Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De la Elias la Municipal


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

crinutaid="red">, poate ca s-o fi terminat renovarea la CFR2, cand m-am internat eu stiu sigur ca erau amandoua in renovare pentru ca am stat cateva ore cu o tipa de la CFR2 in salon.

 

anisid="red">, pentru mine am avut pe langa obiectele de igiena personala (prosop, pasta de dinti, periuta, deodorant, etc) 2 camasi de noapte, vreo 5 perechi de chiloti xxl (de "unica folosinta"), papuci, 2 pachete mari de vata si tacamuri (furculita, lingura, cutit, cana). Halatul l-am folosit pe cel care l-au dat de la spital. De fapt bagajul in sine a fost mai mare, dar astea au fost lucrurile pe care chiar le-am folosit, restul au zacut nedesfacute (mai aveam in bagaj: rivanol, tampoane always, fese sterile, tampoane de sani, pompa de sani, sutien pentru alaptat si parca si ceva medicamente). Cand te internezi pentru nastere, te obliga sa porti camasile lor de noapte, abia cand te muta cu bebe in camera iti dau voie sa te imbraci in ce vrei tu, insa poti folosi in continuare camasile lor de noapte (mai ales ca se vor pata de sange la greu).

Pentru bebe eu n-am mai luat hainute la mine, dar daca vrei poti lua (2-3 body-uri, niste sosetele, eventual o caciulita sunt suficiente, oricum iti dau si ei de la spital). Trebuie insa sa ai neaparat pampersi, servetele umede, sapun, prosop si crema hidratanta.

Si bineinteles, mancare si apa....pentru tine, asta daca nu cumva te multumesti cu ce-ti dau ei de la spital (eu am nascut prin cezariana si in afara de supa strecurata si ceai fara zahar nu dadeau nimic, ori cu asa ceva mori de foame garantat)

 

nasteri usoare tuturor!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Mariaid="purple"> (22.06.2005)

 

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...