Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 04 (59)


Recommended Posts

SINONAid="red">, ma operez lunea viitoare, pe 11 iulie, nu la clinica privata, ci la Spitalul de Stomatologie, la chirurgie, nu are rost sa merg la privat, nu este o operatie extrem de dificila, intr-adevar, infectia este intinsa pe 2 dinti, fapt pt. care am fost aseara sa imis cot nervul la canin, care este dintele de langa cel bolnav...in fine am inteles ca ar costa cam intre 300.000 si 500.000 lei, dar asta e informatia spusa de doc meu stomatolog; tot el a mai spus, ca la un privat, o astfel de operatie ar costa, cam 1.500.000 - 2.000.000 lei. DUpa ce ma operez, iti spun clar cat a costat...te pupic. DAVIDUTZUL tau e un dolofi scump foc, pupam pe Davidutz.

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumim de aprecieri![pup] de la Sabinuta falcoasa! Mai fetelor, mai, nu vedeti ca Sabinuta va pacaleste cu falcile ei? ea are doar 6,900kg si papa tare putin(dac-o fi mofturoasa ca maica-sa cand era mica...jale!)Numa' falcile-s de ea!

 

Roserbid="red">, Mihnea e deja flacau mare! daca a inceput deja sa stea in premergator inseamna ca te pregatesti de alergat dupa el in curand pentru ca o sa mearga in picioare.

 

Onitzaid="red">, bine ca ai scapat de dureri!Stiu ce inseamna, mi-a crescut si mie de curand o masea de minte si am scos-o[audinti]

Stii ce am observat? Paulica are o salopeta verde cu o rata,haioasa foc de care i-am cumparat si eu Sabinutei.O fi unisex? Chiar daca ne confunda lumea cu un baietel, ne dau de gol cerceii[;)]

 

Aimeid="red">, ne intalnim cand vrei tu!M-as bucura foarte mult! Sa facem schimb de numere de telefon si ne auzim cand ajungi in Galati.

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felisid="red">, saru-mana! incerc sa fac cum ai spus, ca doar mi-ai mai explicat o data si trebuie sa invat!!

 

Tati al nostru ne ajuta destul, chiar si la schimbat de kk(spre mirarea mea!)Pe de alta parte, munceste si destul de mult, asa ca-l exploatam in weekend[:)]

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="teal">COOKIEid="red">, de ce ti-ai scos maseaua de minte???? din cate am inteles abia iti crescuse!!! SI mie imi da acum o msea de minte, si una nu mi-a iesit inca [:D]Am inteles ca sunt cele mai dureroase..[bang]

 

Pe mine, Mihai ma ajuta la orice cu bebe. Nu il solicit in cursul saptamanii, decat la baita, in rest eu fac totul, aaa, si il mai rog seara sa ii dea el biberonul cu lapte lui Paul, ca eu sunt franta seara, si simt ca nu am rabdare, cum Paul e si un pic zbatacel, prefer sa ma calmez si sa ma linistesc...vorba duhovnicului meu: cand simt ca obosesc , predau armele, adica, i-l pasez lui Mihai pe Paul.[bibe]

 

Fetele, cu bebei de 7 luni, ati pus pana acum copiii in premergator??????? ca eu nu stiu cand sa il pun. si mai am o intrebare: mai da cineva spana cla copii acum??? de care? din acelal a cutie deja fiert??????

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, hai sa-ti zic chestia imbarligata:

Imi crestea o masea de minte in partea de jos si-mi dadea dureri infernale. Medicul stomatolog mi-a spus ca respectiva masea creste fff repede(mi-a dat o explicatie, cum ca pe baza lipsei de calciu de dupa nastere s-a accelerat procesul de crestere).In fine, crescand asa repede(cateva zile, adica), nici nu mai puteam inchide gura de durere, pentru ca se incalecau cele doua masele de minte(cea de sus nu avusese timp sa se adapteze la dimensiunile celei de jos) Dubla durere deci![bang]

D-na dr. ma trimitea la chirurgie s-o scoata pe cea care tocmai iesea,ea neputand. Eu, de frica, am venit cu ideea geniala:Ce-ar fi sa mi-o scoateti dvs.pe cea de sus si nu se mai incaleca? Zis si facut! Dupa am constatat ca si aia avea o carie perfida care nu se vedea, dar in curand mi-ar fi dat niste dureri... Sper c-ai priceput ceva...

[pup] si bafta!

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc pentru incurajari, mai e putin pana la ora 5, cand sper sa ne linistim.

Loreenaid="size2">id="red">, pe mine ma ajuta sotulm in sensul ca el ii face baita zilnica, sta cu ea daca e agitata, si daca il rog ii pregateste si ceaiul si apa pt. noapte.

Dragele mele, veste "mare" : BIANCA ARE RUBEOLAid="size2">id="purple">. Da, pana la urma asta insemna febra aia, azi i-ai aparut bibitele. Sint mici-mici, si sint mai mult in spatele urechilor. Sint si pe piept, dar putine si f f deschise la culoare. Acum tb sa-i supraveghez febra si sa nu o duc afara, am retinut bine de la pediatra, da?

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

Admirati-ne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am facut deja plimbari si vizite pe ziua de azi, unde ne-am facut si de ras cu isteriile noastre [bang][bang].

Jasmineid="red">, parca Radu ai zis ca are dinti (sper sa nu zic prostii, am rasfoit capitolele anterioare). A facut urat cand i-au iesit??? O fi toata moftureala asta de la dinti??? dar nu are inflamate gingiile prea tare;pupici lui Raducu si sa se faca cuminti inapoi ca eu tare ma mandream cu cumintenia ei [:D].

Loreenaid="red"> daca nu ai ajutoare cand faci curatenie iti zic NU TE APUCA.

Ioanaid="red"> deci pana la urma tot rubeola a fost. pupici si sa se faca bine cat mai repede.

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cookie

Daca vreti sa ne mai vedeti, am pus poze noi in albumul Sabina mai mare.Uitati-va la poza numarul 4(nu am invatat inca sa fac link direct catre ea, dar lucrez la asta!)Cookie si bb Sabinahttp://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos


id="quote">id="quote">e o minune de fetita![il] sa-ti traiasca.[pup] [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE IMPORTANT!....id="size3">

 

Fetele... daca vedeti ca bebeii vostri apasa cu degetele pe ochi frecvent (mihai apasa de mi-a frica sa nu isi scoata ochiul sau sa se raneasca) mergeti cu ei la control la oftalmologie...

Nu vreau sa va sperii... Eu o intrebasem pe dr pediatra de acest apasat pe ochi si mi-a zis ca "ei, sunt copii", dar dr de la oftalmo a zis ca nu e bine... E semn ca nu vede...[xx(] Mihai nu vede partial... S-a dovedit a fi adevarat deoarece dupa ce si-au facut efectul picaturile puse in ochi pt marirea pupilelor (sa-i vada fundul de ochi) a inceput sa fie marait, nervos si sa-i apese ochii cu mainile... Mi-a zis dr ca de la picaturi nu vede si de aceea apasa... Facea la fel cum face de multe ori acasa... El apasa mai mult la ochiul stang si mai rar la dreptul...

Am scris ce am facut azi la control la "ce ami face Mihai" (e f putin)id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...