Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (79)


Recommended Posts

Tudorid="blue">, la multi ani, sanatate si mult noroc. Sa ai parte de bucurii multe si sa ii faci fericiti pe parinti. Abia astept sa vad pozici de la party.
id="Book Antiqua">id="size3">

 

Nu v-am citit, dar poate reusesc.

 

Fetele, acum un an se deschidea oficial sezonul de nasteri pt grupul de "Mamici de iulie-august 2004". Va mai amintiti cum era, cum asteptam sa vedem cine mai naste, vesti de la proaspetele mamici?

 

Azi am fost cu Stef la o inatalnire a mamicilor vorbitoare de limba engleza cu bebei de la 0 la 12 luni sau mai mult daca inca nu merg. Stef si cu inca 2 baietei de 10 luni erau cei mai mari. In rest bebei de 4-5 luni, majoritatea. Si prichindelul meu, pt ca dormise mult, era bine dispus si a colindat si cercetat fiecare coltisor, fura jucariile la bebei, le tragea paturicile, vroia sa se fie luat in brate de o mamica si se chinuia sa indeparteze bebelul acesteia pt ca ii statea in cale. A ras si a vb cu toata lumea. Iar cand mami a fost ocupata sa caute niste carti, m-a asteptat cumintel ocupandu-si timpul cu o jucarie sub forma de san [:D].

Apoi am fost la nasa lui si am stat numai dupa el, ca nuai unde era periculos se ducea. Si cum nasa nu are copii, erau destul locuri. Cel mai tare l-au incatat un catus pe care punea mana, se intepa, il durea si o lua de la capat, masa de sticla sub care se baga si apoi vroia sa se ridice in picioare si nsite rafturi la bucatarie cu produse de panificatie. A si goliti o cutie de biscuiti (noroc ca erau ambalati si in pungi mai mici si s-a jucat cu acea cutie, intrs-o pe toate partile, bagat maini si picioare in ea, i-a fost cea mai draga jucarie. Si a dormit si cu nasa, mai exact pt burta ei, ca l-a tinut in brate ca mami nu mai facea fata, era super obosit, dar si agitat.

 

Kim, a facut ieri reteta ta de budinca, a iesit super buna, a papat Stef tot si ar mai fi mancat daca mai era (si mami pe langa el[8D]). Intrebare: tu cat dovlecel pui?

 

V-am scris un roman, am logoree in seara asta, cred ca de la oboseala. Ma duc la nani. Weekend placut si sa nu uit,

 

LA MULTI ANI Maria id="red">(cristalina) pt maine daca nu reusesc sa mai intru. tot ce iti doreste mami iti dormi si noi inzecit! Pupicei!id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare si La multi ani pentru Bogdan si pentru Tudor...

Adela m-ai emotionat si pe mine evident...te asteptam cu pozici..Ce face Tudor..este mai bine?

Ina bine ca in sfirsit va mutati ...dureaza de ceva timp....

Felicia ..asta vroia Andreea ..libertate...Nici ai nu se fac analize la bb ...si tare mi-e ca si la un an tot asa o sa fie...

Eli in budinca am pus un dovlecel care este mai mic decit cel romanesc ...cam la jumatate....Si Uka ar mai fii mincat..duminica-i fac din nou.....aceeasi reteta merge si conopida ..ca tot vreau sa i-o introduc si pe asta..

Ma lmuti ani Maria (cristalina) pt ca nici noi nu mai intram pina marti...luni este 4th of July.....

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, noi am fost in parc si ne-am jucat cu nisip...si ce ne-a mai placut....evident, dupa, l-am dezbracat de pantaloni sa-l curat cat de cat, dar cand am ajuns acasa era plin de nisip si pe sub tricou. oricum, ne-a placut enorm!!!!!!!!doar ca ne aruncam cu nisip si in cap

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste este pe aici...eu muncesc de azi dimineata si am crezut ca acum in lunch o sa am cu ce sa delectez...

Hey schimbul 3....Papa(sint suparata pe tine ca nu m-ai [pup]cam demult...), Simona, Felicia, Carolina...si evident Andreea ..unde sinteti??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut net azi si ce rau a fost !!!

LA MULTI ANI TUDOR !!!!sa cresti mare frumos si destept !!!!Adela , sa va traiasca minunea si sa va aduca numai bucurii !!!mi-au dat lacrimile citind mesajul tau ..Petrecere frumoasa si ..asteptam pozeeee!!!

La multi ani si pentru ceilalti bebelusi care implinesc lunile !!!

Petrecere faina celor care pleaca in concediu si celor ce sarbatoresc 4 iul!!!

pupicei

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai eu sunt pe aici, dar daca am vazut ca nu am cu cine vorbi...de fapt, am fost iesiti putin pana la un magazin sa ne luam un costum de inot si niste pampersi pt apa. vrem sa mergem dupa-amiaza iar la piscina, daca nu plecam pe munti. inca nu ne-am hotarat...

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

de joi pana duminica nemtzi de prin locurile astea o tin tot intr-o sarbatoare...dar habar n-am ce sarbatoare.Oricum in oras e un haos daca intri cu masina.... pentru ca sunt fel si fel de deviatii.Tot centrul e plin de masinutze, tiribombe si chiosculete cu de toate.Asa ca noi in week pe acolo o sa tot fim...am fost si in seara asta si i-a placut tare mult Andreei.

 

Olivia, da...vroia libertate saracutza...dar tot intr-o frica stau sa nu alunece cumva...si sta si cu piciorusele goale ca ca sa aibe aderenta la gresie...o tot mut pe covor si pe saltelutze dar nu are stare ghemotocul.

 

Andreea, ce bine ca-i place nisipul lui Philip....uite lui Andreea mea nu-i place...se sperie cand ii se adanceste manutza sau piciorusul in el.Mi-e teama ca asa o sa patim si la mare de nu o sa apuc sa ating nici eu nisipul.Mai zicea o mamica o chestie asemanatoare(sa ma scuze ca i-am uitat numele).Eu tot exersez cu ea in park la groapa cu nisip dar de fiecare data cand o las in nisip se agata repede de mine si incepe sa planga...of, of

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...