fi stat pe scaun?Ar fi vrut sa se suie pe masa ...sau sa se dea jos,nicidecum nu ar fi stat acolo!

 

Si ce elegant citea el cartea ta!!!!Pai David "ar fi mancat-o" de

mult!

 

Oare mai exista vreun copil cu care sa nu te poti duce nicaieri ca se plictiseste repede?Da,daca l-am tine in brate si i-am ceda toata atentia ,poate ar mai fi o sansa...Dar asa ce rost are?Cum te mai bucuri de o placinta?

 

Aaaaa...tizo....costumas din ala de marinar avem si noi,l-am luat de la Selgross(?);chiar acum e imbracat in el.

 

Simona si David Mario

 

http://community.webshots.com/user/simonarida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia-nu cred ca am vazut vreodata atatea jucarii frumoase la un loc!!! Iar pozele de la piscina sunt super super. Ce mi-ar placea sa-l duc si eu pe Raducu la piscina dar mi-e cam frica de apa de acolo (nu stiu cat e de curata, sigura). Voi n-ati avut nici o problema, nu?

Mitzura-sanatate lui Tudor. Consoleaza-te macar ca nu a facut rubeola cand trebuia sa mergeti la mare.

 

 

 

Ina32 & Raducu (14.07.2004)

poze Raducu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...