Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (57)


Recommended Posts

Gata... ultimul mesaj inainte de plecare...

 

O sa imi fie dor de voi... serios...

 

Dar ma intorc cu muuuuulte poze... promit...

 

Azi am facut bagaje toata ziua... si inca mai sunt de strans maine dimineata... Nu imi vine sa cred ca au avut loc in masina... Bine ca ne-am luat masina mare... da' cred ca o duba ar fi fost perfecta [:-)))]

 

Cam atat... ca nu mai sunt in stare de nimic... vorbim cand ne intoarcem...

 

[pup] Elianaid="size4">
id="right">


Poze cu Elenaid="size4"> – 23 octombrie 2004id="size3">id="red">

 

Elena – iubita noastraid="size4">id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eliana, m-ai fentat...mi-ai luat-o inainte cu raspunsul!

Drum bun la mare si vreme frumoasa si un bebe cumintel!

 

Si eu ramasesem in urma dar am reusit sa citesc tot.

Eu sunt tare bucuroasa pt ca azi i-au iesit analizele maimutei si hemoglobina este 12, 10 iar normal este peste 12...deci nu mai luam fier (dupa 3 luni jumate de luat fier).

Tot astazi a reusit maimutica sa stea singura in picioare cateva secunde...s-a ridicat in picioare tinandu-se de mine si apoi si-a dat drumul la maini...a stat ce a stat apoi a sarit repede pe mine sa se prinda...a vazut fata ca ii iese figura si a tot repetat-o tinandu-se si de alte obiecte din casa. Gata, am fata mare!

De o manuta tinuta a inceput si ea sa mearga dar cam cracanata (ca sa-si tina echilibrul mai bine) iar de doua maini daca o tin alearga (topaie si face pasi repezi).

 

Nature, ma bucur mult ca ilinca nu mai trebuie sa poarte hamul si ca e sanatoasa! Ce bine ca ati cerut si parerea altui doctor!

 

Loreema, dar de ce vrei sa-i dai lapte praf? Nu mai e de ajuns laptele tau sau vrei s-o intarci in curand?

 

Aissa, eu am citit reteta cu dovlecel dar maimuta mea prefera mancarurile mai zemoase iar cele la cuptor nu ies chiar zemoase si ma gandesc ca nu le vrea...nici macar n-am incercat. Noi ramanem momentan la borcanele.

 

Va pup si sper sa reusesc si maine sa intru!

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 9 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, noi stam fara net si tare greu e fara voi…. Si culmea chiar cand am nevoie atunci ne pocneste netu’ asta ca pica….. #61516;

Mai intai

LA MULTI ANI BEBEILOR CARE MAI FAC O LUNISOARA ZILELE ACESTEA !!!id="red">

Sa fie sanatosi, destepti, frumosi si norocosi !!!!id="red">

Dintre atatea pagini., am retinut asa :

Anne – bine ai venit, sa=ti traiasca miocutul Evan, ce interesant ca v-ati nascut in aceeasi zi !!!!!!!! #61514;

S_Simona, bine ati venit si voi, pupici lui Tudorel-dintzosul !!! Si sa nu mai faca febra….

Lorena, sincere condoleante pentru bunica ta…. Eu am o unica disparuta de 4 ani aproape si e ingrozitor sa speri ca poate e in viata dar in adancul sufletului sa stii ca sunt putine sanse de a trai… asa ca imi inchipui ce e in sufletul tau… Dar felicitari pentru Tzontzoniciul inalt si grasunel !!!

Ramona, Anamari, se vede treaba ca tre’ sa fac si un baietel sa-mi semene si mie cineva ! #61514;

Danina feliictari si ‘La multi ani ! » cu intarziere pt Paul si Paula !!!

Andreea im pare tare rau si de cunoscutii vostri din Bt… tragediile astea ma lasa fara cuvinte… Oare e adevarat ca micutii platesc greselile parintilor ??? Ma sperie groaznic ideea…#61516;

Ellen, cu placere #61514; Nici noi nu venim pe 10 iulie, oricum sunt sigura ca mai punem noi ntre noi de-o intalneala vara asta…. Hei, felicitari pt steluta * !!!

Mai cu calcatul intr-o parte – si a mea calca cam in afara cu labutele picioarelor mi se pare, am zis ca din cauza ca ii sunt sandalutele putin mari #61516; Sper ca nu e nevoie de atelute, abia astept sa intrebam doctorul…. Ufff….

