Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 04 (59)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor,

 

Am lipsit vreo 3 saptamani de pe aici si cred ca am de citit pana la Craciun ca sa va ajung din urma. Noi am fost plecati la mare si ne-am intors joi seara. Inainte de asta nu mi-a mers netul vreo 2 saptamani aproape. Acum merge dar imi incarca foarte greu DC.

Am sa va povestesc cum a fost la mare maine sau poimaine ca acum ma cheama datoria.

 

Va pupam.

 

 

http://community.webshots.com/user/niculas

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jasmineid="red">, ai cartea dr. Spock? Daca da, citeste la pag. 262; nu e mare lucru, dar zic eu ca e "linistitor" pentru noi.

Iustin sta binisor in fundulet, dar nu se rostogoleste, nu sta pe burtica...nu-i place, asta este. Si tre sa iei in calcul si daca e obosit, noi in acele mom ne pierdem echilibrul...si buf.

Daca nu ai cartea, iti voi scrie eu...insa acum s-a trezit puturoselul, va pup.

 

O zi frumoasa la toti,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by carmen

Buna fetelor,Am lipsit vreo 3 saptamani de pe aici si cred ca am de citit pana la Craciun ca sa va ajung din urma. Noi am fost plecati la mare si ne-am intors joi seara. Inainte de asta nu mi-a mers netul vreo 2 saptamani aproape. Acum merge dar imi incarca foarte greu DC. Am sa va povestesc cum a fost la mare maine sau poimaine ca acum ma cheama datoria.


id="quote">id="quote">Carmenid="red">, bine ai revenit, si chiar te rog sa dezvolti subiectul cu marea, sunt tare curioasa cum e cu 2 copilasi, pentru ca asta ne asteapta si pe noi in august[:D][pup]Roxana&Cohttp://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by didutza

La examen a fost super chiar peste asteptari, ufff mai am inca doua si scap [alcool]

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

http://community.webshots.com/user/didutza1978


id="quote">id="quote">

 

Bafta in continuare la examene!...

 

Scrisesem si eu azi dimineatza un mesaj pt VIO, da cand i-am dat trimitere mi-a dat eroare[xx(] Daca am timp il voi rescrie!...id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roserbid="red">, m-ai omorit!

Vrei sa spui ca Mihnea se ridica in picioare???? Noi nici in pozitia de-a busilea nu stim sa ne asezam...:( Pozele de la 8 luni m-au dat gata!

Am vazut si eu acuma pozicile cu intilnirea voastra cu Simonacip si cu Fulguletz. Frumoaselor!!!! [olala]Prin ce parcuri va mai preumblati voi?

 

Siminna si Maria (1 nov 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jasmineid="red">, revin, destul de tarziu, ca am papat, ne-am plimbat...stii tu.

Ideea este(si asa sustine si dr. Spock) ca majoritatea copiilor invata sa stea, fara sa fie sprijiniti, intre 7 si 9 luni, deci nu-i nici o problema, probabil in curand va sta singurel.

Referitor la cum poti sa-l ajuti, am citit ca e bine sa-l tii cat mai mult pe burtica si sa-l ajuti sa ridice cat mai mult capusorul, sa-si exerseze muschii gatului. Trebuie sa-si tina capul f. bine ca sa poata sta in fundulet. Asta o poti face ademenindu-l cu jucarioare viu colorate, stralucitoare, pentru a-si misca cat mai mult capul.

Oricum, si copilasii care stau bine in fundulet, cad in cateva minute(de obicei), in primul rand, pentru ca-si pierd interesul. Probabil ca si la Radu asta e problema. Pupici si bafta!

 

va pupam pe toti, noapte buna,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorenaid="red">, cred ca sotul meu tine la silueta mea. Adica nu ma ajuta cu nimic (eu alaptat - logic, eu ii dau sa pape, o schimb, o imbrac, medicamente, baita), cel mult reprize de 5-10 minute cand sta seara sa se joace cu ea sau ii face poze. Da de laudat este bun, nevoie mare si scoate o gramada de perle despre ce face Ana (este berbec si-i sta in fire sa se laude). O iubeste, nu zic da seara trebuie sa se joace "Man of Honour" iar dimineata sa plece la servici. Chiar sotii vostri se joaca pe calculator, ca al meu este disperat in ultimul timp?

