Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (57)


Recommended Posts

Buna,

PATRICIA, eu ma bucur ft mult ptr voi.

 

Din pacate nu cred ca noi vom veni in curind cu noutati prea bune.

Dupa cum ne-a explicat doctorul( si ne-a explicat si el ca la studenti) mai e mult si vedem si noi pe radiografie ca e mai bine, dar inca nu e aproape de cum e celalalt picior.

Cred ca saptamina viitoare mergem sa schimbam ghipsul.

Sa vedem , tr sa il sun pe dr sa vedem cind ne zice.

Si atunci o sa va zic mai sigur ce ne spune.

Ultima data ne-a zis ca va sta sigur pina dupa un an.

Eu daca sincer, am inceput sa fiu cam pesimista, ma gindesc ca poate nici nu se mai face bine si ca ne vom chinui asa....iar la doi ani tot nu scapam de operatia pe os, si inca dupa ea cine stie cum va fi...

 

Azi m-a mai oprit un nene cind eram la plimbare cu Amelia sa imi spuna ca o colega de serviciu a avut o fetita cu care s-a chinuit de la nastere pina pe la 11 ani.

Am crezut ca mor acolo.

 

In plus o mamica cu care am stat in salon la spital cu aceeasi problema la fetita ei si inca la ambele picioare, zice ca mai are un ghips si gata( adica inca o luna) si Va scapa in doar 4 luni.

Si e la acelasi dr, dar in dependenta de copil evolueaza diferit. La ea la 4 luni fetita are deja ambele nuclee la sold, pe cind la Amelia inca nu e format la piciorusul drept.

In rest, noi continuam sa nu mincam, in schimb bea lapte si face kk moale, de 3-4 ori pe zi( ieri a avut 2, dar azi 4 si presupun ca o mai fin vreo una)

Dar nici lapte sa nu va inchipuiti ca bea mult.

Am fost azi la dr ca as ii zic sa imi dea ceva sa manince copilul asta.

Mi-a facut meniu ptr diaree, dar parca maninca ea ceva. Nici nu mai deschide gura cind vede lingurita.

I-am pus morcovul mai diluat asa in biberon, si l-a insfacat cu o pofta si dupa o inghititura, urla de zici ca cine stie ce i-am dat.

In plus dr-a a zis ca are si ft putin rosu in git. Asa ca toata nepofta asta de mincare are mai multe explicatii: caldura, dinti si rosu in git.

Dar tot mi-e ciuda ca nu maninca...

Si cind ma gindesc ca saptamina trecuta chiar ziceam ca maninac copilul meu asa de bine( cam ca Alexandra Cristinei, doar laptic mai putin) [bang]

 

Ptr pofta de mincare ne-a dat si noua Pikovit si nu mai stiu ce ce acolo( parca ceva de tipul Sanosal) ca inca nu am luat reteta, si mi-a scris si Peritol ca am intrebat-o eu. Dar a zis ca ea stie ca Peritolul se recomanda la virsta mai mare, si sa incerc sa nu ii dau pina cidn sa vedem ce efect are Pikovitul si celalaltul..

 

Dar nici pe astea nu i le pot da, pina nu face kk tare.

Ne-a mai zis sa luam Milupa Nh 25.

Dar inca nu i-am luat.

Aici cam stau pe ginduri, cum o fi laptele, ca mi-e ca dau o un pumn de bani si maimuta mea nu-i place... A luat cineva pina acum?

 

 

ANA, (anne33) sa stii ca ai caracterizat-o pe Amelia cu mofturile.

 

Pai, oameni buni, eu am realizat ca aveam un copil super cuminte, care se juca frumos, vorbea, minca si ea ceva acolo, dar acum intr- o saptamina m-a capiat mai mult decit toate 9 luni la un loc.

macar multumesc lui Dumnezeu ca doarme noaptea, adoarme cam tirziu, uneori si la 2, dar doarme pina la 9-10. Bine, se mai trezeste, dar din astea scurte, apa, suzeta, lapte pe la 7. Dar eu st multumita si asa.

ELLEN, ii dau si eu lapte in somn.

De fapt ultimele cam 100 g prin somn le maninca, dar tot nu are pofta.

 

LOREEMA, m-ai spart cit maninca fata mea. Mai ales ca eu acum st numai cu tema asta in cap, haha.

 

ANA, ce m-a amuzat ca ai zis, ca scriu fetele nu glumesc... exact in pagina aia, numai tu aveai 4 pagini [alcool] asa ca tr sa zici: scriem nu glumim...

Eu glumesc, sa nu crezi ca reprosez acum ca scrii mult.

Mie imi place sa citesc. Ca asa mai scot tastatura de la calc si eu citesc si Amelia crede ca va raspunde[:D]

Pupici

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

lilia-eu sper ca nu va fi nevoie de operatie...

 

si mai zic ca de la rosu in gat si dinti nu mananca -si Lia a avut o perioada proasta cat a fost bolnavioara, doua zile nu a baut decat lapte.Poate o doare si stomacelul...sa speram a-i trece...

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILIAid="red"> - putere si rabdare, maine -poimaine o vezi fara gips.

Si printesei sanatate si pofta de mancare, ca sa creasca mare.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

24 de ore in frigider. CAteva ore-dar cred ca nu mai mult de sase la temperatura camerii- 20-25C.Dar daca a baut deja din biberon-nu mai mult de o ora, pentru ca se transmit bacterii din gurita in lapte si nu mai e bun...

 

eu pe caldurie astea nu ii mai iau l;apte preparat la mine cand mergem la drum...iau apa intr-un termos-sa se pastreze calduta si praful in biberon si il fac la fata locului....

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anamari

24 de ore in frigider. CAteva ore-dar cred ca nu mai mult de sase la temperatura camerii.Dar daca a baut deja din biberon-nu mai mult de o ora, pentru ca se transmit bacterii din gurita in lapte si nu mai e bun...anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17

id="blue">poze de copii cumintipovestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
id="quote">id="quote">merci , deci il arunc pt ca deja a papat din el 100 ml.Deci azi fata mea a baut 190 ml lapte formula![bis][bis][bis]id="purple">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, sper din tot sufletul sa nu ajungeti la operatie. Multa sanatate Ameliei si sa se faca repede bine. Pentru kk moale, poate incerci sa ii dai si Smecta, daca nu ai incercat deja. Sper sa inceapa mititica sa pape mai bine. Parerea mea, este ca daca pana acum ea papa bine, iar acum are rosu in gat mai mult ca sigur din cauza asta nu mananca acum. V-a dat si tratament pentru rosu in gat?

 

Ramona, ohoho 190 ml e foarte bine. Sa o tineti tot asa si o sa manance din ce in ce mai mult. Felicitari.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felictari Loreema-ce fetita cuminte esti.

 

Lia mea casca gura asa haios la mine cand dau cu s=aspiratorul-mare minune mare si chestia aia care face zgomot...

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anamari

felictari Loreema-ce fetita cuminte esti.Lia mea casca gura asa haios la mine cand dau cu s=aspiratorul-mare minune mare si chestia aia care face zgomot...anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17

id="blue">poze de copii cumintipovestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
id="quote">id="quote">A mea joaca leapsa cu aspiratorul[:D]. Cum trag aspiratorul mai departe de ea vine cu premergatorul si cand imping aspiratorul spre ea fuge cu spatele. Sunt super haiosi![:D]id="purple">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...