Ramona hehehe cine are 3 stelute ***? Felicitari!

Aissa haha esti o dulce ca ne spui meniul Alexutei, mai zi-ne ca ne inspiram si noi!!!!! Si multumim !!!! #61514; Ce mai face cuscra Florypop ???

Dianarus pupici lui Ianis nici eu nu stiam… ce-a fost greu a trecut !! #61514;

Nature BRAVO CA ATI SCAPAT DE HAM ! Imi inchipui cum a fost.. traiasca Dr Jianu !!! Ce smantana pui la pastai ?

Lilia mai nu mai baga in seama toti binevoitorii de pe strada, nimeni nu stie ce are Amelia doar din privit si fiecare copil are ritmul sau, ai vazut doar cu mamica aceea din salon, e o tampenie sa-si dea cu parerea asa neintrebati doar ca sa te puna pe ganduri…. Multa putere si in continuare curajoasei Amelia, o sa se termine odata si ghipsurile astea !!!!

Iulyp sa stii ca si eu ametesc de veo saptamana imediat. Am fost cu rusii si am zis ca de aia, dar vad ca persista. O fi de la caldura… Nici odihna nu e la cote maxime, deh, daca stau noaptea sa citesc DC…

Elyanne drum bun !!!!!!!

MIhaela BRAVOOOOO ca ati scapat de fier !!!!!!!! La faza « mers si stat in picioare cateva sec » parca ai vorbit de Gogoneatza mea…. Eu o tot puneam in picioare singura sa o pozez si n vroia, dar azi vad ca doar cand are interes sta, a gasit niste bumbi pe spatarl coltarului si sta asa frumos in picioare sa se joace cu ei… Si sapt viitoare ii aducem tarcul sa se si ridice singura… Ca vad ca daca are de ce se apuca se ridica…

Fetelor HELP !!!!! Sambata taiem motul finutului nosru SI NU STIM CATI BANI SA-I DAM !.. Nu am gasit pe nicaieri si apelez la cunostinta voastra de nasici/mamici cu prietene cu bebei de peste 1 an care au trecut de curand prin « mot »…I-am luat hainute, alea-alea, dar cu banii habar n-am…. 1 million ? doua ? trei ? se pun banii pe tava sau se dau ulterior ?? Maine e vineri si sper ca-mi merge netul sa aflu id="blue">#61514;….

Acum fug la nani ! Paaaaaaaaaa si vise placute ingerasilor !!!!!!

 

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de numerele din mesajul anterior, in Word erau niste figuri … Uitai sa va zic.. ai vostri bebei au preferinte ca ale fiica-mii ? Ea e innebunita de un tricou al lui tati. Cand il porta tre’ sa-l dea jos sau s-o tina in brate.. E negru si are un cap mare verde de extraterestru (tricoul nu tati [8D]) pe el. Noi glumim ca ala e Ghita frati-su'. Si nasol e ca azi in tramvai un tip avea exact asa tricou si nu stiam cum s-o tin pe fiica-mea sa nu sara pe bietul om… [hop].nasol..

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andoraid="red"> - la noi nasa nu a mai pus bani la turta. Ia cumparat doar hainute si jucarii.

 

roandreid="red"> - nu prea mai am lapte si vreau sa fie obisnuita cu laptele praf cand o intarc.Nu vreau sa asocieze laptele praf cu intarcatul, pt ca in cazul asta ar putea refuza laptele praf.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici,

 

Lilia, eu am incercat cu lapte HN25, Ilinca l-a mancat fara probleme.Poate incerci sa-i dai si Ameliei.Of, asa m-am intristat cand am citit ce spuneai de voi, ca mai aveti de stat...In schimb m-am uitat pe pozele voastre de la 8 luni si aveti o fetita asa de vesela si draguta!Lasa , ca o sa scapati si voi de ghips si ne intalnim cu piticele in parc, sa le facem poze cand stau in picioruse!

 

Eu mai stau azi la birou, sapt. viitoare mi-am luat concediu si plecam la mare!De-abia astept!

