Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 04 (59)


Recommended Posts

[hia]

Am reusit sa citesc tot.Am vazut si citeva poze (care s-au deschi,ca netul...nu prea merge).

Mi-a fost dor de voi.Din pacate noi trecem printr-o situatie mai dificila acum,si parca nu mai am chief de nimic.E drept ca ma straduiesc sa nu se vada,dar,atunci cind sunt singura ...[q].

Noroc ca Bya e bine,si cuminte...

Paxelaid="red"> [pup] pentru silviu si multumim de floricica.

Dar despre al;tceva voiam sa va spun!

 

Mariucaid="red"> (andreap)id="red"> a fost operata!Acum e bine,sunt deja acasa si dimineata ne-am intilnit in parc.

Mai multe detalii o sa va dea ea.

A suportat bine atit operatia cit si anestezia,si azi era foarte vesela.Iar andrea ...foarte obosita.

 

[pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Eliza5

 

Didutzaid="red">, daca bebeii se imbolnavesc cand sunt mici, vor produce anticorpi iar sistemul lor imunitar se va intari! Tot raul spre bine :-) Sanatate multa! [pup]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 


id="quote">id="quote">

 

 

MERCI de incurajari, va pupam !

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fetele!

Azi suntem mai bine, bebeii nu mai au febra, tusesc insa f. mult si nu mananca mai nimic, cred ca de la rosu in gat, maine dimineatz mergem iar la dr la control

 

mai dar vad ca se inmultzesc randurile de bebei poznasi care nu lasa noaptea mamicile sa doarma !!!

 

otiliavid="orange"> - sa o mananci nu alta asa e de frumoasa bebelica ta ![il]

 

viovioid="red"> - curaj si toate vor trece !

 

va pupam si punem niste pozici du dintzisorii din dotare ( adica cu cei care au crescut mai mari )

 

Dintzisorii meiid="blue">

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Didutza,bine ca a inceput sa le treaca febra,scapa ei si de tuse incet-incet.

 

Radu parca e si el ceva mai bine,sau mai bine zis...macar nu e mai rau.E tot fornait dar parac nu chiar asa rau.In continuare se trezeste noaptea cam din ora in ora,eu cred ca e din cauza ca nu poate sa respire bine.

 

Otilia,dolofana aia mica are niste ochisori superbi.

 

Noi azi am fost in Niro si am luat un sac de hainutze de vara.Mi-e clar ca am luat prea multe dar n-am putut sa ma abtin.Pai erau,printre altele :body-maieu la 35000 lei si compleu (tricou cu pantaloni scurti) la 50000 lei.Bumbac 100%,toate culorile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vin si eu cu o intrebare mai .... Sora mea este gravidutza in luna a 5-a, si la ultimul control i-a spus medicul ca i se pare ca ar avea cam prea mult lichid amniotic, ca se vede ca un fel de punga in spatele bebeului, si ca asta l-ar face suspect de o boala numita ... si aici incepe baiul. Ceva cu "hidro", dar nu legat de creier, altceva. Sora mea nu a retinut termenul. Ma puteti ajuta voi, stie cineva ceva de genul asta?

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

Admirati-ne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioanaid="red">....poate fi vorba despre hidrocefalie?

Oricum daca ma gindesc cit lichid am avut eu...mai mult nu cred ca se poate. Oricum, poate ar fi mai bine sa faca acum amniocenteza, este 99% sigura, e la limita ca virsta a sarcinii, dar daca vrea sa doarma linistita pina la finalul ei...Doamne Ajuta sa fie bine, poate nu va fi totusi nevoie nici de amniocenteza (care prewzinta risc de avort, infectie)

Jasmineid="red">, si eu am fost in Niro de 2 ori, am venit incarcata....si pt David , dar mi-am luat si eu o multime de prostii.

Didutza, JAsmineid="red">, ma bucur ca bblusii sunt aproape sanatosi

Elizaid="red">, chiar ma gindeam azi ca la 5 ne vedem cind imi dau seama ca nu aveam tel tau in agenda....Ce ironie! Nici nu m-am gindit la aspectul asta.

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor

Off scrisesem un mesaj asa de lung si nu l-a trimis si pe deasupra s-a sters.

Va multumesc mult de urarile de bun venit si de asemenea pentru listuta, am vazut ca deja m-ati si trecut in ea.

Noi am fost destul de ocupati in ultimul timp duminica a fost botezul Dariei.

Si acum sa va povestesc cate ceva de fetita mea. Sa nascut pe 20 nov dimineata la ora 5 prin cezariana, dupa ce pe la 12 noaptea mi se rupse-se apa in pat in timp ce dormeam. Eram in sap 34. A avut 2.165 si 44 cm, in rest sanatoasa. A trebuit sa stea 2 zile la neonatologie pentru supraveghere dar dupa 10 zile eram acasa. Si de atunci tot creste. E cumintica si doarme bine, de vreo luna a inceput sa se intoarca si mai nou sa stea in fundulet e interesata de tot si vrea tot ce vede. Dintisorii inca nu i-au dat si nici nu ma astept prea repede, la fratele ei primii au aparut dupa 9 luni. La inceput a trebuit sa ma mulg pentru ca nu avea forta suficienta apoi a facut icter iar pe la 3 luni am trecut-o de tot pe lapte praf. A secat fantana, de fapt nu s-a omorat nici ea prea mult era mai simplu din sticla.

De vreo saptamana nu mai prea vrea sa manace lapticul poate di din cauza caldurii asteia, mai mult ii place cu lingurita si in special fructele. Dupa legume nu se omoara dar le manaca bine amestecate cu iaurt sau banane.

Multa sanatate la copilasii bolnaviori si sa se faca bine cat mai repede. E asa de rau candi iti sunt copii bolnavi , la noi sotul meu e mai bolnavi decat ei de ingrijorare,.

Sper sa ma destul timp, macar din cand in cand , sa va mai citesc si sa reusesc sa va cunosc mai bine pe voi mamicile si bebelusii vostri. v-am cititmai mult pe sarite, 58 de capitole nici nu cred ca am cum recupera[:D].

O seara placuta in continuare sau mai bine nopate buna si linistita

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, m-am trezit si eu si profit ca bebe sta cu tati si incerc sa recuperez... Acum sunt la [cafea] si ma delectez cu poze de bebei frumosi. Doamne, unul mai scump ca altul! Ce-ar fi sa facem si noi un album al mamicilor de nov-dec cu cate o poza a fiecarui bebe? Ce ziceti?

 

Vad ce faceti progrese serioase. Noi tot nu avem dintisori, dar ne trezim si noi o data pe noapte si nu prea mai papam.Am facut si vaccinul de 6 luni, din fericire fara probleme. Ne-am si sarbatorit ca am facut jumatate de an cu tortulet si sampanie. Acum ne pregatim si de ziua lu' mami(care e baba!).

 

[s][s] pentru bebelusii aniversati astazi!Mariaid="red">(Siminna),Kenzoid="blue">(Bits),Davidid="blue">(Fulguletz) Sa cresteti mari si sanatosi!

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...