Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 04 (59)


Recommended Posts

quote:Originally posted by ioana_du

Fetelor, va multumesc pentru incurajari, mai e putin pana la ora 5, cand sper sa ne linistim.Loreenaid="size2">id="red">, pe mine ma ajuta sotulm in sensul ca el ii face baita zilnica, sta cu ea daca e agitata, si daca il rog ii pregateste si ceaiul si apa pt. noapte.Dragele mele, veste "mare" : BIANCA ARE RUBEOLAid="size2">id="purple">. Da, pana la urma asta insemna febra aia, azi i-ai aparut bibitele. Sint mici-mici, si sint mai mult in spatele urechilor. Sint si pe piept, dar putine si f f deschise la culoare. Acum tb sa-i supraveghez febra si sa nu o duc afara, am retinut bine de la pediatra, da?Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)Admirati-ne


id="quote">id="quote">imi pare rau de toate problemele care au aparut la tine: si bianca si sora ta. ii tin pumnii sorei tale sa iasa totul ok, iar biencutzei...insanatosire rapida[pup] [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

parca tot mai greu mi-e sa intru! si ei au intrat in categoria maraitilor si agitatilor....chiar daca dida id="red"> zicea ieri ca sunt cumintei. sunt cat avem musafiri[:D]. oare nici azi nu ne intalnim didaid="red">? s-ar putea sa mergem dupa masa la socrii ca e ziua socrului meu. asa ca... voi ce faceti?

 

onitza id="red"> ma bucur ca pana acum e totul bine cu maselutza ta

 

felisid="red"> am citit despre mihai. eu vreau sa cred ca va fi bine cu ochisorii lui[ruga]. oricum e interesant ce ne-ai spus, eu vroiam sa-i duc cand implinesc un an la control la ochisori ca si eu si sotul meu avem ochelari. acu cu problemutele lor...saptamana viitoare e rindul biencutzei sa-mi fac griji pt. ea

 

si LA MULTE LUNISOARE fericite si sanatoase pt. bebeii care-si serbeaza azi ziua: MARIAid="red"> (siminna), KENZO id="blue">(bits), DAVIDid="blue"> (fulguletz). oare ce mai face bitsid="red">?

 

a! am pus cateva pozisoarefacute saptamana trecuta.

 

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis, sper ca lucrurile sa evolueze spre bine cu vederea lui Mihaita. Oricum, e un semn incurajator daca e mai bine decat acum 3 luni.

 

Ioana, sanatate Biencutei tale, probabil va face o forma usoara , la varsta asta asa se intampla.

 

Mihnea a facut exact aceeasi alergie (daca asta o fi!) cum a facut si Bianca saptamana trecuta. Ii apar din loc in loc niste bubitze(oarecum), arata ca un fel de urzicatura (adica reliefate) , care devin plane si dispar intr-un sfert de ora. Apoi apar in alt loc, fie cate una , fie in grupuri, care dispar la fel de repede. Ce o mai fi si asta?Ati patit asa ceva? Nici n-am mai sunat pediatra, cand a avut Bianca mi-a zis ca e o alergie alimentara si sa-i dau Peritol. Pana la urma nu i-am mai dat , pentru ca disparusera de la sine. Astept sa vad cum evolueaza si la Mihnea. Of, of, mai, mai. Dar chiar nu am nici o saptamana fara evenimente?, m-au capiat copii astia[xx(]

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi abia ne-am trezit ca am adormit si eu cind il culcam pe el. Nu mult nici o ora, dar ne-a prins tare bine.

Roxiid="red"> esti pe aici, sau afara, acum am vazut apelul.

Onitzaid="red">, si u am ceva la o masea, dar sper sa nu fie atita de grav, de operat. Oricum eu tb intii sa merg la Parhon, pt ca mi-au iesit prost analizele pentru tiroida.

Si acum m-a speriat putin si Felis, pt ca David se scarpina mereu la ochiul sting....si mi se pare ca pupila de la satingul e putin marita fata de dreptul

Ioanaid="red">, ma mir ca ei pot face bolile copilariei pina intr-un an....DAca fiu-miu le va face le voi lua s i eu pt ca nu am fcacut niciuna...

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by simonacip

Si acum m-a speriat putin si Felis, pt ca David se scarpina mereu la ochiul sting....si mi se pare ca pupila de la satingul e putin marita fata de dreptul

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip


id="quote">id="quote">

 

SIMONAid="blue">... nu daca se scarpina... Mihai apasa pe ochi cu 2-3 degetele de zici ca vrea sa si-l bage in fundu capului!....

Repet... nu vreau sa va sperii... de aceea cititi cu atentie sa nu interpretati altfel... Nu vreau sa aud ca nu ati dormit la noapte din cauza mea... Dar m-am simtit datoare sa va atrag atentiaid="green">... Daca nu am facut bine eu pot sterge mesajul... Voi hotarati!...

id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by simonacip

Dar, Felisid="red">, ti s-a spus ceva despre pupila, cum tb sa fie?Simona si David (10 nov)http://community.webshots.com/user/simonacip


id="quote">id="quote">De pupile nu mi-a zis nimic... Dar pupilele lor se modifica tot timpul... Nu stiu daca ai observat... La efort, lumina uneori... Cand se maresc, cand se micsoreaza...id="purple">id="Comic Sans MS">Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)Ce mai face Mihai!..."Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate Felis. Dar vreau sa-ti spun ca eu de cind era mic -mic am observat pupila stinga mai mare decit dreapta, in aceleasi conditii de lumina, etcDar cind mi-am intrebat pediatra a spus ca ea nu a mai auzit asa ceva, sa las copilul in pace....Acuma....poate ar trebui totusi sa-i fac un control.Uite, nici tu nu te-ai fi gindit ca ar avea ceva.

E bine ca ne-ai spus si noua

 

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...