Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

LA MULTI ANI pentru Sarah, Alexandra, Viviana si Samuel

 

Multumesc de primire.

Mamica de sept-oct, spre rusinea mea, nu stiu ce inseamna DNP.

Si tot spre rusinea mea, inca nu am facut album, dar o sa fac chiar azi.

 

Tudor a mancat tare bine acum de dimineata, si cum spunea cineva, nu mai stiu cine, il parasc, sa tot manance asa.

La noi s-a racorit bine, a inceput sa ploua, este foarte bine.

 

Pufymic, eu din cauza asta nu-l culc noaptea cu mine, desi imi este greu sa-l tot iau din patut la tzitzi. Si noi mai mancat tzitzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, ca mult ati mai scris. Abia am reusit sa citesc si eu din urma si sper sa-mi mai aduc aminte tot ce vroiam sa scriu.

 

In primul rand La Multi Ani! tuturor bebelusiror sarbatoriti astazi. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

 

Anamari, Loreema, Pufymic, [pup] bebelusilor cu cazaturi. Offf, tare rau tre sa fie. Alexuta mea pana acum, slava Domnului nu a cazut din pat, dar a cazut in nas odata cand incerca sa coboare un prag putin mai inalt, si asa tare a plans mititica de imi venea si mie sa plang.

 

Lorena condoleante pentru bunica ta!

 

 

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca si Tudor a cazut o data din pat. M-am speriat foarte tare, si de atunci cand este singur, il las mai bine pe jos.

 

De cateva zile, seara, Tudor are temperatura 37.6 doar seara, in rest are sub 37. Nu tuseste, nu ii curge nasul si mananca, cu exceptia caldurii de 2 zile, ce credeti, este ceva? poate de la dinti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, multumesc mult, in numele parintilor lor, pentru urari.

 

Lilia, [pup] Ameliei nu stiu ce sa zic cu mancarea, pentru ca Alexuta mea, slava Domnului, papa foarte bine.

Chiar in ultimul timp a inceput sa pape mai mult decat pana acum.

Incearca si tu cu vitamine cum a facut Mihaela, poate o sa dea si la voi rezultate. Mult succes.

In ceva, eu de catva timp ii dau laptele numai in somn, ca altfel nu vrea sa pape. Poate incerci si tu, daca nu ai incercat deja.

 

Anne, [pup]Giuliei si sa speram ca o sa-i treaca repede perioada mofturoasa.

Dar e bine daca vrea sa pape singura cu mana. Ce nu as da ca si Alexuta mea sa inceapa sa ia singura din farfurie si sa pape.

 

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele!

Bun venit anneoprea si simona!

Lorena bine ai revenit! Condoleante pentru bunica ta.

Daniver da am trecut chiar pe langa locul accidentului (la ceva timp dupa ce s-a produs; plecase si Ambulanta si politia) si m-am cutremurat inca de cand am vazut masina.Tot speram si eu si sotul ca nu au fost victime...Inca nu-mi pot scoate din minte ce s-a intamplat[q]

[pup]Ellen, Pufy[pup] tot chioara de somn sunt[|)] nu stiu unde ajung in ritmul asta...Abia astept weekendul!

N-am avut de lucru si am citit de cazaturi ale bebeilor (la parintii intreaba parintii raspund) si acum stau cu frica in san pentru ca si Andrei al meu a cazut in cap de vreo 2 ori, cum va ziceam acum ceva vreme, si se pare ca are predilectie pentru salturile de la inaltime[bang].De cateva ori era sa cada de langa mine (stateam amandoi pe canapea) si l-am prins in ultimul moment de picioare (de gambe; el atarna bine-merci cu capul in jos).Merge de-a busilea numai cu spatele (!), se da jos din pat tot cu spatele, si daca nu e cineva sa-l prinda ar cadea ca bolobocul!Mare noroc ca am luat tarc ca numai acolo il pot lasa in siguranta.

Am si eu o intrebare pentru mamicile care inca alapteaza si nu numai: cam cat lapte ar trebui sa bea bebeii nostri la varsta lor?Eu nu stiu daca lui Andrei ii e suficient cat suge acum (2 mese ziua+2 noaptea[bang]).Ca eu ma tot stresez ca nu-i dau copilului 3 mese de lapte in cursul zilei...M-as simti mai putin vinovata ca vin la servici daca as sti ca copilului meu ii sunt suficiente alaptarile de dimineata si seara!

Era sa uit: treceti-ne si pe noi va rog cu 8 dintisori! (tot aia cu care defilam de la 6 luni!)

O zi frumoasa la mamici si bebici!

 

Cristiana si Andrei

http://community.webshots.com/user/crivaid

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...