Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 04 (59)


Recommended Posts

etete fulguletz id="red">e in romania.[bis] chiar ma intrebam ce mai face. roxanaid="red">, parca tu te-ai plimbat cu ea, nu? cum e bebe david, mai are bubitze? transmite-i te rog pupicei lui fulgu id="red">cand va mai intalniti. si te-ai facut blonda!!! iti sta super bine!![pk]

dida id="red">ce rau imi pare ca sunt bolnaviori gemeneii!!!! cum sunt azi? azi am fost in parc si tot am asteptat ca poate veniti. dimineata...ca dupa masa am fost la medic dupa rezultatele biencutzei si....are infectie urinara! [:(]ati mai patit asa ceva? asa micutza!!![q][q][q] peste vreo zece zile, dupa ce-i dau un tratament mergem la control si sa-i faca citostaza ascendenta, daca bine am inteles.[:I] e cam "sperios" pt. mine, ceva cu o sonda, brrr, mi-e asa mila de puiuta mea. [q][q][q]

v-am zis cum canta bianca? azi la fel a facut: sta, se joaca si canta: na-na-na-na-na, e o scumpa!!![il]

 

felis id="red">l-am admirat pe silviu ce "consumator" serios este.[:D] mihai a fost cumintel? nu l-au tentat?[;)]

 

onitza id="red">iti tin pumnii! toate operatiile pe capul tau saracuta[:(!]

 

for2nity id="red">concediu placut

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Adriannaid="red"> - imi pare tare rau ca m-ai asteptat si nu am putut sa vin, se pare ca mereu intervine cate ceva si nu apucam sa ne mai vedem[bang] bebeii mei sunt ceva mai bine, azi nu au mai facut febra in schimb tusesc saracii de te sperii si apoi cu muculetzii ce sa mai zic ... sper sa iesim maine , oricum te sun, promit !

sanatate multa Biencutzei, saracutza cum de a facut asa ceva atat de mica ? o pupam de mii de ori si tzinem pumnii sa se faca bine repede, repede. pupam si pe Tudor ![pup]

Nopate buna !!!!

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata am recuperat cu cititul si eu si mai ales cu cateva poye care s'au deschis...adica scumpii de mihaita si silviu..felis am vazut faza cu pupacitul..super, las ca pun si eu cand se luat de nas alexander si mihaita.

roserb chiar ca bebe de 1 an ai +++ sa mearga el de manuta bravo.

 

eu sunt foarte multumita ca alex sta binisor in fundulet acum, mai cade dupa 5'10 min de stat si mai ales daca se apleaca dupa o jucarioara mai departe.dar parca a inceput o faza de alintaura sau nu stiu...dar daca nu mai vrea in carut se trage cu fundul pana la margine si tipa uitandu'se la mine, daca il iau in brate si il tin cu spatele la drum ma impinge in gat cu mana si se intoarce cu corpul unde vrea el sa vada si tot asa.

oricum eu de aici nu mai vreau sa plec..pai doarme neintors de la 10 la 9 dim, apoi la 11 papa 2 borcanele de 125 gr, somnic o ora, la 2 iar 2 borcanele de 125 de piure cu carnita apoi 3 ore somn ...e super.cred ca'i prieste pe aici.Eu nu stiu cum suporta oamenii astia atata civilizatie, atata bun'simt, atata curatenie si miros de flori pe stada...imi vine sa mor ca nu avem si noi, desi nimic nu ne'ar impiedica...si cata ajutor ai ca handicapat sau ca mama cu bebe, carut, bagaje si toate cele oriunde...pana acum nu am bagat de seama ca de..nu aveam bebe, dar acum imi dau seama cat ne e noua de greu cu autobuze unde nu ai facilitati si nu te ajuta nici nimeni, iar aici...asta e sper ca vom ajunge si noi odata..

Dutzi asta am gasit aicii pentru inot, nu am nici o preferinta altfel.

imi pare rau ca aud de atatia bebei cu rosu in gat si febra, cred ca e si vremea asta aiurea..cand cald, cand frig, ca primavara.

pupam pe toti si cei bolnaviori sa se faca bine repede.

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, sa-l vedeti pe David al Simonei id="red">ce face cu mana si zice "pa, pa!", e o dulceata.

Mikiid="red">, exact asta am simtit si eu in Elvetia. Liniste, flori peste tot, oameni senini.. Parca nimerisem intr-un univers paralel, nimic nu semana cu "acasa" :-) Si totusi eu nu as rezista pe termen lung acolo. Relatiile intre oameni sunt mult mai superficiale.. Regulile sunt prea stricte pentru gustul meu. In plus, e si un pic de ipocrizie in seninatatea asta permanenta..

For2nityid="red">, ramai in Mamaia si peste weekend? Noi venim maine noapte si stam pana duminica. Stam la un hotel care este chiar in capatul statiunii, spre Navodari (cred ca este chiar ultimul hotel inainte de bariera de la iesirea din Mamaia).

Didutzaid="red">, daca bebeii se imbolnavesc cand sunt mici, vor produce anticorpi iar sistemul lor imunitar se va intari! Tot raul spre bine :-) Sanatate multa! [pup]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele,

 

Am reusit si eu sa citesc ce ati scris intr-un final.

Acum sunt iarasi pe fuga dar trebuie sa ma laud: Andrei a invatat sa dea noroc cu tati. Deja am in casa doi barbati. Sunt tare mandra de ei.

 

Cred ca zilele trecute v-am vazut in parc (IOR) in gasca, dar nu sunt sigura.

 

Va pup,

 

Flory si [copil] Andrei

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elizaid="red">, multumesc de aprecierile catre fiu-miu [pup]. Si Alexutu' e un dragalas cu ochisorii aia mari....credeam ca fiu-miu are cei mai mari ochi si uite, m-am inselat. Plus ca e mult mai cuminte decit David. Uite, va si incumetati sa plecati cu el. Noi insa....cu obisnuintele noastre de a adormi....nu ne bagam.

 

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, da ce flacai aveti voi acolo,Roserb, Eliza5, simonacip, florypopid="red">, sa va traiasca! Nalti, zdraveni si receptivi foc.Bravo, puiuti.

 

Noi nu ne-am dus la cantarit si masurat(azi ar fi o luna), ca nu ne-au mai programat, decat in septembrie. Asa ca aproximativ, dupa cantarul nostru de acasa, de "oameni mari" avem cam 8,300kg(si cred ca 69 cm), deci n-am luat f. mult in greutate, da cred ca-i destul de bine. De lungan, iarasi zic ca-i bine, ca si noi suntem mici amandoi(i-ar placea lu mami sa creasca inalt, da cine stie[:)]).

Asa, sa nu uitam, a "incoltit" primul dintisor. Noi nu stim sa facem pa, pa, dar in continuare vorbim f. mult, nu scapam pe nimeni neabordat in oras.

 

Intrebareid="red">: voi ati cumparat scaune de masina pentru grupa lor de-abia dupa ce au avut 9 kg, ca am vazut ca nu exista si pentru mai putine kile(cu exceptia celor pentru grupa 0). Ca tare a inceput sa fie neconfortabil scaunelul de bebici[:)], se chinuie saracutul sa vada cate ceva...dar nu stiu daca e bine sa-i cumpar inainte de a se incadra in dimensiuni...

 

Sanatate micutilor si mamelor lor(Onitzaid="red">, iti tinem pumnii) si petrecere frumoasa celor care sunt la mare si celor care isi fac bagajele si-s gata de plecare.

 

Va pupam pe toti si va dorim o zi minunata,

 

Delia si Iustin(25.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/delia_calin/album?.dir=/7554

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...