Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 04 (59)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Simonaid="red">, cand te-am intalnit pe tine Alex era linistit pentru ca se pierdea in ochii tai verzi [il]. In plus, e indragostit de blonde in general. Serios, reactioneaza foarte puternic si pozitiv la fetele blonde [olala][olala].

In general e un agitat si jumatate. Ieri nu mai reuseam sa-i pun pampersii pentru ca se indoia ca un arc cand intr-o parte, cand in alta si pur si simplu nu reuseam sa-i mai lipesc pampersii. Cand mananca e un adevarat circ, zici ca-i dau cofeina injectabila in fiecare zi, atat e de energic :-)

Crezi tu ca la anul o sa fie David mai cumintel? [:D]

 

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am venit si noi de afara, dupa o lunga tura de plimbari.

Vad ca majoritatea va plangeti de copilasi "nabadaiosi", ne inscriem si noi in club, desi inca Mihnea se incadreaza in limitele bunului simt. Insa , nu prea mai sta deloc singurel in patut, ci numai cand are el chef sa dea ture de pat in picioare. Eu insa l-am pus in premergator si il las cam 1 ora pe zi , in mai multe reprize, acolo e foarte multumit, si cotrobaie prin toata casa.

 

Cookieid="red">, ai o fetita frumoasa foc!

 

Noi am luat direct scaun de masina pentru 0-18 kg si Mihnea sta foarte bine in el, are si niste pozitii in care bb sta mai aproape de orizontala. Cel pentru 0-9 kg mi s-a parut cam inutil, am avut la Bianca si l-am folosit foarte putin.

 

Fierul noi nu l-am dat preventiv, ci numai pe o perioada scurta, cat a fost putin anemic (asta a rezultat in urma unor analize)

 

For2nityid="red">, asa este, nu trebuie lasati deloc la soare pe plaja, pediatra noastra chiar a insistat asupra aspectului asta, mi-a spus sa-l tin numai pana la 10, si numai sub umbrela, cu exceptia unor plimbari dimineata pe malul marii. Mi-a zis ca dupa 10 nici pe plaja nu e OK, pentru ca nisipul reflecta razele de soare. Bine, nu o sa facem noi chiar asa, dar in nici un caz nu e nevoie ca bb sa se bronzeze. Distractie placuta in continuare si vreme buna, abia astept sa mergem si noi, dar mai e o gramada de timp pana atunci!

Monicaid="red">, pe unde esti?

 

Ioanaid="red">, tinem pumnii pentru sora ta, sper sa nu fie nimic grav.

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Destule, nu??Elizaid="red">, ce sa zic?? Nu vreau sa fie mai cumintel, pt ca e copil sanatos si nu-mi fac probleme....La mine important e sa reusesc sa-l adorm cind ii e somn, in rest nu ma deranjeaza sa fie mai activ. Nici David nu sta sa-i pun pampersii, tot asa se foieste, dar ii dau alt pampers lui in mina, vad ca tine faza....

Si ma gindeam ca la anul macar nu iau toata casa cu mine: sterilizator, blender (de fapt robotul de bucatarie), carut, rufe multime, caci el mai varsa...[ups]

In ce priveste baietii nostri, vreau sa-ti spun Eliza ca fiu-miu se uita dupa mamici, nu dupa fetite. [8)]

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult Simonacipid="red">; chiar niste poze ar fi binevenite

 

Azi Carla a preferat sa bea supa mai mult decat sa pape carnitza cu piure de legume.......a baut 150 ml asa pe nerasuflate.

 

mamicilor pe voi va ajuta taticii cu bebe?

Sotului meu ii place sa se joace cu ea, de schimbat a schimbat doar de vreo 3 ori, in ultimul timp ii zic ca am de facut treaba in casa si il pun sa ii dea si papa........el e mai comod din fire si are asa o lene in el......[bang]

 

Carla-Maria

 

Poze cu toata Familia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, ce sa mai incoace incolo, recunosc ca as merge si eu la mare.........si as sta o luna...dar sotul meu e capos si argumentul lui forte este ca se poate intimpla ceva cu David si nu avem unde sa mergem la un dr. bun acolo...mai bine stam acasa ca el e foarte mic acuma, bla, bla.

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Loreena

mamicilor pe voi va ajuta taticii cu bebe?

 


id="quote">id="quote">

 

Daaa, Catalin este foarte competent in domeniu, e "scolit" de la Bianca, din pacate nu prea are timp, dar cand vine de la servici, mananca, si apoi il luam de nou, iar in week-end il avem full-time. Se joaca cu amandoi, iese afara , face baie, tot ce trebuie, mai putin schimbatul pampersului, de care nu se atinge nici mort[:-)))]. Mi-a zis ca pot sa-l pun sa faca orice, dar pampers de kk nu schimba. Asta este, ma multumesc cu restul[:D].

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreenaid="red">, pe mine ma ajuta in w-e, plus baita din fiecare seara.

El lucreaza pina pe la 19.-19.30, deci nu ma pot baza pe el. Ii fac baita si David se culca, el doarme destul de devreme seara.IAr in w-e ma ajuta ca da el cu aspiratorul si sterge praful, si-l ia pe david linga el daca nu mai are rabdare, pina termin eu mincarea....Cam atit.

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...