Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (57)


Recommended Posts

Ana, haha ce mi-a placut. Daca nu i-ai dat specificatiile complete [:D]. Cand ai povestit de Tati al vostru parca il vedeam si pe al nostru facand la fel.

Dehhh, Tati al nostru e programator (deformatie profesionala) si tre sa ii dai specificatiile cat mai amanuntite ca altfel face cum ii tuna lui. Asa ca eu m-am obisnuit si ii spun si cele mai amanuntite detalii cand il las pe el cu Alexandra. II spun pana si ca atunci cand o schimba, sa nu uite sa inchida cutia cu servetele umede[:D].

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dragele mele, sunt asa de fericita![il]

 

Sapt. trecuta aflasem ca ILinca mai tre' sa stea cu ham Pavlic inca 6 saptamani ( asa ne spusese dr.Burnei- Budimex).Azi am fost la dr.Jianu( seful sectiei de ortopedie din Gr.Alexandresscu) si ne-a zic ca ILinca e OK, nu are nici urma de displazie.L-am rugat frumos sa ne explice si noua, cu ultima radiografie in fata, ce se vede pe radiografie.A fost super dragut, a zis ca ne arata asa cum le arata studentilor lui.Concluzia: a masurat, a desenat, a comparat radiografia noastra cu poze din tratate de ortopedie si Tusca noastra e perfect normala.M-a convins, pt. ca mi-a dat argumente ( matematice!).Asa ca de azi NU MAI PURTAM HAMUL ALA NENOROCIT!

 

Vad ca discutati de lapte, eu am avut o experienta naspa si vreau sa o impartasesc cu voi, sa nu patiti si voi la fel: dupa ce a implinit Tusca 8 luni am trecutd e la Milumil 2 la Milumil3.Ilinca a inceput sa pape din ce in ce mai putin lapte, pana cand ajunsese sa urle cand ma apropiam de ea cu biberonul cu laptic>Tot intreband in stanga si dreapta, am auzit ca Milumil 3 e foarte prost tolerat de copii.Asa ca ne-am intors la Milumil 2, dar dupa cateva mese de lapte pe care le-am sarit.Bietul copil, doua seri la rand s-a culcat nemancata, refuzand lapticul.Si sa nu crdeti ca nu a durat ceva timp pana sa ajunga Ilinca sa vrea sa guste din biberon, ca sa se convinga ca nu mai e lapte d'ala prost!

 

Gata, acum ma apuc sa citesc ce ati scris in ultimele pagini( am ajuns la 13 la birou, in loc de ora 9; la Jianu era lume ca la manifestatie....)

 

Patrice si Ilinca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, mi-am aadus aminte sa va zic o reteta cu care Tusca Ratusca manaca de 2 zile cate 450g la o masa!

 

1/4 kg fasole verde ( pastai) se taie marunt marunt si se pune la fiert, impreuna cu o ceapa si 1-2 rosii ( fara seminte).Separat fierbem carnita de pui.Cand sunt fierte toate le mixam + un strop de sare + smantana >>>>>o nebunie de papa.

 

Poate incercati si voi....

 

Patrice si Ilinca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunisoare bebeilor care-si serbeaza luna zilele astea, si in special pustoacei mele care ieri a implinit 9 luni(cum ieri nu mi-a mers netul ii urez azi, are ceva?[:D])

Daniver sincere condoleante prietenilor tai. La asa pierdere cuvintele sunt de prisos. SA le dea D-zeu multa putere.

Lorena condoleante si pt bunicul tau

Multa sanatate bebeilor bolnaviori si multa pofta de mancare bebeilor care s-au hotarat sa faca greva foamei. Multi [pup]de la noi.

Abia am reusit sa va citesc. De dimineata am fost la plaja la intoarcere mi-a adormit printesa pe drum aproape o ora si abia acum a doborat-o oboseala si a adormit.

Noi ca noutate putem spune ca am inceput sa mergem tinu-te doar de o manuta dar pasim cu teama. In rest toate sunt la fel, mai ales maraitul din cauza dintisorilor.

 

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru urari si primirea calduroasa! M-am uitat pe poze si aveti niste bebelusi tare frumosi, scumpi si grasuni, se vede ca-s foarte bine ingrijiti! Sa va traiasca si sa fie fericiti!

Cit despre mine- aztazi mergem la un doctor generalist roman (ca pediatru roman nu am gasit) – sa vedem poate se indura sa ne faca niste analize!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa urez bun venit nilor mamicute[pup] de la noi.

Nature felicitari si abia asteptam sa auzim asa vesti bune si despre Amelia, printesa LilieiToma[pup]de la noi.

Am uitat La multi ani celor care si-au sarbatorit ieri numele[pup]

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor ca mi-am adus aminte(si eu sunt grupul celor cu un neuron si ala super stresat, cred ca ihn curand o sa raman cu juma' de neuron) de cateva zile am o ameteala si la o ridicare sa aplecare nu neaparat sa fie bruste mi se intuneca privirea. Nu stiu cum sa explic sa ma intelegeti mai bine, mi se face negru in fata chilor la propriu si cu ameteala aia daca n-ar fi manerul carutului cred ca as cade pe jos ca simt ca se invarte pamantul cu mine. Mai pateste vreuna asa? E adevarat ca ziua nu prea mananc da recuperez seara la greu si ziua cd doarme aia mica bag in mine de ma doare stomacul ca nu stiu cd mai apuc[bang]. In concluzie mananc, foarte neregulat e adevarat da mananc, iar de dormit dorm noapte cu mici intreruperi din "an in paste".

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Am uitat sa va povestesc de fi-mea. Azi dimineata pe la 4 statea in picioare in patut si se balanganea cum zic eu(stiu ca suna urat da asa zic eu cd se leagana de pe un picior pe altul cu viteza si amplitudine mare) si facea exact ca sarpele ssssfffff. Prima data s-a trezit al meu ca nu stia de unde vine zgomotul si apoi eram si eu direct in fund si cu ochii-n patut. Pai ce putea sa faca altcineva asa in afara de fi-sa?

Iar mi s-a trezit bebele urland dupa nici 20 minute de cd adormise. Off ca tare dese sunt trezirile astea in urlete[bang]Saraca bebelina

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...