Asa ca sunteti niste norocoase, sa va traiasca!

Simonaid="red"> si Ana are probleme cu ochisorii. Are strabism, ereditar prin familiile noastre, numai ca eu si sotul am scapat, ea se pare ca nu. Dar sper sa-i treaca prin exercitii, sa nu ajungem la operatie (fratele meu a fost operat la 5 ani, de atunci ochisorul sanatos a ramas putin mai mic deoarece 6 luni a fost acoperit astfel incat ochiul operat sa fie fortat sa vada doar cu el).

Oricum sunt multe persoane care au pupile inegale dar se vede diferenta atunci cand sunt obosite.

Eu n-am inca nici o masea de minte, le simt mai nou dar nu sunt iesite (Hm sau parca tocmai iese una). Sper sa stea acolo!

In orice caz, eu am toate maselele de portelan doar dintii sunt originali. De fapt, de 1 luna mi-a cazut o plomba cu tot cu peretele exterior al maselei asa ca sunt si stirba.

Onitzaid="red">, eu nu i-am dat spanac, dar ma bate gandul. Spre rusinea mea am gatit o data anul trecut cand eram gravida si [vom]. Am facut si eu astazi tarta cu ciuperci. A fost delicioasa, dar am dublat anumite cantitati ca sa ne ajunga. Am pus si niste carnita, sa se sature lumea.

Sper sa nu te mai doara nimic. Eu am experiente tare nasoale cu dintii, nu doresc nimanui!

Viovioid="red">, cred ca cel mai bine este sa te descarci, poate te ajutam, macar cu un sfat!

Ioanaid="red">, sper ca-i bine sora ta! Sanatate ei si Biancai!

Oare ce-o mai face Tryid="red">, stiu ca trebuia sa se mute, probabil nu are net!

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jasmineid="red">, despre statul in fund: incearca sa-l pui in coltul canapelei si sa-i dai in manuta o chestie care i se pare lui interesanta, poate asa il determini sa stea mai mult timp in pozitia respectiva.Cu Bianca asa faceam si tinea figura, ea a fost un pic mai lenesa cu mobilitatea, dar recupereaza acum[:D]. Oricum, nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi.Incearca sa-i pui si o perna in fata , ca sa nu aiba cum sa pice.

 

Siminaid="red">, da, asta e distractia lui Mihnea acum, sa stea numai in picioare, si sa urle cand oboseste, de parca nu ar putea sa se aseze.A devenit si el un rasfatat nevoie mare, nu mai sta deloc singurel, ma capiaza.In plus cam foieste noaptea, si se scoala de cateva ori, of!

 

Bubite tot mai face din cand in cand si eu imi sparg creierii incercand sa-mi dau seama de la ce sunt. Mi-am propus sa nu-i mai dau cateva zile banana si iaurt, sa vad ce se intampla. Desi mi se pare aiurea sa fie o alergie alimentara care sa se manifeste asa, cu cate 3-4-5-10 bubite in locuri diferite pe corp, care dispar asa rapid. Aimeid="red">, parca voi ati avut o alergie de contact, cum s-a manifestat si cum ati scapat de ea?

Credeti ca ar putea fi de la praf sau altceva? Ca de obicei astea sunt insotite si de simptome respiratorii[?]...

 

Vioid="red">, imi pare rau ca esti suparata, sper sa se rezolve problemele cat mai repede.

 

Ne-am intalnit si cu cuscra Andreea id="red">si cu Mariuca, le puteti admira AICIid="blue">.

Iar daca vreti sa vedeti cum isi intretine Mihnea muschii, priviti AICIid="blue">

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi fetele pt raspunsuri despre statul in funduletz.Dutzi,chiar nu am cartea dr Spock,am numai Capraru.

 

Inca nu m-am panicat si cred ca o sa fie OK si cu statul asta in funduletz.Adevarul e ca eu nu l-am pus nici intre perne,practic n-a prea avut ocazia sa exerseze.

 

Ioana,ce stii de sora ta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...