 

Va pup pe voi si pe bebici si sa ne auzim cu bine peste o saptamana.[dual]

 

Patrice si Ilinca

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, multumesc mult de tot pt raspunsul cu turta/motul. Am postat si un subiect pe tema asta si se pare ca intr-adevar bani nu se dau decat eventual daca vrei sa-i pui pe tava ceva simbolic.. o sa se bucure sotul cand va afla :-) Iar jucarii poate mai luam azi, are deocamdata o masina maaaaare albastra de politie si cred ca-i va placea... Bai ma dispera copiii astia care cam au de toate si nu stii ce sa le iei. El de pilda are o masina din aia electrica cu baterii si merge cu ea toata ziua, se va mai uita la masinoiul de la mine care merge doar impins?! Hm...

Fetele eu am ramas fara aragaz. L-am dus la o garsoniera pe care am lat-o cu inca cineva si tipul care a venit in chirie s-a prezentat chiar azi, eu azi sunt la frecat cuptoru', la spalt si calcat hane de mot, la piata, la stat cu bebe, asa ca poate abia diseara mai intru. In cateva zile tre' sa ne luam altul dar pana atunci facem papica la aragazul de voiaj cu butelie...ca nu fctioneaza bancile, vrem sa-l luam in rate.. poate la Flanco...sau papam la mama acasa..... Doamne ce talent am sa va plictisesc cu prostii [bang][alcool][mariaj]

Scuze de lamentari, nu mai fac.... Pofta buna la bebici si aveti grija de voi... Sa fie o zi fara cazaturi si fara mofturi si plansete si febra! Va sarut!!!!![pup]

 

PS: V-am zis ca m-am mai tuns si mi-am facut suvite? Ce eram eu grasana, acuma sunt grasana jmechera!!![zz]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

PATRICIA, am luat chiar acum lapte NH 25 si astept sa se trezeasca sa ii dau.

Ma gindesc nici sa nu ii mai fac mincare vreo 2 zile, sa ii dau mai des lapte, ce ziceti voi?id="red">

Ptr ca oricum ieri am facut degeaba si nu a mincat. Doar vreo 6-7 lingurite toata ziua.

Si scuze, [bang] felicitari ptr Alexandra pe ziua de ieri si ptr ceilalti bebelusi bineinteles, dar cum mamicile lor nu dau nici un semn, nu le mai scriu numele la toti, ca nu o sa le poata transmite oricum [flo]

Si pentru Damian, ca de azi e flacau si mai mare!

am vrut sa zic de Mozilla, asta.

Georgiana parca tu ziceai ca la tine e ok. Si la mine imi ia boldul daca scriu eu comanda cu mina, daca apasa pe bold de exemplu, imi scrie chestia la sf mesajului si bineinteles ca cuvintul selectat de mine nu mi-l ia cu bold... nu stiu care e cauza.

 

YULIP, parca tu intrebai de ameteala( daca gresec scuze, cred ca toate avem cu un neuron mai putin), si eu aveam stari din astea si am incercat sa imi masor tensiunea in momentele alea si era scazuta.

In plus la niste analzie ale singelui intr-adevar aveam anemie. Asa ca mai bine sa iai masuri ca pe caldurile astea sa nu ametesti Doamne fereste pe undeva.

 

ANDORA, profita si tu de ocazie si nu mai gati, pina luati aragaz, ca ai motiv, nu?

Mergeti in oras, la parinti, ca lasa ca vine si aragazul si nu o sa ai incotro[:)]

 

ELLEN, intr-adevar ii dau si Smecta, dar nu prea ii place nici asta.

Iar ptr rosu in git a zis ca daca nu mai are febra inseamna ca e pe trecute si ne-a dat doar Biseptol, asa de profilaxie, dar eu mama denaturata ce sunt, i-am dat doar odata si am uitat azi. [bang]

 

Drum bun la cei ce pleaca in vacante si distractii placute!!!!

Pupici ma duc sa mai fac cite ceva, ac se trezeste acus maimuta si vrea numai in brate si imi tot flutura cu mina si imi zice: pa... pa

vrea afara dar e prea cald...

 

Apropo, ca sa ma laud si eu cu ceva, doctora a zis ieri ca e foarte bine dezvoltata psihomotor, a vorbit cu doctora, zicea ea ceva raspundae si Amelia pe limba ei, i-a spus: pa la sfirsit si i-a fluturat cu minuta, dar s-a suparat rau cind i-a bagat lingura aia in gura ca sa ii vada gitisorul si i-a dat peste mina....

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...