Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (78)


polux

Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

voi cum le dati galbenusul la bebeii? in ce/cum facut? si de cate ori pe saptamana? eu oricat l-am pisat de marunt si l-am amestecat cu papica, tot ii simte gustul si nu mai vrea sa mai pape.

ma pregatesc pt somnul de dupa-amiaza. daca l-ati vedea ce cearcane are...

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, asa faceam si eu si tot il simte...cred ca isi da seama de gust. am sa incerc cu budinca, desi nici branza de vaci nu-i place. si de cate ori ii dai?

e musai sa pape ou daca ia proteine din altceva (carne etc)?

am uitat sa intreb la dr

el inca nu a mancat un galbenus intreg de cand am inceput sa-i dau...

mai am vreo 10 minute si il pun la nani

tine-ti-mi pumnii

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia , hai sa nu ma raportez la salariul meu ..ca vezi ..nu conteaza ... deci daca eu "castig" 3 mil pe luna ce zici , cat inseamna 30 usd ?...am sa intru si pe site-uri sa fac o comparatie

 

galbenusul fiert 10 min si amestecat cu piure ..o sa incerc si eu branzica de vaci cu galbenus

 

la noi a inceput ploaia

pup

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii dau ou de trei ori pe saptamina...este esential pentru cresterea si dezvoltarea copilului...deci nu se poate inlocui.

Incearca budinca mea ..reteta inventata...2 linguri brinza de vaci, un galbenus, 60 ml formula, o lingura cereale ,un dovlecel ras...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, multumesc de intrebare...Pai dupa ce a plans o jumatate de ora langa mine fiind...adica ea in tarc si eu facand mancare(i-am facut sufle de legume...pe care l-a mancat), a adormit...mai intai in picioare apoi a alunecat pe plasa tarcului luand pozitia de brasca.A dormit de la 12 la 15...apoi mancat, jucat, plimbat in 4 labe pe gresie si spalat pe maini de tz-spe ori.La 18 am fost de i-am luat un krokodil din plastic, in forma de bazin...pentru cand o sa mergem la plaja....e imens...ocupa toata sufrageria dar asa de mult ii place moatzei in el...a chiuit toata seara de fericire.

 

Eli am vazut pozele....imi plac toate pozele cand Stefan are palarioara pe cap...e un scump.

Andreea, pare foarte frumos din poze pe unde ati drumetit.Imi place cum te mangaie Philip de cate ori esti lana el.

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei bine, a dormit fara plans, in schimb, s-a trezit maraind, dupa doar o ora. mi se pare cam putin: o ora dimineata, una la pranz si vreo 10 noaptea. de ce s-o fi sucit copilul meu???

felicia, nu i se intampla des sa manifeste gesturi de afectiune cu mine. m-am bucurat ca ne-a prins tata asa.

of, cum te mai inteleg.

pupici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...